זה מקומנו. די להתבכיין

נמאס כבר מהטניסאים הישראלים שרוצים שנשתחווה בפניהם על העפלה לבית העליון. עם כל הכבוד לטענות שלהם, מקומנו הטבעי הוא דווקא כין בן 16 הגדולות בעולם. וכישלון מול פרו היה בלתי נסלח

יום שלישי 23 ספטמבר 2008
דורון ברגר

בימים האחרונים החלו כמה טניסאים ישראלים ודודי סלע בראשם לבקש מאיתנו עוד כמה מילות הכרה, תודה וברכה על ההצלחה שלהם להעפיל לבית העליון. סלע שהתראיין בכל מקום ואתר, חוזר ומצהיר שהטניס שלנו לא באמת ברמה הזו ושאל לנו לחפש הישגים בבית העליון כי מקומנו לא שם.

אז תגיד לי דודי, מקומה של מי שם? איזו  נבחרת נשארה בחוץ והיא ראויה יותר מאיתנו? מי הם הטאלנטים הגדולים שכשלו במשימה? אולי קפריסין שהטניסאי השני שלה מדורג 671 בעולם? פינלנד שמתגאה בטניסאי אחד מספר 3 בעולם ושני מספר 531 בעולם? יפן, שהטניסאי הטוב ביותר שלה מדורג 85 בעולם? או אולי אוקראינה עם צמד מוביל של טניסאים שאחד מהם מדורג 83 בעלם ושני מתחת ל-200? ואולי סלע חושב שלפרו יש מקום בין 16 הגדולות ושהעולם כבר מתגעגע לצמד חמד הפרואנים שכמעט וביזו את האירוע ביום שבת לפנות ערב?

גם לאוסטריה, הולנד ורומניה אין טניסאים בצמרת העולמית וגם הנבחרות שלהן הגיעו למעמד הרם של 16 הגדולות. זה מה שישראל שווה והעובדה שעמדתם במשימה, מחייבת תודה לרגע. לא יותר.

אז נכון, אין לישראל אף טניסאי צמרת ברמת היחידים, אבל יש לה אותך סלע, שהשנה נדדת בין המקום ה-60 ל-90 ויש לנו גם צמד שכבר שנים נחשב לאחד הטובים בעולם וברמה המדינית הם מדורגים שלישי בעולם.

מה לעשות ששיטת הדייוויס לא מאפשרת למדינה לערוך 15 משחקים בכל תחרות. בדייוויס, כבר שנים, יש לישראל נקודה כמעט בטוחה בזוגות. ועליך, סלע, סומכים שתוכל להעניק שתיים נוספות. בדרך כלל אתה פגשת  (חוץ מהניצחון המדהים על גונזאלס) ספורטאים מהדרג השני או הרביעי בעולם ובמשחק השני אתה פגשת טניסאי נחות ממך. בבית, זה מתכון בטוח לניצחון, בחוץ יהיה יותר קשה, אבל לדבר על נס או על הצלחה אדירה בלהעפיל ל-15 הגדולות? עד כאן. 

לכן, אם ישראל תגריל בשלב ההישרדות בשנה הבאה את אוסטרליה, למשל,  ששני טניסאיה הבכירים מדורגים 60 ו-81 בעולם, סביר להניח שהפסד יתקבל בהבנה, בטח בחוץ. אבל גם ניצחון לא ייחשב כסנסציה שהציבור לא יוכל לעמוד בה.

הצלחה אדירה עבורך סלע, תהיה אם ישראל תעשה את מה שעשתה בשנת 1987. אז, גם בזכות מזל, הצלחנו להגיע אל שמונה הגדולות. המדהים הוא שאז, אם לישראל היה צמד כמו אנדיוני ייתכן שהיינו שווים אפילו יותר, הסתפקנו אז בנוכחות בבית העליון כי זה היה מקומנו אז,  וזה גם הפעם.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק