אוהדי מכבי תא פנו ללוזון

לקראת משחקה של מכבי תל אביב ב'טדי' מול בית"ר ירושלים ביום א' הקרוב, פנו אוהדי הקבוצה במכתב זועם ליו"ר ההתאחדות במחאה על מספר הכרטיסים שהוקצו להם ע"י הנהלת בית"ר

יום שני 08 ספטמבר 2008
אורית מרום

ביום ראשון הקרוב תצא מכבי תל אביב ל'טדי', למשחק העונה הראשון מול בית"ר ירושלים, והאווירה מתחממת כבר מספר ימים לפני. אוהדי הצהובים טוענים לעבירה מצד ראשי בית"ר על תקנון ההתאחדות לכדורגל, הקובע את כמות הכרטיסים האמורים להישלח לאוהדי הקבוצה האורחת.

בהנהלת בית'ר החליטו כי האורחים ישבו ביציע הצפוני-פינתי של אצטדיון 'טדי', אשר מכיל כ- 2,200 מקומות ישיבה. אוהדי מכבי ת"א החליטו שלא לעבור על כך לסדר היום, ושלחו היום (שני) מכתב ליו"ר ההתאחדות, אבי לוזון. להלן נוסח המכתב:

"הנהלת בית'ר ירושלים הקצתה לאוהדי מכבי ת'א כ- 2,200 כרטיסי כניסה למשחק הנדון, מספר הנמוך משמעותית מהמינימום המחויב לפי תקנוני הההתאחדות לכדורגל בישראל.

תקנון האליפות של ההתאחדות לכדורגל בישראל, סעיף 8 .א. [6] [ג] בעמוד 22 קובע מפורשות כי: 'קבוצה מארחת חייבת להעמיד לרשות הקבוצה האורחת לפחות 20% מכלל כרטיסי הכניסה המוזמנים על ידה בהתאחדות, לכל משחק, לרבות 20% ממספר כרטיסי חייל/נוער שהוזמנו למשחק, אלא אם הגיעה להסכמה אחרת עם הקבוצה האורחת'.
 
באצטדיון טדי, לפי נתונים רישמיים של עיריית ירושלים, ישנם כ-21,700 מקומות. מצאנו כי מספר הכרטיסים המוזמנים למשחק [אף בניכוי כרטיסים המוקפאים ע'י המשטרה ותוך נקיטת מקדמי זהירות רחבים] עולה על 20,000 מקומות. מכך נגזר כי מספר הכרטיסים אשר חייב להיות מוקצה לאוהדי מכבי ת'א, עומד לכל הפחות על כ-4,000 מקומות [אומדן המדויק יש לבצע בהתאם למספר הכולל הסופי של כרטיסי כניסה התקפים למשחק הנדון לרבות מינויים וכרטיסי הזמנה].
 
אנו פונים אליך מבעוד מועד וסמוך לביצוע הפרת התקנון ע'י בית'ר ירושלים על מנת להבטיח כי תפעל מבעוד מועד לתיקון העוולה ותמנע פגיעה באוהדי מכבי ת'א. 

באם לא תמצא לנכון, מסיבה כלשהיא ותוך חוסר סבירות ברור, להכפיף את קבוצת בית'ר ירושלים לתקנון ההתאחדות לכדורגל מבעוד מועד ובזמן סביר בו יוכלו אוהדי מכבי ת'א לקבל את מספר הכרטיסים להם הם זכאים עפ'י התקנון, בכוונתנו לפנות לבית הדין הגבוה לצדק על מנת שיכפה על ההתאחדות, כגוף ציבורי, את מידת הצדק הראויה.

אנו מצפים ואף אין לנו ספק כי כאדם ציבורי, אשר יושרה וצדק לנגד עיניו, ואשר חובתו הציבורית כנאמן לציבור הינה תקינות המערכת בראשה הוא עומד אתה תפעל במלוא המרץ להביא לתיקון העוולה ולקיום התקנונים המהווים את הבסיס למערכת בראשה אתה עומד".

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק