מילים ללא כיסוי

האם ארקדי גאידמק הפיל את התיק על גרשון לא במקרה? האם זה בגלל שהבלם מרוויח חצי מיליון דולר לעונה? אם גרשון ואריק בנאדו היו עובדים ביחד ברחוב האם גאידמק היה בכלל מבדיל בינהם? לדורון ברגר אין את התשובות

יום שני 15 ספטמבר 2008
דורון ברגר
לארקדי גאידמק יש אמירה שהוא נוהג לחזור עליה בכל הזדמנות, ושבמהלך השנים התברר שאין לה כיסוי של ממש. גאידמק נוהג לומר שהוא מעולם לא מפטר אנשים (אגב, לפעמים יש הרגשה שאת האנשים הנכונים הוא דווקא לא מפטר), אלא גורם להם לעזוב בעצמם.

כאמור, במהלך השנים האחרונות התברר ליצחק שום, אלי ארזי, ולאדימיר שקלאר ואחרים שאין ממש מאחורי האמירה של גאידמק, אבל כאמירה היא הייתה נחמדה.

ככל הנראה, זה מה שעשה אתמול גאידמק לבלם מספר 1 שלו. גאידמק מילמל איזה דבר שטות על כך שהוא חושש מגרשון ושהבלם תמיד נדחף ועוד כל מיני הגיגים שהוציאו את שניהם רע, רע מאוד.

שמעון גרשון  קיבל לפני שנתיים וחצי את ההחלטה הקשה בחייו, כשעבר מאדום למעוז הבית"רי. הוא לא עשה זאת משנאת המן או מאהבת מרדכי. הוא רצה שלתלוש המשכורת שלו יתוופסו עוד כמה עשרות אלפי דולרים בחודש. זו זכותו של גרשון. הוא לא פגע באיש, לא קילל, לא גנב ולא טען שהוא בסך הכל מוכר שווארמה בנתניה. הוא נחשב לפני שנתיים וחצי לאחד השחקנים הטובים בישראל וכשגאידמק סימן את המטרה הוא היה זקוק לגרשון כי איגור מיטרבסקי לא הספיק. הוא החליט לשלם לו שכר של 500 אלף דולר לעונה וגרשון קפץ, ובצדק, על ההזדמנות לעשות קצת טוב לאישה ולילד.  99 אחוזים מהעובדים במשק הישראלי היו נוקטים בצעד דומה לזה שעשה גרשון ואם גאידמק חושב שמדובר בסכום גבוה מידי, זו כבר בעיה שלו.

במקרים כאלה, כפי שהתרחשו ביום ראשון בטדי, ההנחה המיידית היא כי מישהו "חימם" את גאידמק על גרשון. הרי גאידמק לא באמת יודע דבר או חצי דבר על איכותו של גרשון כשחקן, בטח כבועט פנדלים. בבית"ר משוכנעים כי אוזנו של גאידמק היתה נתונה  לפיו של יועץ זה או אחר וזו הטקטיקה הנכונה לגרום לגרשון לוותר על חלק מהשכר, או פשוט לחזור הבייתה, למוני הראל, אמיר לובין ושות'.

קשה לי להאמין שארקדי גאידמק באמת חושש בכל פעם שגרשון משחק. אני גם לא בטוח שאם יפגוש גאידמק ברחוב את גרשון ותומר בן יוסף הוא יידע מי מהם זה לא אריק בנאדו.

 אבל דבר אחד בטוח והוא שהאמירה  של גאידמק מוכיחה שמועמד הלא מוביל לראשות עירית ירושלים נמצא בלחץ, אולי ספורטיבי ואולי לא, מה עוד שאתמול פורסם שלא רק לאמירות שלו אין כיסוי.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק