לעשות סוף לקרקס

איך בדיוק אמורה הפועל תל אביב להתכונן פעם שנייה בתוך יומיים למשחק גביע הטוטו (ביום ד' היא שוב בק. שמונה) ועד מתי בהתאחדות יתייחסו בזלזול למפעל שמועצת ההימורים משקיעה בו כסף רב. טור דיעה על המפעל המוזר

יום שני 22 ספטמבר 2008
אסף בילגורי

בתחילת העונה ההתאחדות החליטה לבטל את מפעל גביע הטוטו, עקב מחלוקת עם מועצת ההימורים לגבי גובה התקציב שתעביר המועצה להתאחדות עבור תפעול המפעל. חודשיים אחרי ונראה שגביע הטוטו תקוע כמו עצם בגרון של קבוצות ליגת העל, וכנראה שגם ההתאחדות לכדורגל כבר מאסה במפעל הזה, שמועצת ההימורים ממשיכה להשקיע בו כספים.

ראשי ההתאחדות כורתים את הענף עליו הם יושבים ולא ברור איך הם מצפים מהמאמנים וראשי הקבוצות להתייחס ברצינות למפעל הזה, אם הם, בעצמם, אינם מכבדים אותו.

דוגמא מצוינת לזלזול של ראשי ההתאחדות במפעל הזה היא הפועל ת"א. הקבוצה של אלי גוטמן, שמשחקת באירופה, אירחה ביום חמישי האחרון את סנט אטיין. היום היא תפגוש את הפועל קריית שמונה בליגה וביום רביעי נקבע לה שוב משחק מול קריית שמונה ושוב בחוץ, הפעם בגביע הטוטו, כאשר בשבת תחכה לה הפועל פ"ת במסגרת הליגה.

נשאלת השאלה, האם ראשי ההתאחדות באמת מצפים שאלי גוטמן יעלה את ההרכב הראשון שלו במשחק ביום רביעי, כאשר הוא מתמרן בין הליגה לאירופה?. ואם גוטמן יעלה את הנוער במשחק ביום רביעי ובצדק יש לומר, איך מצפים מהאוהדים להגיע למשחקי גביע הטוטו?

מדוע ראשי ההתאחדות לא עושים סוף לחלמאות הזו ומבטלים את המפעל הזה ויפה שעה אחת קודם, או לפחות מתכננים לוח משחקים שפוי. הרי בשביל לבחון שחקנים זרים ומועמדים שונים לחיזוק, אפשר לקיים משחקי אימון.

את התשעה מיליון שקלים בשנה, שמעבירה המועצה להסדר ההימורים להתאחדות, אפשר להשקיע בשיפור המתקנים בארץ ולזרז הקמתם אצטדיוני כדורגל ראויים בפ"ת, נתניה וחיפה.

בהתאחדות לכדורגל ובמועצת ההימורים חייבים לקבל החלטה. או שהופכים את המפעל הזה לתחרותי ומקנים לקבוצה שתזכה בו כרטיס כניסה לגביע אופ"א, או שמבטלים אותו ועושים סוף לקרקס הזה.
 

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק