מתגעגעים לאוהדים

הפועל תל אביב אירחה את מכבי חיפה למשחק ללא קהל, וגם ללא שערים. שי אבוטבול החמיץ פנדל בדקה ה-79, והפועל תל אביב סגרה משחק שני ללא ניצחון

שבת 13 ספטמבר 2008
מערכת TELESPORT
הפועל תל אביב אירחה מוקדם יותר הערב {שבת} את מכבי חיפה במסגרת המחזור השני של ליגת העל למשחק ללא קהל. במחצית הראשונה הייתה זו מכבי חיפה בראשותו של יניב קטן הפנטסטי ששלטה במהלך העניינים, וב-45 הדקות האחרונות השליטה עברה לידיה של הפועל תל אביב שאף החמיצה כדור עונשין מ-11 מטרים בדקה ה-79 מבעיטה נוראית של שי אבוטבול. למרות היכולת הטובה של צמד הקבוצות, הכדור לא הצליח למצוא את הרשת וצמד היריבות נפרדו בשוויון.

מחצית ראשונה: יניב קטן חזר

כבר בדקה ה-1 יניב קטן שלח בעיטה מצוינת ברגל שמאל, אולם אניימה הדף טוב לקרן. 

עד כמה הקהל משפיע על המשחק?, התשובה נראית כרגע בבלומפינד. דווקא בדקות הפתיחה מכבי חיפה ניצלה את היעדר יתרון הביתיות של האדומים, והשתלטה על המשחק. 

בדקה ה-7 יניב קטן השחיל באומנות לדגלאס דה סילבה בין הרגליים ובמקום להמשיך לדהור לעבר השער החלוץ ניסה למצוא את פנטיני, ונעצר על ידי אחד משחקני הפועל. 

כבר בדקה ה-12 אלישע לוי נאלץ להשתמש בחילוף מוקדם כששלומי ארבייטמן החליף את פנטיני שנפצע בעקבות תיקול עם אניימה.

בדקה ה-19 יניב קטן במשחק מצוין עד כה שלח את שלומי ארבייטמן שמצד שמאל של הרחבה בעט לעבר הפינה הנגדית, אך לא מצא את המסגרת. 

בדקה ה-28 יניב קטן המשיך ביכולת האדירה שלו כשחלף בקלילות על פני דה סילבה באגף שמאל ובעט טוב, אך אניימה הדף שוב לקרן. 

בתוך תוספת הזמן ערן זהבי הגיע למצב הטוב ביותר של הפועל תל אביב במחצית, אך יציאה פנטסטית של דוידוביץ מנעה מחיפה לספוג שער מפתיע. 

מחצית שנייה: יש יכולת, אין שערים 

ללא קשר לתוצאת הסיום, השחקן הבולט של המשחק הינו ללא ספק יניב קטן. החלוץ שבשנתיים האחרונות בעיקר אכזב חלף בקלילות על פני שומריו, ורק חוסר דיוק מנע ממנו לכבוש. 

בדקה ה-64 בירם כיאל בעט כדור חזק לעבר הפינה השמאלית, אך אניימה היה במקום בכדי להדוף לקרן. 

בדקה ה-71 הפועל תל אביב במהלך פנטסטי. גילי ורמוט שלח את יגאל אנטבי על סף הרחבה באגף שמאל, האחרון מצא את מהארן ללה במסירת רוחב וללה שנכנס רק ארבע דקות לפני כן בעט כדור חזק מ-5 מטרים שחלף מעל המשקוף.

בדקה ה-79 דקל קינן תפס בתוך הרחבה בחולצתו של גילי ורמוט, ומאיר לוי שרק בצדק לכדור עונשין מ-11 מטרים לזכות האדומים. אבוטבול ניגש לבעוט, ובבעיטה רשלנית כלל לא מצא את המסגרת.

בדקה ה-89 הרמה מצד שמאל חלפה על פני כל הגנת חיפה והגיעה לדמיטאר טלקייסקי, אך הקשר המוכשר בעט חזק והחוצה.

דקה חלפה, והפעם מכבי חיפה הייתה זו שהחמיצה הזדמנות גדולה. גוסטבו בוקולי פרץ מצוין באגף ימין ובמקום למסור ליניב קטן שעמד בחופשיות מול השער הקשר הברזילאי שיגר חצי מסירה חצי בעיטה שחלפה מעל קטן. 
 
הפועל ת"א: וינסנט אניימה, עומרי קנדה, יגאל אנטבי, אלין טופוזאקוב, דגלאס דה סילבה, שי אבוטבול, ביברס נאתכו, גילי ורמוט, דמיטאר טלקייסקי, ערן זהבי {מהארן ללה 67} וסמואל יבואה.

מכבי חיפה: ניר דוידוביץ, פיטר מסיללה, ליאוניד קרופניק, דקל קינן {שי מימון 80}, אלון חרזי, בירם כיאל, ג'ון קולמה, גוסטבו בוקולי, ליאור רפאלוב {עמרי אפק 75}, יניב קטן ופנטיני {שלומי ארבייטמן 12}.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק