הרבה יותר משכנעת

מ-3 יוצאת אחת: הפועל תל אביב, שהדיחה את מכבי נתניה מהסגנות, מציגה את הכדורגל הטוב ביותר עד כה בליגת העל. ומכבי חיפה? יש לה בהחלט ממה לחשוש

יום שני 26 ינואר 2009
אייל כהן

הפועל תל אביב היא השנה האיום המשמעותי ביותר  של מכבי חיפה על כתר האליפות. מכבי נתניה לאחר ההפסד לאדומים, התגלתה כקבוצה לא ממושמעת, משעממת ובכלל לא יצירתית. 

נכון, נתניה עדיין במקום השלישי עם אותן נקודות כמו הפועל, אבל  הבדלי האיכות כל כך גדולים, שזה נראה מקרי שהיא בכלל בצמרת.

האם כעת הבלוף התגלה? מכבי נתניה שלȠלותר מתיאוס קבוצה חלודה, משעממת, טאקטית ומשחקת כמו גרמניה של שנות ה-60. שאלה לי אל מתיאוס: מהיכן צצו כל שלל הזרים הלא משכנעים בגרוש? כמו טאזמטה ונקוסי? שזה מקרי אם בכלל הם פוגעים במסגרת.

בניגוד לנתניה, בהפועל תל אביב הזרים הם הרבה יותר משמעו۪יים. טלקיסקי, דה סילבה וכמובן יבואה המצויין.  ההבדל המשמעותי  בין שתי הקבוצות, שיכול להפוך קבוצה לטוענת לכתר ולקבוצה שולית במרכז הטבלה ונתניה נראית בהחלט כרגע באופציה השנייה.

מי בכלל זוכר את פתיחת העונה הגרועה של הפועל תל אביב וההפסד לסכӠין? מקבוצה חרדתית, הפועל הפכה לקבוצה לוחמת, בעלת שותפות גורל הדוקה וחדוות משחק שבהחלט מראה על לכידות גבוהה, שזה מה שגוטמן טען כל הדרך, שברגע שהצד הקבוצתי עובד, אז הכל דופק.

בקצב הזה של האדומים, יש למכבי חיפה סיבה לדאגה. הירוקים אומנם במקום הראשון,Ƞאבל זה לא מובן מאליו. חיפה לא נראית טוב וגם בקושי משכנעת. אין ספק שהקרב בין שתי הקבוצות יימשך בהמשך העונה ובהחלט צפויות הפתעות.

תגובות

טלספורט בפייסבוק