כל אחד יכול?

אל לנו להתלהב מהניצחון על מולדובה. זו נבחרת שהייתה מתקשה בליגה הלאומית. הנבחרת של קשטן בקישינב היא הרכב של מקריות. אשר גולדברג בטור מיוחד

יום חמישי 11 ספטמבר 2008
אשר גולדברג
בשום תסריט, בשום חלום ובשום תרגול, לא התחבר ההרכב שניצח את מולדובה בקישינב 2:1, לדבר שקוראים לו נבחרת ישראל. תפקידו של מאמן לאומי, בכדורגל החדש והמצמצם פערים, הוא לבחור את מי שנמצא בכושר ובמוראל הנתון ולזמן שצריך אותו למשחק אחד או שניים. מתברר שכל מחנות האימונים והתרגולים הם סתם אמירת סרק שחבל לבזבז עליהם אפילו יורו בודד.

נבחרת לאומית קובעת את המוראל של העם שלה. תבדקו בטורקיה, יוון, ספרד, גרמניה, ארגנטינה, צרפת ואנגליה לדוגמא. חלקם לשלילה, רובם לחיוב ותהילה. למרות שמנסים לתאר את הנבחרת הנוכחית של קשטן כמי שמביאה בשורה חדשה, זה פשוט לא כך. שחקנים שמפטפטים בלי קבלות ואנשי צוות מקצועי שחלקם איבד כבוד בשידור חי ברדיו מסוים.

מאמן נבחרת שוויץ, אוטמר היצפלד, גיבור עם שחקנים נוסח אלו שמנחיתים בארנה של באיירן מינכן. להיצפלד, אם יש לו כבוד, חובה אחת קלה, פשוט להתפטר לנוכח האפסיות שלו על הקווים באיצטדיון רמת-גן. הבומבה שקיבל בשוויץ נגד לוקסמבורג מחייבת אותו לכתוב כבר עכשיו מכתב התפטרות קצר- "אין לי מושג!".

נבחרת ישראל ניצחה בקישינב בהרכב שלא תורגל, בליל שחקנים בעמדות שונות ומשונות. כדורגל לא ראינו, ראינו שעל כר הדשא איש בכדור, הישר בעיניו יעשה. דרור קשטן מבין שנעשו טעויות, הוא מבין שכבר הסתיימה מלחמת השחרור. הוא יבין בקרוב שהמושג סמל ודגל שייכים רק ליום אחד בשנה- יום העצמאות.

השאלה שלא שואלים?

בספורט מוכרת האמירה של המאמן היהודי האגדי, בלה גוטמן, שאמר: "העיתונאים לא ישאלו שום שאלה על הפסד, אם ננצח". בסיום המשחק בקישינב אמר אחד מבכירי הבכירים בהתאחדות לכדורגל: "הנבחרת של מוטי איווניר הייתה נותנת 5 למולדובה".

ישראל ניצחה ודרור קשטן פירגן עם חיוך לשחקניו. אבל לקשטן, שבמקום השני בבית מספר 2, יש זמן של חודש לשינויים. הוא צריך לבחון את עמדת השוער הבעייתית, כי המזל לא מכה 3 פעמים. קשטן צריך להבין שניסיון נוסח שמואל קוזוקין, טוב למשחקי ידידות ולא בזמן אמת. קשטן צריך להרים טלפון לתקשורת בבולטון ולשאול להיכן נעלם לו קשר אחורי בשם תמיר כהן.

בירם כיאל? משה אוחיון? בסדר, הבנו את הרעיון. יכול להיות שבאוקטובר בלוקסמבורג ולטביה זה יעבוד קצת, אבל ייעצר. דרור קשטן- אל תתעסק בלוזון וברקוביץ', אל תאמין כל-כך בכדורגל הבלגי. דרור, אתה הרי המאמן הכי ראוי להוביל את ישראל למונדיאל בדרום אמריקה 2010.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק