ארסנל גנבה תיקו בקייב

ליגת האלופות, בית ז': דינמו קייב כבר חלמה על ניצחון, אבל וויליאם גאלאס מנע זאת מהאוקראינים בזכות שער שוויון בתוספת הזמן. במשחק נוסף ניצחה פורטו 1:3 את פנרבחצ'ה

יום רביעי 17 ספטמבר 2008
מערכת TELESPORT

ליבו של ארסן ונגר, מאמנה של ארסנל, עבד שעות נוספות, כאשר ראה בלוח התוצאות כיצד דינמו קייב מוליכה אבל ממש לקראת הסיום הצליח וויליאם גאלאס להציל את המולדת ולסחוט שוויון 1:1 בסיום. 

התותחנים לא הראו יכולת יוצאת דופן, במיוחד מהתותחים כמו פאבריגס ואדביור, שהיו חלודים במקצת. פיספוס עצום לדינמו קייב, שבאמת הייתה טובה יותר אבל בסופו של דבר המסורת ווותק של ארסנל העניק תיקו. 

במחזור הבא תארח ארסנל באמרויות את אלופת פורטוגל, פורטו שהשיגה ניצחון בכורה 1:3 על סגנית אלופת טורקיה, פנרבחצ'ה.

אראגונס, מאמנה החדש של הטורקים, העלה הרכב התקפי, אבל לא יכל לביתיים, שהשיגו ניצחון ראשון במחזור הראשון לאחר 11 שנה.  

דינמו קייב - ארסנל 1:1

כבר בפתיחה תיאו וולקוט המצויין הזין את רובין ואן פרסי לתוך הרחבה, אך החלוץ ההולנדי בעט ברגל ימין החלש, ובוגוש עצר ללא בעיות. 

בדקה ה-22 עמונאל אדביור יכל לכבוש לאחר הזדמנות מצויינת, אך ה'חרגול' בעט טוב אבל מעט מעל המשקוף. 

במחצית השנייה המקומיים לקחו את היוזמה, כאשר ארסנל נרדמה. דינמו קייב עלתה ליתרון דיי במפתיע כאשר באנגורה בעט פנימה את הפנדל -  0:1 למארחת. 

ממש לקראת הסיום, ארסנל חזרה מהקבר, כאשר התקפה מצויינת ומדודה העניקה לכדור רוחב ו-וויליאם גאלאס הצליח לכבוש מקרוב ולהשיג את הנקודה המיוחלת - 1:1 בקייב.

דינמו קייב: בוגוש, בטאו, ווקוביץ', אלייב, באנגורה, ארמנקו, דיאנקטה, מיכאליק, נשמצ'יני, נינקוביץ' ויוסוף. 

ארסנל: אלמונייה, סאגנה, פאבריגס, טורה, גאלאס, ואן פרסי, ווליקוט, דנילסון, סונג, קלישי ואדביור.

פורטו - פנרבחצ'ה 1:3

אלופת פורטוגל החלה ללחוץ מהפתיחה על הדוושה בדרגאו. בדקה ה-11 התקפה מצויינת מאגף שמאל, הגיע מרגלי ראול מירלס לכיוונו של ליסנאדרו שכבש - 0:1 לפורטו. 

שלוש דקות לאחר מכן, הפורטוגלים לא הפסיקו להתקיף ורודריגז שוב פעם מאגף שמאל המסוכן, הכדור הגיע ללוצ'ו ומהאויר שלח פגז פנימה - 0:2 לפורטו. 

סגנית אלופת טורקיה, פנרבחצ'ה לא ויתרה והצליחה לחזור בדקה ה-30, כאשר התקפה מאגף שמאל החלה אצל אלכס, שנגח פעם ראשונה והלטון הדף הכדור החוזר נחת ברגליי גוייזה, שהגיע העונה ובעט פנימה - 1:2 לפורטו. 

בתוך תוספת הזמן מתפרצת של פורטו, הזינה את לינו, שקיבל מסירה מדוייקת בתוך הרחבה ושלח בעיטה מכוונת פנימה - 1:3 לפורטו בסיום.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק