ועכשיו יש לו הגנה להציל

אחרי שהחזיר את אבי נמני, העיף את לוני הרציקוביץ' ונכשל בדיאטה, אורי משיח צריך להוכיח שהוא נותר האוהד מספר 1. המטרה: ייצוב ההגנה של רן בן שמעון. החתונה וחדר כושר יחכו

יום ראשון 14 ספטמבר 2008
שלמה חסיד

 לפני מעט יותר מחודש שודר בערוץ 8 ב"יס" סרטו של חיים שדמי "יש לי קבוצה להציל". היה זה הסרט על אוהד מכבי תל אביב, אורי משיח, סרט  שליווה את משיח במסגרת מאמציו לגרום לעזיבתו של לוני הרציקוביץ' את מכבי תל אביב.

סופו של הסרט היה כסופו של כל סרט הוליוודי. משיח, בחור גדל מידות, מתאמן בחדר כושר, פותח בדיאטה רצחנית עם היוודע דבר מכירת הקבוצה למיליארדר, אלכס שניידר. מי שלא ממש בקיא בספורט, יכול לחשוב היה שבכך תמה עבודתו של משיח, אבל משיח עדיין כאן. נכון, אין לו כבר קבוצה להציל, אבל יש אליפות בדרך והיא מתחילה בניצחון של בית"ר בטדי.

כאמור, אורי משיח הוא  מנהיג אוהדי מכבי תל אביב בכדורגל, הוא כנראה גם אוהד הספורט המשפיע והמוכר ביותר במדינה. משיח הולך אחרי מכבי ת"א כבר עשרים שנה. בין פעולותיו המפורסמות הייתה כמובן מבצע החזרתו של אבי נמני לקבוצה, אחרי שסולק על ידי המאמן ניר קלינגר. לפני כחודש  אירגן קבוצת אוהדים שנפגשה עם מאמן מכבי רן בן שמעון וביקשה הסברים על משחק ההגנה. במכבי יודעים שמשיח הוא גורם משפיע ביותר ביציעים, ובהחלט לא מזלזלים בכוחו.

שותפו של משיח לעשייה במכבי, שי מזרחי, מספר: "אורי משיח הוא האוהד מספר אחת בארץ, אין על זה ויכוח. מכבי היא כל עולמו, ואולי בגלל זה הוא עוד לא התחתן. יום ולילה הוא עסוק בענייני הקבוצה. כואב לו על דברים שקורים במועדון, ולכן הוא מנסה להשפיע, כמו המקרה של השבוע שעבר, כאשר כולם רואים שאין לנו הגנה, והוא בא להצביע בפני המאמן רן בן שמעון על העניין הזה. הוא מבין בכדורגל, מתעסק עם מכבי מסביב לשעון, עד שבמקום העבודה שלו בחניון שבו הוא מועסק לפעמים כועסים עליו שמכבי עומדת בראש סולם העדיפויות שלו. כל האוהדים מחוברים אליו, אוהדי קבוצות אחרות נותנים לו כבוד ואומרים שזה חסר תקדים שאדם מבחוץ לוקח את הקבוצה עמוק ללב כמו המקרה של משיח ומכבי".

חיים שדמי, במאי סרטים, פובליציסט ואוהד מכבי: "קיבלתי המון תגובות מאנשים שלא מאמינים שהוא נתן משחק כל כך חי, קולח ואינטלגינטי. הסרט לא היה מגיע לגבהים שהוא הגיע אליהם בלי משיח,שנחשף בסרט כאדם רומנטי, שפועל מתוך אהבה טהורה למכבי, לכדורגל, ומתגעגע לתקופה של פעם, לפני הכסף הגדול, כשהרומנטיקה שלטה בכדורגל, ולאוהדים היה הרבה יותר משקל במה שקורה בקבוצה שלהם. מאוד נהניתי לעבוד איתו ואני חושב שגם אורי מאוד נהנה במהלך השנה שבה צילמנו ביחד את הסרט".

אילן השועל, המקביל של משיח מקבוצת הכדורסל של המועדון, לא מעורב בנעשה כמו משיח. נכון, גם הוא ארגן אירועים מסוימים שלא תמיד היו מקובלים על שמעון מזרחי ושותפיו, אבל אף אחד מהם לא היה קרוב לאלה שארגן משיח. השועל: "אני חושב שאין בעולם תקדים לאוהד כמו משיח שחי את הקבוצה שלו עשרים וארבע שעות ביממה, מחובר לכל הרבה אנשים, פעיל ותורם למען הקבוצה. הייתי במפגש אוהדים שאורי ארגן עם מאמן קבוצת הכדורגל שלנו רן בן שמעו. בן שמעון שמע את הטענות שלנו בעניין ההגנה החדירה של מכבי. כל אחד הביע את הדעה שלו, הייתה אווירה טובה, והרגשנו שרן מכבד את האוהדים. המפגש הזה לא היה יוצא לפועל בלי אורי משיח, סופרים אותו, במכבי רוצים לשמוע מה שיש לו לומר ומכבדים את המילה שלו. יש ביני לבינו שיתוף פעולה, ארגנתי השנה ספונסר לאוהדים, והייתי שותף בהחלטה שהתקבלה להעביר את הג'מעאה משער 11 לשער 8, לו נקרא שער אבי נמני".

ואם הזכרנו את שמו של מספר 8, אבי נמני, מנג'ר הקבוצה, הרי שמדובר באחד החברים הטובים של משיח. משיח הפך לאיש סודו של נמני, למרות שמאבקים שניהל האוהד. נמני מסכם ומכבד: "אורי משיח בשבילי הוא קודם כל חבר אישי, ורק אחר כך אוהד. הוא איש טוב, רגיש, שאוהב את מכבי אהבת אמת, ורוצה בהצלחת הקבוצה. בשביל משיח מכבי זה משפחה, אולי בגלל זה הוא כל כך קנאי ורוצה בהצלחתה". 

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק