סלע החזיר את האופטימיות

גביע דייויס: אחרי ההפסד של הראל לוי ללואיס הורנה, גבר דודי סלע (91 בעולם) על איוון מירנדה (219) 2:6; 1:6; 6:3; 4:6 והחזיר את ישראל למאבק על המקום בבית העליון אחרי 1:1 בתום היום הראשון מול פרו

יום שישי 19 ספטמבר 2008
מערכת TELESPORT
בתום היום הראשון בקרב על ההישרדות בבית העליון, נבחרת הדייויס של ישראל ונבחרת פרו בתיקו 1:1. ההתמודדות נפתחה כאשר הראל לוי (190 בעולם) נכנע ללואיס הורנה (107 בעולם) בתום למעלה מ-3 שעות והעמיד את הנבחרת בפיגור 1:0. בהמשך, דודי סלע (91 בעולם) גבר על איוון מירנדה (219 בעולם) במשחק השני והשווה את התוצאה ל- 1:1.

גיבור הערב, דודי סלע, אמר בסיום: "איזו הרגשה! איזה כיף זה הדייויס. ניצחתי שני סטים קלים והיה לי ברייק פוינט שלא ניצלתי. הוא הלך על הכל והצליח לו. התחלתי לשחק דפנסיבי ואיבדתי את השליטה. בסט הרביעי הוא היה טוב ממני, אבל בזכות הקהל לקחתי את המשחק. אם זה לא היה בארץ הייתי מפסיד את המשחק הזה, כי הקהל הזה מספר 1". 

"הראל לוי שיחק לא רע, היריב שלו מאוד מנוסה וטוב. לא סתם הוא היה מקום 30 בעולם. הראל לא הציג את המשחק שלו, אבל כרגע אנחנו 1:1 ומחר אנחנו מגיעים לזוגות כפייבוריטים. הסיכויים שלנו גבוהים ואני מקווה שננצל את זה. לא תמיד תגיע לפה נבחרת יחסית חלשה כמו פרו".

מערכה ראשונה: 2:6 לדודי סלע

המשחקון הראשון היה של דודי סלע החל מתחילתו, והוא עלה ליתרון 0:1. הפרואני שמר על החבטה במשחקון השני, השאיר את סלע על האפס והשווה ל- 1:1. המחבט מס' 1 של ישראל השיב ליריבו באותה המטבע כשבזכות חבטות הגשה טובות עלה ל- 1:2, ומיד אחר כך עמד יפה מול הסרבים של מירנדה והשיג שבירה ראשונה בדרך ל- 1:3. 

גם במשחקון החמישי, הטניסאי הישראלי המשיך לשמור על ההגשות שלו ופתח פער של 1:4, אותו צימק הפרואני במשחקון הבא, 2:4. למרות שפתח את הגיים השביעי בצורה רעה למדי, התעשת סלע והצליח לעלות ליתרון 2:5. כשהוא שומר על המומנטום במשחקון הבא, סלע שבר שוב וסיים את המערכה הראשונה בניצחון 2:6.

מערכה שניה: 1:6 לדודי סלע

סלע פתח את המערכה השניה בדומה לראשונה, ועלה בקלילות ל- 0:1 במשחקון ההגשה שלו, כשהוא מותיר את הפרואני מאופס. האחרון לא הצליח לשמור על הגשותיו במשחקון השני, ולא עצר את התנופה של הישראלי בשלישי, וסלע כבר ביתרון 0:3. המשחקון הבא כלל נקודות יפהפיות של שני הטניסאים וסרבים יעילים של מירנדה, ובסיומו- 1:3. 

העליונות של דודי ניכרה גם בשני המשחקונים הבאים, כשעלה ל- 1:5 מבטיח במערכה, תוך שהוא שומר על הגשותיו ושובר את הפרואני שוב. הביטחון העצמי, הסרבים הנהדרים והתמיכה של הקהל העניקו לטניסאי הבכיר של ישראל ניצחון 1:6 במערכה השניה, והותירו את מירנדה מיואש למדי וחסר אונים לקראת המערכה השלישית.

מערכה שלישית: 6:3 לאיוון מירנדה

מירנדה פתח טוב, ועלה ליתרון 1:0 במשחקון ההגשה שלו, אך בזכות שני אייסים נהדרים השווה סלע את המערכה ל- 1:1. שני הטניסאים המשיכו לשמור על הסרבים שלהם גם במשחקונים הבאים, והפרואני עלה ל- 3:2. דודי נראה חסר ריכוז וביצע יותר טעויות במערכה הזאת ממה שביצע בשתי המערכות הקודמות גם יחד, ואפשר ליריב לשבור אותו לראשונה בדרך ל- 5:2.

אחרי טעויות לא מחוייבות ופיגור לא צפוי במערכה, הטניסאי הבכיר של ישראל הראה ניצוצות של חזרה למשחק, וצימק ל- 5:3 כשהוא שומר על ההגשה שלו ומותיר את היריב על האפס, אך זה לא הספיק ומירנדה רשם ניצחון במערכה השלישית, 6:2. פרו מצמקת את התוצאה במערכות ל- 2:1 וחוזרת למשחק לקראת המערכה הרביעית.

מערכה רביעית: 4:6 לדודי סלע

סלע שמר על חבטת ההגשה שלו במשחקון הראשון של המערכה ועלה ל- 0:1, שהזכיר במעט את שתי המערכות הראשונות והמוצלחות שלו. למרות זאת, הישראלי לא הצליח להמשיך במומנטום ולהשיג שבירה, ואפשר לפרואני להשוות ל- 1:1. המשחקון השלישי היה צמוד למדי, ובסיומו שבירה ו- 2:1 למירנדה.

סלע לא הצליח להתאושש. למרות שהיה קרוב לשבירה במצב של 15:40 לטובתו, איבד אותה והפרואני עלה ל- 3:1, אך למרות דקות לא טובות וטעויות של חוסר ריכוז, שמר על ההגשה שלו וצימק ל- 3:2. אחרי דקות ארוכות, סוף סוף הגיעה השבירה המיוחלת כשדודי עמד מול הסרבים של מירנדה בצורה מושלמת והשווה ל- 3:3.

כשנדמה היה שהמומנטום חוזר לישראל, שמט אותו סלע ואפשר למירנדה לשבור ולעלות ל- 4:3 לפרו במערכה. במשחקון השמיני, הישראלי ניצל טעויות של היריב והשיג שבירה על האפס, ובתשיעי שמר על ההגשה שלו בדרך ליתרון ראשון במערכה, 4:5. בשלב הזה, ואולי כדי לצנן את התלהבותו של סלע, ביקש מירנדה מהשופט הראשי לצאת להפסקת פציעות, ונענה בחיוב.

גם ההפסקה לא הועילה לפרואני לעצור את האנרגיות של דודי סלע, והאחרון הצליח להשיג שבירה וניצחון במערכה 6:4 ובמשחק.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק