ירושלים הפסידה לאוסטנד

עומר סניד ושרון ששון הצטיינו, אבל הפועל ירושלים הפסידה לאוסטנד הבלגית 75:69. גיא גודס: "עשינו עבודה טובה מבחינה הגנתית"

יום ראשון 21 ספטמבר 2008
מערכת TELESPORT

 במסגרת מחנה האימונים שמקיימת הפועל ירושלים בבלגיה, פגשה הערב הקבוצה את אוסטנד המקומית. אחרי הניצחון הקליל יחסית אתמול (שבת) על לובן, הערב החבר'ה של גיא גודס נאלצו לעבוד קשה יותר.

ירושלים פתחה עם אותה חמישייה כמו אתמול בלובן שכללה את עומד סניד, טימי באוורס, שרון ששון, יובל נעימי וטרוויס ווטסון. מורן רוט, שהמריא לפנות בוקר לבלגיה אחרי שסיים את הקמפיין עם נבחרת ישראל, פתח על הספסל. חמש הדקות הראשונות של המשחק היו צמודות למדי והבלגים נהנו מיתרון קטן 7:11. אבל אז הגיעה ריצה של המארחים ובסיום הרבע הראשון היתרון של אוסטנד עמד כבר על תשע נקודות - 15:24.

ירושלים פתחה את הרבע השני טוב ויחד עם מורן רוט שעלה מהספסל השלימה ריצת 11:3 שסייעה לה לצמצם את ההפרש לנקודה בלבד. עד המחצית הצליחה אוסטנד לשמור על ההפרש ובתום 20 דקות יתרון ארבע לבלגים - 32:36. קלארק עם 6 ומרקוביץ' עם 5 הובילו את הקלעים בירושלים במחצית.

את המחצית השנייה פתחה ירושלים בחמישייה עם באוורס, נעימי, רוט, סניד ו-ווטסון כאשר הבלגים שמרו על היתרון שלהם מהמחצית הראשונה וחמש דקות בתוך הרבע עמדה התוצאה על 44:49 למארחים. המשחק האגרסיבי (משני צידי המגרש) והרוטציה הרחבה בה השתמש גודס עבדו לטובת המארחים ועד לסיום הרבע עלתה אוסטנד ליתרון של שמונה נקודות - 52:60.

ירושלים עלתה לרבע האחרון עם כוחות מחודשים ובחמש דקות השלימה ריצת 14:2 שהעלתה אותה ליתרון 66:62, אבל הבלגים לא נשברו ועד לסיום זכו שוב ביתרון וניצחו את המשחק, כאמור בתוצאה 69:75. קלעו לירושלים: סניד וששון 11 כ"א, באוורס וקלארק 10 כ"א, מרקוביץ' 9, ווטסון 8, נעימי 6, הלסקה ורוט 2 כ"א.

מאמן הקבוצה, גיא גודס, אמר בסיום המשחק: "המשחק היה משחק פיזי וקשה נגד קבוצה גבוהה, טובה מאוד שזכתה בגביע הבלגי בעונה שעברה. השופטים נתנו למשחק להיות פיזי וזה חשוב עבורנו ללמוד לשחק כך במגרשי חוץ". 

למרות ההפסד גודס ראה את הנקודות הטובות: "עשינו עבודה טובה מבחינה הגנתית למרות שהם קלעו 75 נקודות. בסוף הרבע השלישי היינו בפיגור שמונה ובתחילת הרבע השלישי רצנו ועשינו מהפך, אבל אז היו דקות של חוסר ריכוז, לא הצלחנו לקלוע במשך כמה דקות והם רצו".

על מורן רוט שהצטרף העבר לקבוצה אמר גודס: "מורן הצטרף היום ושיחק 18 דקות. הוא נתן לנו אופציות מנוחה לכמה שחקנים, שיחקנו עם רוטציה של תשעה שחקנים ובסך הכל המשחק היה בסדר".

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק