אולמרט בירך והתפטר

דקות לפני שהודיע כי הוא מתפטר התייחס ראש הממשלה לספורטאי ישראל וביניהם הספורטאים הפאראלימפיים ושחקני נבחרת הכדורסל: מי שראה אתמול את מה שקורה לא יכול היה שלא להתפעל

יום ראשון 21 ספטמבר 2008
מערכת TELESPORT

ראש ממשלת ישראל, אהוד אולמרט, התייחס היום בהרחבה לאירועי הספורט האחרונים. המדהים הוא שאולמרט עשה זאת, דקות לפני שהודיע כי בכוונתו להתפטר מתפקידו.

אולמרט אמר בפתיחת ישיבת הממשלה: "אירוע נוסף שאני לא יכול להתעלם ממנו, זה האיחולים לספורטאים הישראליים. רבותיי, בשבועות האחרונים זכינו למספר הישגים שאני רוצה לציין אותם. קודם כל השתתפותם של הספורטאים הישראליים באולימפיאדת המיוחדים. הספורטאים שלנו זכו במספר רב של מדליות כולל מדליות כסף בשחייה, בקליעה ובתחומים אחרים. אני דיברתי עם אחדים מהם. אני אזמין אותם לכאן כדי להביע בפניהם את ברכותיי האישיות ואת ברכת הממשלה כולה על הישגיהם והערכתי הרבה אליהם. 

"דבר נוסף, נבחרת הטניס שלנו ב'דיויס' נמצאת כרגע ממש במאבק איתנים נגד פרו כדי לשמור על הדירוג שלנו כאחת מ-13 הנבחרות הטובות בעולם. אנחנו מובילים 2-1, אני מקווה שאנחנו נמשיך בניצחונות ושהיום במשחקי היחידים דודי סלע והראל לוי ימשיכו לנצח ולהוביל את ישראל לניצחון. זה דבר גדול.

"ולבסוף כדורסל, מי שראה אתמול את מה שקורה לא יכול היה שלא להתפעל רבותיי. תראו מה היה צריך לקרות: נבחרת ישראל הפסידה לצ'כיה בהפרש של 21 נקודות, לכן היינו צריכים לנצח בפער גדול של לפחות 35 נקודות, במקביל בולגריה הייתה צריכה להפסיד ובנוסף לזה טורקיה הייתה צריכה לנצח את צרפת. תארו לעצמכם שכל שלושת האירועים הללו היו צריכים לקרות באופן סינכרוני באותו זמן: גם שהטורקים, שנבחרת נחותה תנצח את צרפת שהיא אחת הנבחרות הטובות בעולם, גם שהבולגרים יפסידו לסרביה וגם שישראל תנצח בהפרש כזה. כל שלושת האירועים קרו: ישראל ניצחה בהפרש של 37 נקודות את צ'כיה אחרי שהפסידה 21 נקודות הפרש רק לפני שבועיים, טורקיה ניצחה את צרפת וסרביה ניצחה את בולגריה. כל זה היה אני חושב, מרטיט ומרגש למי שאוהד ספורט אבל גם לא למי שאוהד ספורט אבל אוהד את ישראל.

 "אני מברך את צביקה שרף, מאמן הנבחרת הלאומית שלנו, ואת שחקני נבחרת ישראל על ההישג המזהיר שלהם ומשבח אותם ומודה להם. באותה הזדמנות אני רוצה לברך את נבחרת הנשים שלנו בכדורסל שעלתה לאליפות אירופה גם כן. נבחרת הנשים שלנו הציגה הצגה יוצאת מן הכלל, למאמן, אלי רבי, ולשחקניות חיבוק חם וברכות על ההישג שלהם".

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק