לוי נכנע להורנה בפתיחה

גביע דייויס: במשחק הפתיחה בין ישראל לפרו, נכנע החובט הישראלי, הראל לוי 3:1 במערכות (7:5, 5:7, 7:6, 6:3) מול לואיס הורנה. 0:1 לפרו. הורנה: "הקהל כאן מטריף"

יום שישי 19 ספטמבר 2008
מערכת TELESPORT

 לא כך קיוו ברמת השרון לפתוח את משחקי היריבות בין נבחרת הדייויס של ישראל לנבחרת הדייויס של פרו. המחבט הישראלי,הראל לוי, שהחל את הדרך של הכחולים לבנים במשחקים נכנע 3:1 (7:5, 5:7, 7:6, 6:3) במערכות ללואיס הורנה הפרואני.

אין ספק שלאורך מרבית המשחק, נעזר הראל לוי בקהל, שהוסיף אנרגיות לטניסאי הישראלי, שלפעמים היה זקוק לעידוד ולתמיכה כדי לשרוד מול לואיס הורנה, שהראה טניס משובח לאורך כל המשחק. הראל לוי (190 בעולם) לא נפל במרבית המערכות להורנה (107 בעולם), אבל בסופו של דבר לוי נחלש ואיבד את משחקוני ההגשה.

למרות ההפסד יש תקווה להמשך. נבחרת ישראל מסוגלת ואף ראוייה לנצח את נבחרת פרו, במיוחד מול הקהל הביתי הגועש והמצויין, שהמשיך ללוות את לוי גם ברגעיו הקשים והיו לא מעט כאלה.  

לואיס הורנה אמר בסיום: "המשחק היה מאוד צמוד. היה לי קשה בהתחלה. לא היו הרבה הבדלים בינינו. ישראל נבחרת מצויינת, אנחנו ננסה עם שלנו, נחכה עם הזמן ונראה מה קורה. מאוד מאוד חם כאן, תודה לאלוהים שהצלחתי. הקהל כאן מצויין, הם התנהגו יפה מאוד, הם תמכו בישראל וזה התפקיד שלהם".

מערכה ראשונה: 5:7 להורנה

לעיני יציעים דלילים, הראל לוי התאמץ קצת במשחקון הראשון, אך ידע לנצח בסופו (0:1). הורנה חזר במהירות לתמונה, וללא שום הפרעה מצד לוי (1:1). לוי הצליח להתגבר ולחזור להוליך, אבל הורנה שמר על ההגשה (2:2).

הראל לוי שמר שוב על ההגשה, אבל מנגד התקפל במהירות כאשר הפרואני הגיש בצורה יעילה וחדה (3:3). במשחקון הבא לוי התאמץ יתר על המידה וכמעט איבד אותו, אבל בעזרת הקהל הוא השלים ניצחון (3:4).

הראל לוי נכנע בשנית להורנה בהגשה (4:4), אבל מצידו ידע לשמור על שלו (4:5). לוי שוב איבד ריכוז אל מול ההגשה הפנומאלית של הורנה (5:5). הורנה המשיך ביכולת הטובה ושבר את ההגשה של לוי וקרוב לזכיה במערכה (5:6).המשחקון האחרון אפיין את מרבית המערכה, כאשר לוי איבד 3 אפשרויות שבירה ואיבד את המערכה הראשונה - 5:7 להורנה. 

מערכה שנייה: 5:7 להראל לוי

הפעם בניגוד למערכה הראשונה, לוי נשבר כבר במשחקון הראשון ונקלע לפיגור (1:0). הקהל הבחין בלוי נחלש, אבל האנרגיות נכנסו עמוק לתוכו והוא הצליח לשבור את הורנה ולעלות ליתרון (1:2). הורנה השיב את הביטחון ובעיקר את היתרון (2:3).

הורנה כבר המשיך לטפס (2:4) במערכה השנייה ונראה כי לוי מתרחק, אך ידע לנצל את ההגשה (3:4). הפרואני כבר עלה ל-3:5, אולם הראל לוי שמר על ההגשה (4:5). המשחקון הבא היה הטוב של הראל לוי, שחזר מפיגור והשווה את המערכה (5:5).

לוי שב מהכפור, וכמו סופרמן הצליח להפוך את התוצאה ולהמשיך לעבר ניצחון במערכה ושוויון במשחק - 1:1 ברמת השרון.

מערכה שלישית: 6:7 לפרואני

הורנה המשיך את היכולת בפתיחת המערכה ועלה ליתרון (0:1). לוי הצליח לשבור את ההגשה של הפרואני ולהשוות (1:1). לוי כבר הוליך במערכה (1:2), אבל שוב נכנע להורנה המצויין (2:2).

לוי איבד מעט ריכוז בהמשך וזה תרם להורנה שפתח יתרון זוגי (2:4). הקהל ניסה, אך לוי נשבר והורנה נהנה מכך (3:5) מרחק משחקון מהזכיה במערכה. לוי הצליח לשמור על קור רוח ולנצח בשני המשחקונים הבאים, כדי להשוות את התוצאה - 5:5.

הקהל נכנס לאקסטזה ובזכותו הראל לוי המשיך לקבל אנרגיות ולקבוע מהפך (5:6). הפרואני הצליח לחזור ולהשוות את המערכה בדרך לשובר שוויון (6:6). בשובר השוויון, לוי איבד ריכוז וכוחות ונקלע לפיגור 5:2 להורנה. הפרואני המשיך וניצח במערכה 6:7 (3:7). 

מערכה רביעית: 3:6 להורנה וזכייה במשחק!

הורנה המשיך במסורת פתיחת המערכות ועלה ליתרון - 1:0. לוי הצליח להשוות (1:1), הורנה המשיך למרות הבעיות בשרירים ועלה ליתרון (1:2). לוי כבר נראה אבוד במערכה ונקלע לפיגור בשני משחקונים (3:1).

הורנה חזר מהמתיחות והוליך 2:4 במערכה הרביעית. לוי המשיך להראות רע ובעיקר עייף, מה שהוליך את הורנה לניצחון (2:5). הורנה סיים כמו גדול וניצח את המשחק הראשון במפגש בין ישראל לפרו - 3:6 לפרואני בסיום.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק