אל תזכירו להם את תשסח

השנה החולפת הייתה השחורה ביותר של מכבי תל אביב. הכל בה השתבש. האם השנה הבאה תהייה מוצלחת יותר ? הצהובים משדרים אופטימיות

יום שלישי 30 ספטמבר 2008
שלמה חסיד

השנה החולפת הייתה השנה השחורה והמקוללת ביותר של קבוצת הכדורסל של מכבי ת"א. כלום לא הלך והכל התפרק, למעט ההצלחה להעפיל לגמר היורוליג.


אז מה היה לנו שמה ? אובדן אליפות, אובדן גביע, עזיבת מאמן, פציעות והשנה הסתיימה עם שני אירועים מאוד לא נעימים, כששניים מהסמלים של המועדון, שמעון מזרחי ואולסי פרי אושפזו עם בעיות לב.
אם נוסיף את שרשרת ההפסדים במשחק האימון, תקבלו עונה שהכל הלך הפוך. 

ועוד לא הזכרנו את מותו של רלף קליין. ולהבדיל אלף הבדלות, היו גם מקרים כמו התפטרות מוני פנאן, מקרה הדריסה של ביינום, תשעת ההפסדים של מכבי בליגה, ותקבלו עונה שחורה שלמכבי יהיה קשה לשחזר.

מיקי דורסמן, האיש האחראי לאובדן האליפות של מכבי מנסה להרגיע: "פעם בהרבה שנים יוצאת למכבי עונה כל כך חלשה, זה קורה אחת ל-20 שנה, טוב שהיינו שם לגזור את הקופון.  מכבי עשתה בקיץ את מה שצריך, בנתה קבוצה חזקה. אני לא מתרגש מהתבוסות, מכבי תחזור להיות השנה אותה המכבי שכולם מפחדים ממנה.

האוהדים דווקא היו רגועים יחסית. אילן השועל, מראשי אוהדי מכבי: "אין ספק שזו העונה המקוללת ביותר. ראשית, הלך לעולמו רלף קליין, שזה ודאי האירוע הכי עצוב. אני חושב שהדבר הבא הגרוע שקרה הייתה התפטרות פנאן, אח"כ אובדן האליפות ואובדן הגביע".

עוד יכול להיות יותר גרוע?

"אני בטוח ששנה כזו לא תחזור. במכבי יפיקו את הלקחים מהעונה הזו והשנה נראה מכבי אחרת. צריך עוד רכז כדי להוריד את העומס מארויו ואז אפשר אפילו לזכות ביורוליג."


וויל ביינום כבר לא במכבי תל אביב, אבל הוא כאמור פתח את השנה רע במיוחד. ביינום מסכם: "באופן אישי, מאכזבת אותי הפרידה ממכבי. אני חושב שהייתה לי עונה טובה ולכן הופתעתי מביטול החוזה. אם אני יכול לשחק ב-NBA, אז אני יכול להצליח גם במכבי". 

אירוע הדריסה היה אחד המוזרים העונה במכבי תל אביב.

"טוב שמכבי העמידו דברים במקום משום שלא קרה שם שום דבר. לא שמתי לב שפגעתי במישהו ולדעתי גם לא פגעתי. הדברים מאחורי, אני התאוששתי והמשכתי הלאה."

העונה הגרועה חייבה את הנהלת מכבי לבצע מספר שינויים, אחד הדרמטיים שבה היה שחרורו של ניקולה וויצי'ץ שמנסכה לככב היום ביוון: "זו הייתה שנה מוזרה בה הכל קרה לרעה. אני אישית עברתי 3 פציעות קשות. בסוף גם הפסדנו אליפות ולמחרת עזבתי את הקבוצה" אומר הסנטר הקרואטי.

ומה יהיה השנה במכבי ?

"במכבי יושבים אנשים חכמים שיודעים להסיק את המסקנות מעונה כזו. אני בטוח שמכבי תחזור להיות גדולה ומפחידה, למרות שיהיה לה קשה בלי מוני פנאן."

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק