עוד הפתעה של קלוז'

תיקו מאכזב מאוד לצ'לסי ברומניה 0-0, במשחק חלש וחסר מצבים. כרגע קלוז' מועמדת רצינית לעלייה לשלב הבא עם 4 נקודות משני המשחקים הראשונים. ניצחון חוץ חשוב לרומא 3-1 מול בורדו, שכבר הובילה 1-0 בפתיחה

יום רביעי 01 אוקטובר 2008
מערכת TELESPORT
יכולת בינונית מצידם של שתי הקבוצות, בעיקר מצידה של צ'לסי,שלא הצליחה לייצר מצבים ונראתה מאוד רע ליד הרחבה של קלוז'. כרגע קלוז' עם 4 נקודות מול שתי הקבוצות החזקות בבית א', ונמצאת במצב מצויין לקראת המפגש הכפול מול בורדו בעוד שבועיים ובעוד חודש.

חדשות רעות נוספות לצ'לסי, כשדרוגבה נפצע, ולא ידוע עדיין מה מצבו של החלוץ מחוף השנהב.

מהלך המשחק:

פתיחה הססנית מאוד למשחק, כשגם קלוז' וגם צ'לסי משחקות בעיקר במרכז המגרש ולא משיגות מצבים טובים. ברבע שעה הראשונה, בולטת השליטה של צ'לסי בכדור, אבל היא לא מספיק מדויקת באיזור הרחבה, ומאבדת יותר מדי כדורים.

גם ב-10 דקות שלאחר מכן לא השתנה הרבה המשחק, כשצ'לסי ממשיכה בשליטה שלה, וקלוז' בעיקר מגנה על שערה, ומדי פעם יוצאת להתקפות מהירות שנבלמות בקלות אצל האנגלים.
ניסיון ראשון מסוכן היה לאובי מיקל עם ניסיון בעיטה מרחוק בדקה ה-24, אבל הכדור השטוח לא היה מספיק חד להכניע את השוער הרומני.

בדקה ה-33, קלוז' ניסתה תרגיל בעיטה חופשית לא מוצלח במיוחד, שבסופו של דבר הסתיים עם מסירה לטריקה שהיה פנוי ברחבה, אבל הקשר הימני בעט רע מהאוויר. דקה לאחר מכן אלבארו פריירה ניסה בעיטה מרחוק, אבל הכדור לא הלך למסגרת, ולא הטריד את פטר  צ'ך המצוין.

המחצית הראשונה הסתיימה, כשצ'לסי לא הצליחה לסכן את הרומנים אפילו פעם אחת במשחק מאוד בינוני שלה, ומצד שני קלוז' יכולה להיות מרוצה מהתוצאה ומהיכולת הירודה של יריבתה.

לקראת פתיחת המחצית השנייה, אנלקה נכנס על חשבונו של קאלו, שכמו רוב שחקני צ'לסי, היה חלש מאוד במחצית השניה.

המחצית השנייה דווקא נפתחת עם בעיטה של קלוז' לעבר השער, כשבעיטה חופשית מכ-30 מטרים של מורסאן, לא הקשתה יותר מדי על צ'ך.

בדקה ה-50, הגיעה המצב הכי טוב של צ'לסי עד כה במשחק, כשכדור של אנלקה לתוך הרחבה הגיעה ללמפארד, והבעיטה שלו נחסמה לקרן. צ'לסי עדיין לא במיטבה, אבל נראית הרבה יותר טוב בפתיחת המחצית השניה.

חילוף שני אצל האנגלים, כשדרוגבה נפגע בקרסול ולא יכול להמשיך יותר. סקולארי מפתיע, ומכניס דווקא את בלטי, בתור קשר ימני ומשאיר את אנלקה כחלוץ חוד בודד.
צ'לסי שוב נעלמה, וכרגע המשחק נראה בדרך הבטוחה ל0-0 מאכזב.

בדקה ה-74, בוצע החילוף השלישי במדי צ'לסי, כשדי סאנטו הצעיר החליף את מלודה. די סאנטו החלוץ, עורך את הופעת הבכורה שלו בליגת האלופות, ומצטרף לאנלקה בחוד לרבע השעה האחרונה.

בדקה ה-79 הגיע המצב המסוכן ביותר במשחק ודווקא לזכותה של קלוז'. טריקה, אחד השחקנים הבולטים במגרש, עם בעיטה מצויינת מכ-20 מטרים, שכמעט ומשפשפת את הקורה השמאלית של צ'ך, שלא זז ממקומו.

קלוז' ממשיכה להיות יותר מסוכנת ובדקה ה-86, פריירה סחט הצלה מצ'ך לקרן, אחרי טעות של בוסינגווה. ישר לאחר מכן אנלקה היה יכול להעניק את שלושת הנקודות לבלוז, כשקיבל את הכדור כ-5 מטרים מהשער, אבל הכדור לא התלבש לו טוב על הרגל והלך רחוק מהמסגרת.


בורדו - רומא 3:1

רומא השיגה את הניצחון שהייתה כל כך זקוקה לו, אחרי שכבר הייתה בפיגור 1-0 מול בורדו. הרחקה של הבלם הנריקה בדקה ה-36 פירקה את בורדו, ובמחצית השנייה רומא שלטה ללא עוררין במשחק והצליחה להשיג את הניצחון, בעיקר בזכות צמד של המחליף באפטיסטה.


מהלך המשחק:

אחרי פתיחה שקטה למשחק, בורדו עלתה ליתרון 1-0 משער של הכישרון הצרפתי יוהאן גורקוף בדקה ה-17, מקצה הרחבה.

בדקה ה-26, ג'ון ארנה ריסה, הרכש של רומא שהגיעה מליברפול, ניסה את מזלו בבעיטה חופשית, אבל לא פגע במסגרת. 

בדקה ה-36, רומא מקבלת שביב תקווה, כשקארלוס הנריקה מבורדו הורחק, אחרי עבירה על פרוטה, שהתחזה שקיבל מכה בפנים והשופט קנה את ההצגה והוציא אדום מאוד גבולי לבלם של בורודו. ההחלטה של השופט מכריחה את לורן בלאן לערוך שני חילופים מהירים, ולהוציא שני קשרים התקפיים, עוד לפני סוף המחצית הראשונה.

אחרי שברבע השעה הראשונה של המחצית השנייה רומא לא עשתה הרבה חוץ מעבירות (וארבעה כרטיסים צהובים), הגיעה שער השיויון בדקה ה-65. כדור קרן של דה רוסי הגיעה היישר לראשו של מירקו ווצ'יניץ', שנגח מדוייק והכניע את ואלורדה.

עכשיו, הלחץ עבר לבורדו, שנמצאת ב-10 שחקנים, ותילחם על מנת לשמור על הנקודה נגד האיטלקים, שילחצו בכל הכח להשיג ניצחון.

והנה מגיע השער השני של רומא בדקה ה-71.  רומא השכילו לנצל את המומנטום בכדי לעלות ליתרון 2-1 מול 10 שחקנים של בורדו. באפטיסטה, שנכנס כמחליף בדקה ה-51, סובב בעיטה חופשית נפלאה אל החיבורים, שואלורדה אפילו לא זז ממקומו.

רומא עכשיו כבר עם שליטה מלאה במשחק כשאוקאקה כמעט ועושה את ה-3-1 בדקה ה-76 מבעיטה מקרוב, אחרי מסירה של ווצ'יניץ' אבל הבעיטה לא מדויקת מספיק.

ובסוף גם ה-3-1 הגיע. בדקה ה-83 באפטיסטה שם את השני שלו במשחק אחרי כדור אורך של טאדיי. בורדו, שהתחילה את המשחק טוב, נשברה אחרי הכרטיס אדום, ורומא ניצלה את זה להשיג 3 נקודות חשובות.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק