מתחיל ומסתיים בעידן טל !

את החורבן של בית"ר ירושלים התחיל ארקדי גאידמק וזה עיניינו הפרטי. מקצועית, הכל מתחיל ונגמר בשחקן הכי חשוב של המועדון - עידן טל. וגם על ארקדי ועל מכבי ת"א כדורסל. אשר גולדברג בטור מיוחד לחג

יום שלישי 30 ספטמבר 2008
אשר גולדברג
 
השחקן הכי חשוב של בית"ר ירושלים הוא בלי ספק עידן טל. הוא הברומטר לתהילה כמו גם המדד לשקיעה.

נכון, ישנם ברוכיאן, בן שושן, תמוז ואוחיון. ארבעה שתקועים עדיין בחשיבה מקומית נקודתית של הצלחה שאינה פורצת את איצטדיון טדי.

ישנם קאלה, שמעון גרשון וזנדברג, החשים כאילו הלגיטימציה על שתי האליפויות אינה נקשרת אליהם, כי הם בבית"ר ירושלים לכאורה רק עבור כספו וזהבו של האוליגרך.

וישנם גם דוד אמסלם כקפטן הכבוד על הספסל, אריק בנאדו הלוחם ותומר בין יוסף המתוסכל. דאריו פרננדז שרץ בלי כיוון והאיש שהיה צריך להיות במקום אחר כבר לפני שנתיים, הגנאי דרק בואטנג.

לבואטנג מגיע צל"ש, כיוון שהבין שהכסף הגדול משולם לו בשביל מאמץ שכונתי אפילו ברמת הליגה במולדתו. הוא הבין שגול יפה מול בני יהודה או מ.ס. אשדוד, פלוס אמירה לתקשורת בדבר הצעות שיש לו מאירופה ירעידו ויפחידו את הצוות המקצועי-ניהולי.

לבית"ר ירושלים יש את היכולת לזכות באליפות שלישית רצופה, וכאן אני רוצה לחזור לעידן טל, השחקן הכי חשוב של ראובן עטר, וזה שיכול להנהיג ולחבר את הקבוצה המפוררת ליחידה אחת.

אם עטר ינהג כחובבן וידיח את עידן טל, בית"ר שלו תתרסק לרמות של מכבי נתניה בואכה מכבי ת"א, ותיתן את האליפות על מגש של כסף לחבורה של יעקב שחר ואלישע לוי.

עטר חייב לטפל אישית בעידן טל, הן בשיחות אישיות של החזרת ביטחון והן בזמן האימונים עצמם על כר הדשא בבית וגן.

אין כמו ראובן עטר כדי להבין את נפשו של שחקן כדורגל, כשהגיל 33 או 34 הופך אותו לותיק או מסומן בעיני האוהדים והתקשורת.

אין משפילים מלך !

ארקדי גאידמק לא נכח במשחק הכה חשוב של קבוצתו נגד מכבי חיפה. גאידמק, כך מספרים, המריא במטוסו הפרטי למוסקבה או ליעד רוסי אחר לטפל בעסקיו הפרטיים.

אני מאחל לגאידמק שיחזור לעצמו, יהיה אותו ארקדי עם הביטחון והלהט, ובפירוש לא ארקדי של אירוע ה-"פאצ'ימו" ועלילות שמעון גרשון.

"אין משפילים מלך" כתוב במקורות. מבחינתי, ארקדי גאידמק חייב בפרוס השנה החדשה תשס"ט, להחזיר את כתר המלכות לראשו, בלי חבר הלוחשים הקלוקל סביבו...

מכבי ת"א כדורסל - דרוש פסק זמן כבר עכשיו !

אין לי ספק, נכון לעכשיו, שבמידה והיו מציבים את מכבי ת"א של עודד קטש מתחילת העונה שעברה, מול זו של אפי בירנבוים הנוכחית למשחק בנוקיה, סל בשניה האחרונה של ביינום או ארויו היה מכריע את המשחק לטובת אוסף השחקנים הכי גרוע של מכבי ת"א ב-40 השנים האחרונות (אם לא מכלילים את האוסף הסהרורי של יעקב אדלר ב-1993).

יכול להיות שהקבוצה של ארויו תתחבר. אין לי ספק שהם יקרעו את מכבי חיפה בליגה ואפילו יפרקו את האלופה, כן, האלופה הפועל חולון.

אבל כמי שעוקב אחרי מכבי ת"א מעונת הכדורסל הראשונה ב-1954, נראה ששמעון, דיוויד וכץ יעשו נכון אם יקראו כבר בימים אלו לטיים אאוט, ויבטלו כבר עכשיו חוזים של מספר "מתחזים" כדי שמכבי ת"א תמשיך להיות הקבוצה של אירופה.

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק