לא רק מסי ואגוארו

מסוט אוזיל, שנבחר לשחקן החודש בבונדסליגה, רק בן 19. הוא תורכי במקור, התאזרח בגרמניה ובינתיים כל אירופה מתמוגגת מהביצועים שלו בורדר ברמן, חוץ מראשי שאלקה, שעדיין לא מבינים איך הם נתנו לו ללכת

יום שישי 03 אוקטובר 2008
אסף בילגורי
 ורדר ברמן היא עד כה אחת הקבוצות ההתקפיות הטובות בבונדסליגה ובאירופה בכלל.  היא כבשה 18 שערים ב-11 משחקי ליגה, מתוכם עשרה בשני המשחקים האחרונים מול באיירן מינכן והופנהיים.

אז נכון בברמן משחקים דייגו וגם קלאודיו פיזארו, אך מי שמנצח על הקונצרט הירוק הוא מסוט אוזיל. תורכי בן 19 שהתאזרח בגרמניה, משחק בנבחרת הצעירה ועד לפני חודשיים היה אלמוני לחלוטין.

היום אין כמעט מי שלא מכיר ומתפעל מהביצועים של הילד, שעבר לברמן בתחילת העונה משאלקה, שויתרה עליו בקלות ואין ספק שהיום היא מצטערת על זה.

אוזיל נבחר היום לשחקן החודש בבונדסליגה ע"י האוהדים, שהצביעו במגאזין ה"קיקר" הנפוץ בגרמניה. אוזיל זכה בפער עצום של 73.3% מהקולות, כאשר הרחק מאחוריו נמצא פטריק הלמס, המפציץ מלברקוזן ואיביסביץ', מלך השערים של הופנהיים עם 6% אחוזים.

אוזיל פרץ לתודעה לפני שבועיים, כאשר הגיע עם קבוצתו ברמן לאליאנז ארינה של באיירן מינכן הגדולה. אוזיל כבש שער מרהיב לחיבורים באותו משחק, בישל שניים והוביל את ברמן לניצחון ענק 2:5 לעיניהם המשתאות של פרנץ בקנבוואר ויורגן קלינסמן. במחזור האחרון הוא כבש צמד לרשתה של הופנהיים, כולל שער ניצחון ב-4:5 המדהים על העולה החדשה.

עולם הכדורגל עוד יהנה שנים רבות מהכישרון האדיר של אוזיל. מה שבטוח, שאלקה ונבחרת תורכיה בוודאי מצטערים שויתרו על היהלום התורכי.

ואוזיל עצמו? הוא מצטנע: "אני מאוד שמח שקיבלתי את הפרס החשוב, בעיקר משום שהאוהדים בוחרים אותו, אבל לא שוכח שאם לא החברים שלי לקבוצה לא הייתי כובש ומצטיין ככה".

תמונות: רויטרס

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק