שברו את הכלים

טורניר מוסקבה: למרות שהוליכה ברוב שלבי המשחק, מכבי ת"א נכנעה לפנאתינייקוס 100:96, ואפי בירנבוים כשל בניסוי הכלים האירופאי שלו בקבוצה. המפסידה במשחק בין צסק"א לז'לגיריס תפגוש את מכבי למשחק על המקום ה-3

יום שני 22 ספטמבר 2008
מערכת TELESPORT

מכבי ת"א נכנעה הערב (שני) לפנאתינייקוס היוונית 100:96 במסגרת חצי גמר טורניר גומלסקי במוסקבה. בטורניר ההכנה משתתפות גם צסק"א וז'לגיריס קובנה, המתמודדות ביניהן בחצי הגמר השני, ומכבי תפגוש את המפסידה בעוד יומיים למשחק על המקום השלישי בטורניר.

אחרי הטיול הקליל מול הפועל גליל עליון/גלבוע, מאמנה הטרי של סגנית האלופה, אפי בירנבוים, לא עמד במבחן האירופאי הראשון שלו בקבוצה, למרות שגם הפעם מדובר בהכנה בלבד ולא במשחק רשמי, אחרי שמכבי הוליכה לאורך דקות רבות אך לא השכילה לשמור על היתרון.

מהלך המשחק
:

מכבי ת"א עלתה בחמישייה עם קרלוס ארויו, טריי סימונס, ג'ייסון וויליאמס, טל בורשטיין וד'אור פישר, ופתחה בצורה מוחצת עם 0:5 ובהמשך- 2:11 בניצוחם של ארויו ופישר. הירוקים הראו ניצוצות של כניסה למשחק, אך התקשו לעצור את השליטה של הצהובים בריבאונדים ואת ההתקפה בניהולו של ארויו, והצהובים עלו ל- 5:16. 

ארויו ירד לספסל אחרי שנרשמה לו עבירה שניה, והוחלף ע"י דרור חג'ג'. לקראת סיומו של הרבע הראשון, ההתלהבות של הצהובים נרגעה, היוונים החלו לשלוט בקצב המשחק והצליחו לכפות שוויון 18:18 בזכות שתי שלשות של ניקולאס. סל שדה של טל בורשטיין חתם את הרבע, שהסתיים בתוצאה 21:24 לחניכיו של אפי בירנבוים.

תחילתו של הרבע השני היתה דומה לזה הראשון, ומכבי רצה ל- 21:30, עם 6 נקודות רצופות מפתיחת הרבע. באטיסטה השתלט על אזור הצבע ונהנה מהכנסות כדור של חבריו, ומכבי עלתה ליתרון דו ספרתי, 26:36. אך בהמשך, הירוקים צלפו פעמיים מעבר לקשת, צימקו ל- 38:32 והכריחו את בירנבוים לזמן את חניכיו לפסק זמן.

גם אחרי פסק הזמן, היוונים המשיכו במלאכתם ונגסו בהפרש עד לכדי 2 נקודות, 40:38. החטאות של סימונס ובורשטיין אפשרו לפנאתינייקוס לעלות ליתרון ראשון במשחק- 45:43, אחרי שמכבי הוליכה ב- 10 נקודות רק כמה דקות קודם לכן. באטיסטה כפה שוויון זמני, אך היוונים לקחו את ההובלה, 50:45 במחצית. 

פישר וארויו היו חתומים על פתיחת הרבע השלישי כשצימקו ל- 50:49, אך ספאנוליס לא אמר נואש והחזיר לקבוצתו את היתרון עם נקודות מחוץ לקשת. פנאתינייקוס המשיכה לדייק, והעמידה את הפער על 8 נקודות, 60:52. קצב המשחק נותר בעינו, והיוונים המשיכו להגדיל את יתרונם בדרך ל- 68:58. איבודי כדור רבים של הצהובים גרמו לפיגור שיא בסיום הרבע- 73:60.

שלשה של פישר עם פתיחת הרבע האחרון הקטינה את ההפרש ל-10 נקודות, אך פוטסיס השיב עם 3 נקודות משלו מן העבר השני. ארויו לקח את המושכות לידיו, ובכמה פעולות אישיות צימק את התוצאה ל- 76:68. מכבי צופפה את ההגנה, ד'אור ובאטיסטה הפכו להיות דומיננטים מתחת לסלים, והצהובים הורידו את ההפרש ל- 78:73 בלבד, כ-5 דקות לסיום ההתמודדות.

ארויו שלח את בורשטיין שסיים התקפה מתפרצת של מכבי, בדרך ל- 81:77. סימונס ובאטיסטה כפו שוויון 83:83, ופתחו את המשחק מחדש. פנאתינייקוס החטיאה, וארויו הלך עד הסוף והחזיר סוף סוף את היתרון, 83:85. הירוקים הצליחו להשוות מס' שניות לסיום ל- 85:85, והקבוצות הלכו להארכה.

באטיסטה המשיך ביכולת הטובה שלו גם בהארכה, כשהחזיר את היתרון למכבי, 85:57, אך מן העבר השני, פאנוליס קבע שוויון. באטיסטה שלח את ניקולאס לקו העונשין, והאחרון דייק רק בזריקה אחת וקבע 88:87 לירוקים. בהמשך, שאראס הגדיל את היתרון עם 5 נקודות רצופות שלו. ארויו שוב לקח את האחריות וקבע 95:96 למכבי, 1:10 דק' לסיום. דיאמנטידיס דייק בצד השני, ו-וויליאמס החטיא שתיים מהעונשין. איבוד כדור של ארויו הוביל ל- 100:96 בסיום.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק