אפסים

ליגת העל: בית"ר ירושלים נפרדה בתיקו מאופס שני ברציפות מול מכבי תל אביב, וכעת יש לאלופה 0 נק' בטבלה. שמעון גרשון הספיק להחמיץ פנדל בבכורה של עטר

יום ראשון 14 ספטמבר 2008
אייל כהן

ראובן עטר בהחלט התרגש בפתיחת המשחק, כאשר ערך בכורה כמאמנה של האלופה בית"ר ירושלים, וצפה באיצטדיון טדי בתיקו מאופס ללא שערים מול מכבי תל אביב ורן בן שמעון.

קצב טוב, כסאח והמון אמוציות ליוו את המשחק באיצטדיון טדי, אבל שערים כאין וכאפס. האירוניה גם שבית"ר ירושלים קטפה נקודה, שהובילה ל-0 נק' בטבלה (החלה את העונה עם מינוס 2 נק'). ראובן עטר עלה עם שני חלוצים (תמוז ויצחקי) בהרכב, שלא מצאו את המסגרת, השחקן הבולט במשחק היה אבירם ברוכיאן שכמעט וכבש.

הפנדל השנוי במחלוקת בסיום המשחק, שבו נשרק לזכות בית"ר ירושלים, נמנע שער בטוח, כאשר יבריץ' עצר בצורה מצויינת את בעיטת החסרת ביטחון של שמעון גרשון.

ומה עם מכבי תל אביב? החבורה הלוחמנית של רן בן שמעון בהחלט הציגה משחק לחימה במשחק 90 דקות. שחקניו של רב"ש נפלו כמו זקיפים לקראת הסיום ופציעות של מאור בוזגלו וג'יז'רמו ישראלביץ' הוכיחו כמה עבודה רבה עשו השחקנים. מכבי יכולה להרגיש מעודדת עם התיקו באחד המגרשים הקשים ויש עוד מה לשפר.  

מחצית ראשונה: יש רצון - אין כדורגל

התקפה מסוכנת כבר בדקה הראשונה לבית"ר ירושלים, כאשר אלבארס מזהה את פרננדס ברחבה, אבל האחרון החטיא את המסגרת. 

בדקה השישית ראינו מתפרצת של מכבי תל אביב, כאשר דולי ג'ונסון רץ כ-30 מטר והשאיר את שמעון גרשון מאחור, אבל למזלה של בית"ר הכדור נהדף לקרן. המשחק איבד מהקצב המהיר ומכבי תל אביב החלה לשלוט במרכז המגרש ובית"ר נגררה מעט אחורה. 

בדקה ה-25 התקפה טובה של מכבי תל אביב נפסלה, כאשר הקוון טען כי ישראלביץ' היה בעמדת נבדל והארגנטינאי ישראלי הצליח אף לכבוש והשער כמובן נפסל. 8 דקות לסיום המחצית, ברק יצחקי ניסה את מזלו מרחוק, טומאסיץ' הרחיק והכדור כמעט נחת ברשת. 

חמש דקות למחצית טוטו תמוז יכל לקנות את עולמו, כאשר מסירה אומנית של ברוכיאן, ברק יצחקי דילג מעל הכדור והשאיר לתמוז, שהחמיץ בצורה מסמרת שיער. 

מחצית שנייה: למה להחמיץ גרשון?

התקפה נהדרת של בית"ר ירושלים בדקה ה-51, כאשר ברוכיאן במסירת אומנות בעקב זיהה את בואטנג חופשי, אבל הגנאי שלח כדור לקניון מלחה. בדקה ה-61 החליט רן בן שמעון לערוך חילוף, כאשר רודי חדד העייף יצא ויוסי שבחון נכנס. 

ראובן עטר ערך אימון ראשון בבית"ר ירושלים, כאשר שלח למערכה את מיכאל זנדברג, כדי לעבות את ההתקפה במקומו של עידן טל.  

בדקה ה-65 ראינו התקפה מצויינת של המארחים, כאשר אבירם ברוכיאן שלח פצצה למרכז השער, אבל יבריץ' הגיב במהירות. דקה לאחר מכן, ברוכיאן בהגבהה מצויינת בכדור חופשי, ישירות לראשו של בואטנג, אבל איפה השער?

דקה לאחר מכן החליט אסף קינן, שופט המשחק לשלוח את מאמנה של מכבי תל אביב, רן בן שמעון אל היציעים לאחר שהאחרון דיבר בצורה לא נאותה אל הקוון. רבע שעה לפני הסיום, ראובן עטר החליף את ברק יצחקי והכניס את עמית בן שושן במקומו. 

10 דקות לסיום, אבירם ברוכיאן יכל לקנות את עולמו, כאשר יואב זיו הגביה כדור גבוה וארוך, שנחת לרגל של הדוד של מלמיליאן, אבל הכדור חמק החוצה. שש דקות לסיום, ברוכיאן שוב קיבל כדור אדיר לרגל, שהניף מהאויר, אבל הכדור ננעץ בקורה (המצב הטוב במשחק!). 

שלוש דקות לפני תוספת הזמן של המשחק, אורי שטרית החליק ברחבה ולקח איתו את הכדור ביד, אסף קינן מעט היסס אבל החליט בסופו של דבר על כדור עונשין מ-11 מטר, החלטה נדירה במחוזותינו. 

והנה לבית"ר ניתנה מתנה אבל כנראה שבבירה שום דבר לא פוגע מתחילת העונה. יבריץ' עצר כמו שוער ענק את הבעיטה החסרת תכלית של שמעון גרשון, שבעט באופן חסר השראה. 

ממש בתוך תוספת הזמן, פציעה חמורה של מאור בוזגלו, שלא בכוונה דרק בואטנג דרך על פניו של החלוץ הצעיר, שדימם מאיזור הפה.

בית"ר ירושלים: טברטקו קאלה; יואב זיו, שמעון גרשון, אריק בנאדו, כריסטיאן אלבארס; דרק בואטנג, עידן טל (מיכאל זנדברג, 65), דריו פרננדס, אבירם ברוכיאן; ברק יצחקי (עמית בן שושן, 75), טוטו תמוז. 

מכבי ת"א: דרגוסלב יבריץ', ליאור ז'אן (אבי יחיאל, 71), איגור טומאשיץ', מושיקו מישאלוב, אורי שטרית, ג'ונתן אסוס, דולי ג'ונסון, רודי חדד (יוסי שבחון, 61), גיז'רמו ישראלביץ' (דן רומן, 82), מאור בוזגלו, איליה יבוריאן.

תמונה: באדיבות בית"ר נט.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק