ענף לא מעניין

אף משחק בליגת כדורסל הנשים לא ריתק יותר מ-200 צופים במגרש. ההזדמנות לנשים להוכיח את יכולתם ניתנה. הקהל אמר "לא תודה"

יום שלישי 27 ינואר 2009
דורון ברגר

&nbsŰ;יום שני האחרון, שעה 18:30 בערב.  בערוץ הספורט החל השידור הישיר לאותו יום בערוצים הישראלים- מכבי רמת חן נגד בנות השרון. מקום שני נגד שלישי בליגת העל לנשים. קרב צמרת איכותי ציפה לחובבי הז'אנר .

 ערוץ הספורט משדר במשך שנים את הליגה של אביב̠לביא וטל נתן. כותב שורות אלה החל את הקריירה שלו בסיקור כדורסל נשים כשעדני דגן לא האמין שבגיל 45 הוא עדיין יאמן נשים בלבד, כך שאי אפשר להאשים אותי בחוסר פרגון.

צפיתי גם במשחק הקודם של בנות השרון, מול אלקטרה רמת השרון בשבוע שעבר. ביציעים היו משהו כמӕ 150 צופים. חשבתי שאולי שיקי פלח הורשע באיזה רדיוס בלי קהל, חשבתי. אבל מתברר שלא רדיוס ולא שום עונש אחר היו לשחקניות בנות השרון.

במשחק מול כבי רמת חן, מחזיקת הגביע החדשה, נכחו 120 צופים. אם לוקחים בחשבון מוזמנים ומקורבים, מגיעים למשהו כמו אפס אוהדים. במשחק של המוליכה אליצור רמלה נצפו 150 צופים, בזה של רמת השרון מול מתנ"ס תל כביר נצפו 200, בבית הספר שרת בנתניה שם התארחה מכבי אשדוד היו 150 צופים  ובבית דני טרחו 100 צופים להגיע למשחק בין בני יהודה לאליצור חולון. אין כמעט משחק בליגת הגברים בߕ יש פחות מ-500 צופים. במלחה נכחו ביום שני פי 3 צופים מכל משחקי ליגת הנשים ביחד.

במשך שנים מנסים/ות ראשי כדורסל הנשים לטעון לקיפוח. אורנה אוסטפלד מדברת על חוסר שיוויון זכויות ושוכחת שכנראה את חובבי הספורט יש ענפים שמעניינים יותר. אוסטפלד וחברותיה לې יכולות לבוא יותר בשום טענה. לא דרוש להן עוד זמן כדי להוכיח את יכולתן (הן משדורות חי כבר 15 שנה). אי אפשר לטעון לחוסר שיוויון בליגה או חוסר מתח. אי אפשר גם לומר שאין בישראל מספיק נשים חובבות ספורט או מספיק גברים חובבי ספורט או חובבי נשים.

 ולכן השורה התחתונה היא עגומה. ענף כדורסל הנשים כמעט לא מעניין בישראל ואם מישהי רוצה להוכיח שאני טועה, יש לה רק דרך אחת להוכיח זאת, דרך היציע.

תגובות

טלספורט בפייסבוק