מקומו עדיין בנבחרת

איך הידרדר אלי ביטון ממכבי תל אביב למכבי הרצליה ומליגת האלופות לליגה הלאומית. האנשים שליוו אותו בקריירה קצת לא מאמינים, אך טוענים שהוא עוד ישוב

יום ראשון 21 ספטמבר 2008
שלמה חסיד
 אלי ביטון, ששיחק במכבי ת"א לפני חמש שנים בליגת האלופות, ירד לליגה הלאומית ואתמול עשה בכורה במכבי הרצליה בניצחון על הפועל ירושלים, כאשר אפילו שער הוא הצליח לכבוש.

ההתרסקות במניותיו של השחקן שפעם היה בנבחרת (כבש אפילו שער ניצחון במקדוניה), מזכירה מפולת בוול סטריט ונשאלת השאלה כיצד טאלנט כזה מגיע לעומקים כאלה. האם זה סוף הקריירה שלו או שהוא יפרח מחדש?.

ניצן שירזי, האיש שלקח אותו ממכבי לבני יהודה לפני שלוש שנים אמר: "אני לא מבין איך אלי ביטון הגיע לזה. שחקן מפוצץ בכישרון, שיכול להצליח בליגת העל לא רק לשחק בה. מקומו אינו במכבי הרצליה אלא בקבוצות בכירות שלנו, אולי אפילו בנבחרת. כשהוא הגיע אלינו לבני יהודה הוצאתי ממנו את המיטב. הוא הבקיע שמונה גולים. אני מכיר אותו מצויין ואין לי ספק שהוא יחזור לליגת העל ויצליח בה".

קצת קשה להבין איך ביטון הגיע למצב הזה. ביטון הוקפץ לקבוצה הבוגרת של מכבי תל אביב בתחילת המילניום. הוא לא היה מעורב בבעיות משמעת ותמיד גילה כושר גופני מצוין. אבי נמני, ששיתף פעולה עם ביטון במכבי ת"א: "לא עקבתי אחרי אלי ביטון בשנתיים האחרונות, אני קצת מופתע כי אצלנו במכבי הוא עלה לבוגרים כחלק מדור העתיד של המועדון. משהו קרה לו בדרך, יכול להיות שהמעבר רק יגרום לו להבין כמה הוא יצטרך להילחם על מקומו ואסור לו לוותר כי כדורגל יש לו. אני בטוח שהוא יחזור לרמות הגבוהות ויצליח בהן".


הדבר המדהים הוא שגם בבני הודה הבינונית. ביטון לא מצא את מקומו. רחמים ששון, מאוהדי בני יהודה מסכם: "אלי ביטון באמת שחקן טוב, אך יחד עם זה שחקן די עצלן. שחקן ששנתיים נמצא על הספסל ורק אחרי שנתיים מבקש לעזוב זה מראה כמה הקריירה חשובה לו. גם לבני יהודה יש אשמה. במקום להעלות אותו מהספסל בדקה ה-85 היה צריך להעלות אותו מוקדם יותר ולתת לו לשחק. ככה זה בכדורגל, אתה נשפט לפי המשחק האחרון שלך, לפעמים לפי האימון האחרון ואם אתה לא עושה הכול כדי להצליח אתה לא מקבל את הצ'אנס ודרכך לאבדון קצרה".

אז עכשיו ביטון בהרצליה. מי שכיכב במכבי תל אביב בליגת האלופות, מצא עצמו במוצאי שבת מול 350 צופים בטדי במשחק מול הפועל ירושלים. אריאל שיימן, יו"ר הרצליה אמר: "אנחנו שמחים לצרף את ביטון. כבר במשחק הבכורה הוא הראה מה הוא יודע והוא עזר לנו לנצח. הוא הגיע למועדון לגיטימי בליגת העל, החלום שלנו משותף והוא לחזור לליגת העל. כישרון לבד לא מספיק, כי כדורגל זה מקצוע שבו מי שרוצה יותר מרוויח, זה רכש מצויין למכבי הרצליה, כששמענו שהוא פנוי בשוק הסתערנו עליו ומקווה שלא נצטער על זה".

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק