כמו הישראלי הממוצע

שחר פאר שבה והוכיחה כי היא כל מה שאנחנו לא אוהבים בספורט הישראלי. היא לא למדה מטעויות ולא עשתה דבר לצאת מהקטסטרופה

יום רביעי 01 אוקטובר 2008
דורון ברגר
178. את המספר הזה שחר פאר תשנן בימים הקרובים כשיא השלילי החדש שלה. כבר יותר משלוש שנים היא לא הפסידה לטניסאית המדורגת כל-כך נמוך.

טניסאית שמדורגת 178 בעולם היא טניסאית חלשה במיוחד. לשם המחשה - שחר פאר עברה שנה גרועה. אף אחד לא זוכר מתי הצליחה בטורניר כזה או אחר. ההצלחה היחידה שלה היתה בטורניר ווימבלדון, שם ניצלה פציעה של דינארה סאפינה כדי לנצח בקושי ולהעפיל לשמינית הגמר. הצלחה אחת כזו הספיקה לה להיות מדורגת בין 40 הטובות בעולם לאורך כל השנה.

אם פאר בשנה גרועה כל-כך מדורגת במקום 36 בעולם, נסו לחשוב מה יכולתה של אותה טניסאית סלובקית, גאג'דוסובה, שניצחה את פאר בטורניר טוקיו.

פאר החלה את השנה הקשה שלה בדיוק לפני כשנה, קצת אחרי טורניר ארה"ב בו העפילה לרבע הגמר, כאשר מאז החלה לגמגם. פה הצליחה לעבור סיבוב, שם שניים, אך כמעט בדרך קבע הודחה כבר בפתיחת הטורנירים בהם השתתפה.

הבעיה של פאר שאחרי שנה של משבר, אפשר לציין שהיא נשארה בדיוק באותה נקודה בה החלה את השנה. אין לה מאמן קבוע, היא לא השתפרה באף פרמטר וההתנהלות סביבה גובלת בשערורייה ושמורה למשפחתה בלבד. לזכותה יאמר שעדיין נותרה ספורטאית מלאת חן ועדיין פרשני הטניס תולים בה לא מעט תקוות. 

אבל פאר חייבת להפנים ומהר - מה שקרה לה זה כבר לא משבר. משבר נמשך חודש, חודשיים או שלושה, לעיתים הוא מלווה בפציעה או מחלה ונמשך חצי שנה. משבר שנמשך שנה הוא בגדר קטסטרופה מוחלטת. אי אפשר להתאושש ממנו באיזה ניצחון מקרי על מדורגת 90 בעולם או מחלום להעפיל שוב לשמינית גמר גראנד סלאם.

פאר צריכה לקחת חופשה, לחזור לאנשים שהחלו איתה את הקריירה ולבנות את עצמה מחדש. כשרון יש לה, אולי לא מספיק לעשירייה הראשונה, אבל בטח מספיק כדי לזכות באיזה צ'לאנג'ר.

לפאר אסור להסתנוור מכמה כתבים חסרי מושג שמתלהבים מכל ניצחון מקרי שלה ומדברים פעם אחר פעם על קאמבק. היא חייבת להפנים כי דרכה מזכירה יותר ויותר את כל מה שאנו לא אוהבים בספורטאים הישראלים שנוגעים בתהילה ופשוט מפסיקים להתאמץ באופן שחצני. חשבנו שפאר ספורטאית מזן אחר, אבל בינתיים היא מוכיחה שטעינו.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק