מי פנוי ברחוב יהודית

סקירה של המועמדים להחליף את צביקה שרף בנבחרת מעלה כי אין אף מועמד רלוונטי לתפקיד ולכן ספק אם שרף לא יודח גם אחרי הכישלון במוקדמות אליפות אירופה

יום שני 15 ספטמבר 2008
שלמה חסיד
כל אמצעי התקשורת עסקו ביממה האחרונה בשאלה האם צביקה שרף ימשיך כמאמן נבחרת הכדורסל, בעקבות כישלון משחקי המוקדמות,  לפחות עד עתה. אולם מתברר שגם אם באיגוד לא ירצו את צביקה, דבר שעדיין אינו נכון, לא במהרה ימצאו מועמד חלופי. 

באיגוד החליטו לזמן את שרף לדיון הפקת לקחים לאחר הקמפיין ולמאמן הלאומי יש חוזה עד לאחר אליפות אירפה בעוד שנה, אולם גם במצב קיצוני, אם יוחלט על הדחתו, לא ברור את מי יוכלו שי שני וחבריו למנות.

אז מי יחליף את צביקה. קיבצנו את רשימת המאמנים הבכירים בכדורסל הישראלי, כדי להסביר עד כמה המצב בעייתי.

אפי בירנבוים -  אפי היה מועמד להחליף את שרף בנבחרת, אם זאת הייתה נכשלת בטורניר ההזדמנות האחרונה בשנה שעברה. אפי אמר, לפני הטורניר, בראיון ל-TELESPORT כי הוא מעוניין בתפקיד. לשניים היסטוריה משותפת, כשאפי היה עוזרו של שרף בנבחרת באמצע שנות התשעים.  לאחר מכן הם הפכו לחברים, חברות שלא התקלקלה גם אחרי שניצח את שרף 3 פעמים בעונה שעברה. אפי הוזכר כמעמד לאימון הנבחרת לפני כ-3 וחצי שנים, אולם שרף מונה לבסוף אחרי שמכבי תל אביב יירטה את מועמדותו של בירנבוים בעקבות נאום שתיקת הכבשים, עליו בירנבוים הספיק להתנצל, גם כן בראיון ל-TELESPORT.

דבורה, אשתו של אפי אמרה: "אפי לא יכול להתחלק לשמונה חלקים, מאמן מכבי לא יכול לעבוד גם בנבחרת ולכן הרעיון לאימון נפסל. בכל מקרה, החלום של אפי היה ונשאר לאמן את הנבחרת".

פיני גרשון - המאמן המעוטר ביותר בכדורסל הישראלי חוזר בחודש ינואר לארץ אחרי 3 שנים בחו"ל, אולם הוא כרגע מאמנה של נבחרת בולגריה ואין מה לדבר על כך שיחזור לנבחרת ישראל, בטח אם בולגריה תעפיל לאליפות אירופה. אחר שהמאמן כבר סירב להצעה שהופנתה אליו לאמן את הנבחרת, לא נראה כי יחזור בו מהסירוב. 

ירמי אולמרט, אז יו"ר האיגוד, אמר: "הצענו את המשרה לפיני וניהלנו מו"מ אך התברר שפיני לא מעוניין במשרה, ירדנו מהרעיון ומינינו את צביקה".

דיוויד בלאט-  המאמן שזכה בשנה שעברה עם נבחרת רוסיה באליפות אירופה ונכשל השנה עם נבחרת רוסיה באולימפיאדה. בשנה הבאה יאמן אותה שוב באליפות אירופה, בתקווה לשמר את ההישג שלו. בינתיים, לא נראה כי בלאט יחזור לנבחרת אחרי שמועמדותו טורפדה בגלל היעדר תעודה מוינגייט. 

כנרת, אשתו של דיוויד בלאט מסכמת: "אני חושבת שדיוויד רצה לתרום לנבחרת וחבל שבגלל דברים כמו תעודה מוינגייט זה לא קרה. בלאט הוא ישראלי גאה, אבל הוא הגיע לנבחרת רוסיה ויישאר שם".

מיקי דורסמן - זו יכולה להיות האופציה המפתיעה. המאמן שזכה עם הפועל חולון באליפות, הצהיר אחריה על חלומו לאמן את נבחרת ישראל. לאחר שדני פרנקו מונה למאמן חולון, מיקי דורסמן נותר פנוי ואם יפנו אליו, גם האופציה הכספית לא תהווה בעיה כיוון שדורסמן בעל אמצעים רבים וגם השכר המצחיק מאיגוד הכדורסל לא ירתיע אותו.

מיקי דורסמן אמר: "אני לא חושב שזה הוגן לבוא ולדבר על צביקה באמצע קמפיין הנבחרת. מבחינתי, צביקה היה ונשאר מאמן גדול ומגיע לו לסיים את החוזה שלו בנבחרת ואין מקום להדיח אותו".

שרון דרוקר\ארז אדלשטיין - המאמנים הצעירים והמוכשרים לא יסכימו כנראה לאמן בנבחרת בסכומים הנמוכים יחסית שמציע איגוד הכדורסל (שרף מרוויח היום כ-20 אלף ש"ח בחודש). לא נראה כי לאיגוד יהיו אמצעים בקרוב להצעה משופרת. 

בכיר באיגוד אמר: "אנחנו איגוד עני, אין לנו הקצבות. מה שמשלמים לצביקה זה מה שיש ולא יהיו אמצעי תשלום אחרים".

צביקה שרף - מכל השמות שהוזכרו, נראה כרגע כי שרף ימשיך, בין אם בגלל מחסור במועמד אחר ובין אם בגלל שבאיגוד ירתעו מהפרת החוזה שלו אחרי שבשנה שעברה הוא הוכיח שהוא מסוגל להוביל את הנבחרת לאליפות אירפה מטוריר ההזדמנות האחרונה, ואף להצליח באליפות. 

רוני בוסאני, עוזרו של שרף: "צביקה מאמן מצוין וראוי. ולכן אנחנו צריכים להמשיך בקמפיין ולנסות להעפיל לאליפות אירופה ולא להתעסק במחול השדים שיש כרגע מסביב" 

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק