ירושלים הפסידה לסמארה

הפועל ירושלים ערכה משחק אימון ראשון העונה והפסידה 94:93. יובל נעימי החטיא הזדמנות לנצח בשנייה האחרונה

יום חמישי 11 ספטמבר 2008
מערכת TELESPORT

 הפועל ירושלים הפסידה ביום חמישי בערב במשחק אימון לסמארה הרוסית 94:93.

הכדור הראשון במשחק אומנם הלך לירושלים, אבל הראשונים לעלות על לוח התוצאות היו הרוסים שפתחו עם ריצת 7:0. ירושלים החטיאה לא פחות מארבע פעמים רצופות מתחת לסל, והראשון לקלוע אצל האדומים היה טימי באוורס מריבאונד התקפה. שתי שלשות רצופות של סליואנצ'נין סידרו ליתרון דו ספרתי 13:2 וגודס לקח פסק זמן כשעל השעון 6:08 לסיום הרבע. אחרי שלוש דקות נטולות נקודות מהצד הירושלמי באוורס קלע שתיים נוספות, אבל סמארה שמרה על יתרון 17:4. מרקוביץ' התעורר ועם שלוש נקודות רצופות קבע 20:9 לרוסים, ארבע דקות לסיום הרבע. סמארה לא התרגשה ועם אחוזים מצויינים מחוץ לקשת עלתה ליתרון 25:9. ירושלים עשתה סימני התעוררות ועם סלים של קלארק וששון ההפרש ירד ל-11, אבל עד לסיום הרבע סמרה הצליחה לשמור על יתרון דו ספרתי - 16:28.

הרבע השני נפתח עם נדנדת סלים ששמרה את הרוסים ביתרון 14-12 נקודות, אך שתי הקבוצות סבלו גם מחוסר ריכוז בהתקפה וחמש דקות בתוך הרבע הרבע לוח התוצאות 34:24 לסמארה. למרות שירושלים צמצמה ליתרון 1- בלבד הרוסים לא נלחצו והצליח ולשמור על היתרון שלהם עם איפוס היד מחוץ לקשת.דקות טובות של יובל נעימי הורידו את ההפרש מתחת לתחום עשר הנקודות ושלשה של הגארד הישראלי קבעה 46:37 קצת יותר מדקה לסיום המחצית. הדקה האחרונה של המשחק הייתה שייכת לירושלים כאשר שלשה של קלארק קובעת 50:43 לסמארה, אך עד למחצית הצליחו הרוסים לעלות שוב את ההפרש ובתום 20 דקות 52:43 לסמארה.

המחצית השנייה נפתחה עם חמש נקודות רצופות של אדם הלסקה וההפרש הצטמצם לארבע נקודות בלבד - 52:48. האדומים לא אפשרו לסמארה להתרחק שוב יותר מידי ונשארו בטווח של עד שש נקודות יתרון. סל ועבירה של מרקוביץ', קצת יותק משלוש דקות לסיום הרבע שוב קבעו ארבע בלבד לאורחים - 64:61. החטאה של סמארה מחוץ לקשת יחד עם עבירה נוספת שסחט מרקוביץ' ושתיים מהקו הורידו את ההפרש לשתיים בלבד. דווקא אז הרוסים החליטו לשים גז וברחו שוב לשש הפרש - 69:63, אבל נעימי עם שתיים מהקו שמר את ירושלים בתמונה. עד לסיום הרבע שמרה ירושלים על מרחק של 4-2 נקודות מהרוסים ובתום הרבע הראה לוח התוצאות 73:72 לסמארה.

את הרבע האחרון פתחה ירושלים היטב ועלתה ליתרון ראשון 75:76 כשעל השעון 8:44 לסיום המשחק. פרי צינן קצת את ההתלהבות האדומה עם שתיים משלו, אבל סל ועבירה של נעימי יחד עם שתיים של סניד העלו את הפועל ךיתרון ארבע - 77:81 וטיחוננקו (המאמן של סמארה) לקח פסק זמן. אחרי פסק הזמן היה זה תורה של סמארה לרוץ ועם 5:0 עלו החזירו לעצמם הרוסים את היתרון וגודס לקח פסק זמן משלו. גם אחרי פסק הזמן של הפועל סמארה המשיכה עם הריצה שלה והיקס במתפרצת קבע 86:81. סניד העיר את חבריו לקבוצה עם שתי נקודות, חטיפה ומסירה לבאוורס שצמצם שוב לנקוה בלבד (ארבע דקות לסיום המשחק). סמארה לא וויתרה ושוב רצה לחמש הפרש, גודס לקח פסק זמן נוסף והלסקה עם חמש נקודות רצופות קבע 92:90 לסמארה ארבעים שניות לסיום המשחק. פעולה הגנתית טובה וריבאונד סדרו לירושלים כדור והלסקה עם שלשה העלה את האדומים ליתרון כשעל השעון 10 שניות לסיום המשחק. עבירה של נעימי שלחה את סליואנצק'נין לקו, הוא שם שתיים והקבוצות ירדו לפסק זמן, הכדור הלך לנעימי שהחטיא שלשה ובסיום 94:93 לסמארה

צילומים וידיעה: האתר הרשמי של הפועל ירושלים

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק