טוב? ברבאטוב!

אחרי מחזור ראשון מאופס בבית ה', יונייטד מעניקה לנו קצת שערים בניצחון קליל 3-0 על אלבורג מצמד של ברבאטוב ושער של רוני. גם ויאריאל השיגה ניצחון 1-0 מול סלטיק, שמתרחקת משמינית הגמר.

יום שלישי 30 ספטמבר 2008
מערכת TELESPORT

אלבורג - מנצ'סטר 3:0

ניצחון קל ליונייטד, שבלי להתאמץ יותר מדי השיגה תוצאה משכנעת מול אלבורג הבינונית, עם צמד של ברבאטוב (55,79) ושער של רוני (21). ברבאטוב, עם שעריו הראשונים ביונייטד, פותח את משחקו הראשון בליגת האלופות עם בכורה חלומית, וכרגע, מנצ'סטר נראה קרובה מאוד לשלב הבא של ליגת האלופות, בעיקר עקב היכולת החלשה של סלטיק.


מהלך המשחק:

יונייטד, פתחו את המשחק טוב יותר, והגיעו למצב הראשון בדקה ה-5, כשברבאטוב לא הצליח לנצל טעות קשה של זזה, שוער אלבורג שלא הרחיק טוב כדור פשוט, ומקרוב החטיא ממצב מצויין.

שתי דקות מאוחר יותר, כדור קרן מסוכן ליונייטד, כמעט והסתיים ברשת, כשפרדיננד הגיע למצב בעיטה פנוי לגמרי מתוך הרחבה, אבל הפעם השוער נמצא במקום וסגר טוב את הפינה.

אחרי שהלחץ מעט נרגע, אלבורג הרשו לעצמם לנסות להתקיף קצת  בעצמם, אבל חוץ מקרנות לא הצליחו להשיג הרבה. בדקה ה-15, פול סקולס שנפגע בברך הוחלף, גיגס נכנס במקומו.

השער הראשון בבית ה' הגיע בדקה ה-22, וכמובן לזכות היונייטד. כדור עומק מושלם של גיגס, שנכנס רק כמה דקות קודם לכן, הגיע לרוני, שמקרוב הכניע בקור רוח את זזה והעלה את מנצ'סטר ליתרון מבטיח בחוץ.

אלבורג לא נלחצו מהשער, ודקה לאחר מכן יצאה להתקפה משלהם, אך שוב הצליחו להשיג רק קרן. ישר לאחר מכן, רונאלדו החזיר במצב משלו. דאבל פס יפה שלו עם רוני, הוביל לבעיטה מרחוק, שהלכה כחצי מטר מעל השער.

רונאלדו, שנראה מצויין במשחק, הגביה בדקה ה-33 כדור טוב לרחבה שהורחק בשנייה האחרונה לקרן לפני שנאני דחק את הכדור לרשת. קרן קצרה של נאני השאירה את רונאלדו למצב בעיטה מפינת הרחבה אבל הכדור לא היה מספיק חד והלך למרכז השער.

חילוף אצל הדנים בדקה ה-38, כשקאקא (לא קאקא הזה אבל גם ברזילאי) החליף את באוצ'אמפ שנפגע קודם לכן והתקשה להמשיך. חילוף התקפי מצידם של הדנים, שבלם הוחלף עך ידי קשר התקפי.

אחרי החילוף, דקות טובות ליונייטד, כשבדקה ה-40 רפאל דה סילבה, הכניס כדור טוב לרוני מול השוער, אבל החלוץ האנגלי היה בנבדל, ובכל מקרה, לא הצליח להכניע את השוער.

לפני סיום המחצית, הדנים, עם ניסיון משלהם, אבל הבעיטה האחרונה של קורת' מכ-20 מטר לא מדוייקת , והכדור הולך מעל השער.

אחרי פתיחה רגועה למחצית השניה, הגיעה שער הבכורה של ברבאטוב ליונייטד.
טעות איומה של קפטן הקבוצה הדנית, אוגוסטינוסן, שמסיבה לא ברורה הקפיץ את הכדור בתוך הרחבה שלו היישר לרגליים של ברבאטוב, שאחרי שבדקות הפתיחה פספס מצב דומה מטעות בהגנה, הפעם הוא לא התבלבל ובעט חזק לשער, כשזזה לא היה ממוקם טוב ולא הצליח לעצור את הבעיטה. 2-0 ליונייטד בדקה ה-55, והניצחון נראה כמעט מובטח לשדים האדומים.

דקה ה-60, מנצ'סטר המשיכה את המומנטום ואחרי התקפה נפלאה, נאני הקשיט מעל השוער שהצליח להדוף לאזור השער, ומשם ההגנה לא הצליחה להרחיק כדור שפגע בטבז (שנכנס דקה קודם) ומשם חדר לרשת, אבל השופט פסל את השער בטענה לנגיעת יד של הארנטינאי.

בדקות האלו מנצ'סטר כבר עושה מה שבא לה, ובדקה ה-64, טבז השאיר כדור לגיגס, שעבר את השוער, אבל ניסה לבעוט מזווית קשה מדי במקום למסור.

אלבורג, בכל זאת מנסה להוכיח את עצמה, ואחרי פריצה מעניינת של יוהאנסן, הכדור הגיע לרגליו של קורת', שלא מצא את המסגרת.

רונאלדו רוצה גם הוא להצטרף לחגיגה, ובדקה ה-72  בעט חזק לפינה ותפס את השוער מוכן.
דקה אחרי טבז פרץ טוב לרחבה, והגיע למצב בעיטה מצויין, אבל העדיף למסור לרונאלדו שסיים את ההתקפה עם בעיטה לא מדויקת.

בדקה ה-76 טבז החליט ללכת לבד, ומקצת יותר מ-16 מטר בעט חזק אבל מחוץ למסגרת.

בדקה ה-79, ברבאטוב יכול לחייך עם השער השני שלו במשחק ועם ה3-0 של מנצ'סטר. 
רונאלדו, שהשתעשע לו באגף הימני ועשה ככל העולה על רוחו, הגביה כדור לכיוונו של ברבאטוב שחיכה במרכז הרחבה. הכדור קפץ על הריצפה ומהאוויר ברבאטוב שלח כדור מדוייק לפינה ושם את השער השני שלו הערב. ברבאטוב, שלא חייך אחרי השער הראשון הסתמי שלו, הרשה לעצמו לשמוח יותר אחרי השער היפהפה, שגומר את המשחק סופית.

מנצ'סטר כבר משתעשעת עם אלבורג, הפעם ברבאטוב עם המסירה לרונאלדו, שמשאירה אותו כמעט לבד מול השוער, אבל רונאלדו עדיין לא מספיק חד, ושולח את הכדור לרשת החיצונית בלבד. 

אחרי 2 דקות תוספת זמן, המשחק נגמר עם ניצחון מרשים ליונייטד, שלא התקשתה במיוחד מול הבינוניות של אלבורג.

הרכבים:

אלבורג: קארים זזה, מרטין פדרסן, מייקל באוצ'אמפ (קאקא, 38), סטיב אולפרס, אנדראס יואהנסון, תומס אוגוסטינוסן, מארק סגאנובסקי, יאפי קורת', קאספר בוגלאנד, קספר ריסגארד ותומס אנבולדסן.

מנצ'סטר יונייטד: אדווין ואן דר סאר, פטריס אברה, ריו פרדיננד, כריסטיאנו רונאלדו, דמיטאר ברבאטוב, וויין רוני (טבז, 59), נמניה וידיץ', לואיס נאני, פול סקולס (גיגס, 15), רפאל דה סילבה (בראו, 66) וג'ון אושיי.
 ויאריאל - סלטיק 0:1

ויאריאל, שנמצאת בכושר טוב בליגה, ומגיעה אחרי שבמחזור הקודם בליגת האלופות השיגה תיקו חשוב מול יונייטד בחוץ, תקווה להמשיך את המומנטום, ולהתקרב צעד נוסף לשלב הבא של ליגת האלופות.

סלטיק לעומתה, יכולה להיות מאוד מאוכזבת מהתיקו מול אלבורג, וחייבת תוצאה טובה היום בשביל לשמור על סיכויים טובים לעלות לשלב הבא.

מהלך המשחק:


ויאריאל, כצפוי, שלטה בקצב המשחק ובמרכז השדה לאורך רוב המחצית הראשונה אבל התקשתה להגיע למצבים טובים.

ניסיונות מרחוק של פירס, קזורלה, וסנה ב-20 הדקות הראשונות לא היו מספיק מדויקות, ובורוק לא נאלץ להתאמץ יותר מדי.

בדקה ה-22, בורוק איחר ביציאה לכדור, ורוסי הצליח לשחרר בעיטה שהשוער בלם עד לליורנטה, שסיים את המצב עם בעיטה לא מוצלחת.

בדקה ה-35, דאבל פס בין אנחל לופז לקזורלה הובל למסירה לרוסי, שניסה לבחון את בורוק, שהצליח להדוף את הכדור לקרן, שהשופט החליט להתעלם ממנה משום מה, ופסק על כודר שוער.

ההזדמנות הכי טובה של הסלטיק במחצית הגיעה בדקה ה-43, כשסמאראס היווני, ניצל טעות של גודין, ונשאר במצב של אחד על אחד מול דייגו לופז, אבל הוא בעט לגוף של השוער ופספס הזדמנות אדירה לשער.

ההזדמנות הראשונה במחצית השנייה הייתה שייכת דווקא לסלטיק.בדקה ה-49, כדור קרן של נקאמורה הגיע לראשו של קולדוול, וממנו הכדור הגיע לא מספיק טוב למקמאנוס, שמקרוב לא הצליח לדחוק את הכדור לרשת.

מאז, ויאריאל שלטה במשחק, כסלטיק מתקשה לשלוט בכדור.

בדקה ה-51, היה זה רוסי עם ניסיון בעיטה לא מוצלח, אחר כך בדקה ה-62 סנה עם ניסיון שהורחק לקרן ואז סוף סוף הגיע השער בדקה ה-67.

בדקה ה-67 ויאריאל עלו ליתרון מוצדק. בעיטה חופשית של מרקוס סנה, שחקן נבחרת ספרד המצויין, עברה מעל החומה ונחתה בפינת השער הסקוטי. סלטיק מסתבכת, וכרגע קשה לראות אותה מעפילה מהבית, כשהיא עדיין בלי שער זכות.

גם אחרי השער, ויאריאל היו טובים יותר ובדקות האחרונות כמעט עלו ליתרון 2-0 ממצבים מצויינים של ליורנטה וקזורלה.

בסיום, ויאריאל משיגה את הניצחון החשוב, וקשה לראות אותה לא עולה לשלב הבא מהבית הקל הזה.

תגובות

d

טלספורט בפייסבוק