אנדי עצר את דודי

דודי סלע הפסיד הבוקר לאנדי רודיק 6:4 6:7 6:3 וסיים במקום השני המכובד. משחק משובח של דודי לאורך כל המשחק לא הספיק לו מול האמריקני. שאפו לדודי על טורניר גדול. סלע: אני יכול לשחק מול הגדולים

יום ראשון 28 ספטמבר 2008
מערכת TELESPORT

דודי סלע הפסיד הבוקר בגמר טורניר בייג'ין לאנדי רודיק, האמריקני המדורג שביעי בעולם 6:4  6:7 6:3 וסיים במקום השני המכובד.

למרות ההפסד דודי והטניס הישראלי יכול להיות גאה בטורניר הזה, שללא ספק היה טורניר השיא של סלע, בו הוא הדיח שלושה טניסאים מהטופ העולמי.

סלע צפוי לזנק לסביבות המקום ה-60 בעולם בעקבות הניצחונות המרשימים שלו בטורניר הזה. סלע הוכיח לאורך כל הטורניר שהוא ראוי ושייך לרמות הגבוהות ביותר, ומסוגל לנצח לא רק שאלפי צופים ישראלים מעודדים אותו באיצטדיון הטניס ברמת השרון.

מערכה ראשונה: 

סלע פתח מצויין את משחקי ההגשה שלו ועלה ליתרון 0:1, אולם מיד לאחר מכן רודיק השווה וכך היה גם בהמשך. סלע נשבר במצב של 2:2 ורודיק ניצל זאת לעלות ליתרון 2:4. בהמשך שמרו השניים על משחקוני ההגשה עד לניצחון של רודיק 4:6 במערכה.

מערכה שנייה:

שני השחקנים פתחו היטב את המערכה השנייה ושמרו על ההגשות. ההמשך היה דומה עד לשיוויון 4:4 ובהמשך עד לשיוויון 6:6 ולהכרעה בשובר שיוויון. סלע כבר היה בפיגור 5:6 בשובר השיוויון אבל התעלות שלו הביאה לניצחון מדהים 8:6 בשובר שיוויון וניצחון במערכה כולה 6:7.

מערכה שלישית: 

סלע פתח נהדר גם את המערכה השלישית ועלה ליתרון 0:30 בהגשות של רודיק, שהצליח להתעשת ולשמור על ההגשות שלו במשחקון הראשון. סלע חזר מיד ל-1:1 ועלה ל-0:30 במשחקון השלישי. רודיק הצליח להתעשת, ניצל שתי טעויות בלתי מחוייבות של סלע ועלה ל-1:2. סלע שיחק פשוט נהדר מהקו האחורי ולרודיק לא היתה תשובה. סלע הפגין טניס אדיר ושוב השווה ל-2:2.

סלע הקשה לרודי את החיים גם במשחקון החמישי, אך רודיק הצליח לנצח רק בזכות ההגשות המצויינות שלו. 2:3. במשחקון השישי הגיעה השבירה ורודיק עלה ל-2:4. סלע כיכב במשחקון הבא ועלה ליתרון 30:40, אך טעה כשניסה להרים מעל רודיק כדור פשוט ורודיק חזר ל-40:40. רודיק הצליח להשיג אייס ולהשיג נקודת מערכה, אך דודי לא וויתר וחזר שוב לשיויון. רודיק שוב הצליח לנצח בזכות ההגשות שלו ועלה ל-2:5. סלע לא ויתר ושמר על ההגשה שלו כדי לחזור ל-5:3. סלע עלה ליתרון ראשון בהגשה של רודיק, אך שוב ההגשות החזקות של רודיק ועוד אייס העלו אותו ליתרון 15:40 ובסיום ניצחון 3:6 לרודיק.

סלע אמר בסיום: "אני מאוד שמח ומקווה שזה לא יהיה גמר ה-ATP האחרון שלי. הוכחתי לעצמי שאני יכול לשחק נגד השחקנים הגדולים".

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק