אי אפשר לעבוד על הקהל

אחרי שתי סגנויות רצופות, במכבי נתניה השתדרגו עם מאמן בעל שם עולמי, אך הקהל לא מגיע. אתמול מול הפועל פ"ת הגיעו בקושי 2,000 אוהדים לקופסא. ניסינו לבדוק עם אוהדים ומקורבים למה זה זה קורה

יום ראשון 14 ספטמבר 2008
שלמה חסיד
 מכבי נתניה פתחה עונה חדשה בלי הקהל שלה. קבוצה שבשנתיים האחרונות זכתה בסגנות, לא מצליחה למלא את היציעים והקהל מצביע ברגליים. פחות מ-2,000 צופים הגיעו אתמול למשחק (מול הפועל פתח תקווה) של הקבוצה מהעיר שמכנה את עצמה "בירת הספורט של ישראל" וראשי הקבוצה זועמים. למה זה קורה? המומחים בנתניה חלוקים בדעותיהם.

קחו למשל את האוהד דן לוי, בן 45, תושב העיר נהג להגיע למשחקים עם ילדו בן ה-14. לוי מספר: "במשך שנים מספרים לנו על אצטדיון חדש. מדברים על השקעה גדולה. עד מתי אפשר להגיע לאצטדיון המגעיל הזה ועוד לקבוצה שהיא יותר חלשה מזו של לפני עונה". 

חשבנו שבזכות מתיאוס הקהל יבוא

"מתיאוס מעורר עניין, אבל איפה נחנה את הרכב? נמאס לחפש חנייה בין השכונות. הבטיחו שיבנו פה קבוצה גדולה, הבטיחו אצטדיון לתפארת. הכול נשאר בגדר הבטחות. שיהיה ברור, נתניה עדיין קבוצה טובה ואני עוד אגיע למשחקים. אבל כדי שיוציאו אותי מהבית בחום למשחק מול הפועל פתח תקווה, צריך קצת יותר מאשר לותאר מתיאוס".

עופר גלאם, מהאוהדים המוכרים של נתניה מסביר: "אחרי שנתיים של סגנות, הקהל רוצה יותר. סף הריגוש עולה, במיוחד שבשנתיים האחרונות לא ראינו כדורגל וגם שניצחנו זה היה כדורגל סתמי, לא מה שהקהל אוהב ואנשים שהיה להם מנוי לא באו למשחקים כדי לא להתאכזב. השנה החליטו שפשוט לא קונים מנויים, כל הכבוד שהביאו את מתיאוס אבל ציפו שהוא יביא שני זרים תותחים. ברגע שלא עושים רכש בשביל מה להביא מאמן, הרי מתיאוס לא משחק".


עודד מכנס, גדול שחקני נתניה הגיע אתמול לקופסא ונותר המום מהיציעים הדי ריקים. מכנס מספר: "בדיוק אתמול פגשתי את בלדב ושאלתי אותו למה זה קורה. היו לו מילים קשות כלפי הקהל".

מה צריך לעשות?

"אבל אני חושב שנתניה צריכה לעשות שיווק אגרסיבי כדי שהשחקנים יבואו אחרי האימונים לפגוש את הקהל במקומות שהוא נמצא בהם. אם זה תלמידים בבית הספר ואם זה מבוגרים במקומות אחרים. פשוט להביא אותם למגרש ע"י שכנוע כי בנתניה יש קהל לא פחות גדול מאשר בית"ר ירושלים, השאלה למה הם לא באים".

בני לם, שעובד כיום במחלקת הנוער כועס על האוהדים: "אני באמת לא מבין את הקהל של מכבי נתניה, קבוצה מצליחה. פתחתי את העיתון וראיתי שאנחנו במקום ראשון, אין קבוצה בלי אוהדים ואם הקהל לא בא הוא פשוט  מכשיל את הקבוצה. נעשה ניסיון מצד יאמר לשדרג את המערכת ולהביא מאמן בסדר גודל עולמי ומי לא בא? הקהל. יש אכזבה גדולה מהאוהדים שצריכים להתעורר כי בלעדיהם אי אפשר לשחק כדורגל, ובטח לא להגיע להישגים".

לנתניה אוהדים מוכרים רבים. אחד מהם הוא משה פרימו, איש שירים ושערים שמבין את הקהל: "האוהדים לא פראיירים, אוהדי נתניה מבינים בכדורגל, אי אפשר לעבוד עליהם. הם לא באים כי מבינים שאין מה לבוא". 

דומה שלמשחקי גביע הטוטו הגיעו יותר

"אנשים באו למשחקים, ראו מה יש לקבוצה להציע והחליטו שהם לא באים. קשה היום לבקש לקנות כרטיס ולא לתת תמורה. כל עוד לא יהיה שינוי הקהל לא יבוא וזה מצב בנתניה".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק