שידורים רק בחינם? עדיין לא

חשבתם שלא ינתן יותר אישור לשדר משחקים רק בערוצים בתשלום? אז חשבתם. מועצת הכבלים והלווין הרחיבה רק במידה פחותה את רשימת שידורי הספורט החיים שאסור לשדר בערוצים בתשלום

יום שני 09 פברואר 2009
דורון ברגר

מועצת הכבלים והלווין בראשות ניצן חן, הרחיבה רק במידה פחותה את רשימת שידורי הספורט החיים שאסור לשדר בערוצים בתשלום.

בהמשך לפרסום הרפורמה בשידורۙם מחודש נובמבר, פירטה המועצה את רשימת המשחקים והמפעלים שחייבים להיות משודרים בערוצים 1, 2, 10 או באחד הערוצים הפתוחים שמפעיל ערוץ הספורט.

רשימת המשחקים מתייחסת לטורנירים בין-לאומיים בהם גביע העולם בכדורגל, אליפות אירופה בכדורגל, טורנירי הגראנד סלېם בטניס ועוד.

במשחקי גביע העולם בכדורגל קבעה המועצה כי משחק הפתיחה, ארבעת המשחקים המרכזיים משלב שמינית הגמר, שני המשחקים המרכזיים משלב רבע הגמר, שני חצאי הגמר ומשחק הגמר וכל משחק בהשתתפות נבחרת ישראל ישודרו בערוצים פתוחים.

כמו כן נקבע כי̠כל משחקי החוץ של נבחרת ישראל הצעירה וכל משחק בהשתתפות הנבחרת הצעירה משלב ההצלבה בתחרויות בינלאומיות ישודרו בערוצים פתוחים.

באשר למשחקי קבוצות ישראליות במפעליים בין לאומיים כליגת האלופות וגביע אופ"א, קבעה המועצה כי משחקי החוץ משלבי המוקדמות והבתים לא ישודרו בערוצים בתשלום. כמו כן, משחקי חצי הגמר והגמר במפעלים אלה ישודרו בערוצים פתוחים.

עוד הוחלט כי בטורנירי גביע המדינה בכדורגל ובכדורסל, המשחק המרכזי משלב רבע הגמר, שני משחק חצי הגמר והגמר ישודרו בערוץ פתוח. בנוסף, המשחק המרכזי מכל מחזורȠבליגת העל בענפים אלה ישודר בערוץ פתוח.

להחלטה אין כמעט משמעות. ההתאחדות לכדורגל ומנהלת ליגת העל בכדורסל בכל מקרה מחייבות שידור ישיר של המשחק המרכזי בערוץ פתוח. כמו כן פיפ"א מחייבת שידור משחק הפתיחה, משחק חצי הגמר והגמר ומשחקי הנבחרת של המדינהȠהמשדרת בערוץ פתוח. כמו כן מקובל כי משחקי חצי גמר הגביע וגמר הגביע ישודרו רק בערוצים פתוחים גם בענף הכדורגל וגם בכדורסל.

ההחלטה מאפשרת למעשה שידור בתשלום של כל משחקי הגביע עד שמינית הגמר, כולל משחקי אטרקטיבים. כמו כן משחקי מוקדמות ליגת האלופותȠשמעוררים עניין רב, ישודרו גם בערוץ בתשלום, כך למשל העונה, לא העפילה אף קבוצה ישראלית לשלב הבתים בגביע אופ"א, שלא לדבר על ליגת האלופות וההחלטה של המועצה תהיה לאפשר שידור המשחקים בתשלום בלבד.

תגובות

טלספורט בפייסבוק

8