ברכה או הכרח ?

אלי טביב ייכנס החל מהעונה הבאה לשותפות עם מוני הראל בבעלות על הפועל ת"א. אלא שהגיע הזמן לברר האם הוא באמת מתאים להפועל תל אביב

יום רביעי 01 אוקטובר 2008
שלמה חסיד

אם לא יהיו התפתחויות בלתי צפויות, אלי טביב יהיה בעונה הבאה הבעלים של הפועל תל אביב. הבעלים היוצא של הפועל כפ"ס, שישב ליד מוני הראל בבלומפילד בשבת האחרונה, הודיע על כוונתו להיכנס בשנה הבאה כשותף בקבוצה, לצידו של הראל.

טביב הוא אישיות מוכרת בכדורגל הישראלי. כפ"ס תחת בעלותו התנדנדה בין הליגה הראשונה לשניה ונשאלת השאלה כמה הוא מתאים להפועל תל אביב.

אלי אוחנה, שאימן את הקבוצה בשנים בה היתה בבעלותו של טביב מספר: "אני חושב שההכרזה של טביב היא ברכה לא רק לאוהדי הפועל, אלא לאוהדי הכדורגל בכלל. טביב אוהד כדורגל ומוכן להשקיע בו וכל בנאדם כזה שנמצא בתוך הכדורגל זו רק ברכה לכל הענף".

זה רציני לעזוב קבוצה שהייתה בבעלותך ?

"מה לעשות וחבל שלא ידעו להעריך אותו בהפועל כפ"ס. מי כמוני יכול להבין כמה הוא אוהב את הקבוצה והשקיע מאמצים. הוא ממש התאכזב בכפ"ס. נקווה שיצליח בהפועל".

אחד מחבריו הטובים של טביב הוא קפטן העבר של הפועל תל אביב, משה סיני, הידוע גם כחבר טוב של הראל. סיני אופטימי: "אני שמח שטביב נכנס להפועל וחושב שהוא יכול לעזור להם המון.  טביב הוא לא רק בעל בית שאכפת לו מהקבוצה, הוא חבר טוב שאפשר לסמוך עליו. אני בטוח שהוא יועיל להפועל ת"א וייתן יחד עם מוני משענת כלכלית להפועל ואני חושב שזה יהיה עידן מבטיח להפועל".

ג'קי בן זקן, הבעלים של מ.ס אשדוד, ניסה גם הוא לרכוש את הקבוצה בעבר. בן זקן כבר הכין את החליפה לטקס העברת בעלות, אך בקבוצה העדיפו לוותר על הרעיון. בן זקן דווקא אופטימי הפעם: "לא הופתעתי מהכניסה של טביב להפועל. מוני הראל לא יכול להחזיק את הקבוצה לבד. היה ברור שהוא צריך עוד בנאדם לצידו, והוא גם עושה עסקים עם טביב". 

למה לא רצו אותך ?

"אז היה ברור שלא יתנו לבנאדם מבחוץ להיכנס להפועל והעובדה היא שלי שמו רגליים אבל המציאות השתנתה מאז, הפועל כבר לא שייכת ל'כתר', היא נמצאת בידיים פרטיות. טביב יכול לעזור להפועל והם יכולים להצליח".

שאולי דור, יו"ר אגודת הפועל כפ"ס, היה אחד האופזציונרים הגדולים לטביב בכפר סבא. העזיבה של טביב עושה לו טוב על הלב: "קודם כל אני שמח שטביב עוזב את הפועל כפ"ס. הוא לא הצליח פה, היו איתו הרבה מאבקים. מצד שני אני לא שמח שהוא מתנתק מהקבוצה, כי איתן ספיר הבעלים החדש עושה עסקים עם טביב, הערבויות בבקרה נשארו של טביב. רק טביב יודע מה הולך פה". 


היו לך הרבה עימותים איתו

"אכן, היו לי איתו התגוששויות משפטיות רבות, אם לא הייתי מסכים להעביר את הקבוצה לידיו הוא לא היה הבעלים של כפ"ס והוא לא היה ראוי להיות. בן אדם שלקח הקצבות של הקבוצה ושחקנים כמו ישראלביץ', יבואה, דה סילבה ואחרים,  זה אומר את הכול. הוא לא אהב את כפר סבא".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק