חילוף מנצח

ליגת העל: שער עצמי של גנון (25) הביא לחיפה יתרון 1-0 במחצית. אסולין (48) השווה בפתיחת המחצית השנייה, אבל צמד של פאנטיני (56,86) שנכנס במחצית השנייה החזיר את היתרון לחיפה

שבת 04 אוקטובר 2008
מערכת TELESPORT
מכבי חיפה כובשת את המקום הראשון בטבלה, בעיקר בזכות משחק גדול של פאנטיני, שנכנס כמחליף ושם צמד גדול (56,86) כולל הקפצה מושלמת מעל אוהד כהן. משחק בינוני מאוד לאמיר אדרי שהחליף את דוידוביץ' בשער, חרזי הותיק שהחליף את קינן המושעה שיחק טוב, ואף תרם לשער הראשון. 

שער של אסולין (48) אחרי שנה וחצי ללא שער לא הספיק לפתח תקווה, שברוב חלקי המשחק שיחקה לא טוב והפסידה בצדק. לפתח תקווה זהו הפסד ראשון העונה, אבל המלאבסים שומרים על אופטימיות, ומאמינים שההפסד היה מקרי בלבד.

מהלך המשחק:

בדקה ה-5
פתח תקווה הגיעו למצב כיבוש מצויין ולא הצליחו לנצל אותו. בסטיאניני פרץ באגף הימני, שלח כדור לאמצע לעבר בן חיים, שבנגיעה חכמה עם העקב השאיר כדור מושלם לבוקנבאום, שמ-7 מטרים פנוי לגמרי הפציץ את המשקוף במקום לבעוט מדויק לרשת.

בדקה ה-7 המלבאסים קיבלו בעיטה חופשית לא ישירה מתוך הרחבה בטענה להחזרת כדור לשוער מקרופניק אל עבר אדרי. הבעיטה הראשונה נחסמה על ידי ההגנה הירוקה, ואחר כך נגיחה מסוכנת של איסמעיל עמר נבלמה לקרן מידיו של אדרי. גם מהקרן פתח תקווה הגיעו להזדמנות טובה, שכאדרי השמיט כדור שהגיע לרגליים של היריבה, אבל פתח תקווה הסתבכו ולא הצליחו לייצר מצב בעיטה מול שער ריק. הרבה מזל לחיפה, שיצאה מה-10 הדקות הראשונות בלי לספוג.

בדקה ה-16, התקפה יפה של חיפה עם הרבה מסירות, הסתיימה בבעיטה חלשה של בוקולי בסיבוב מתוך הרחבה. בדקות האחרונות נראה שחיפה התאוששה מההלם של הפתיחה וחזרה למשחק.

חיפה ממשיכה את הדקות הטובות. הפעם, בדקה ה-23 מסירה של קולמה הגיעה לבוקולי, שמהאגף הימני הרים כדור לרפאלוב, שנגח אל מחוץ למסגרת.

ובדקה ה-25 הדקות הטובות של הירוקים הניבו את השער. בעיטה חופשית של בוקולי מצד ימין לרחבה פגשה את ראשו של קובי גנון, שניסה להרחיק לקרן, אבל במקום הוא כבש לשערו הוא, כשאוהד כהן לא זז ממקומו. פתח תקווה יכולה להתלונן על עבירה של חרזי על גנון בעלייה לנגיחה, אבל השופט אישר את השער, ונתן לחיפאים את היתרון. 1-0 למכבי חיפה, שנראית מצויין בדקות האחרונות.

חיפה ממשיכה להיות הקבוצה הטובה יותר בבמגרש אבל היא לא מספיק מדוייקת בבעיטה האחרונה. ניסיון בעיטה של ארבייטמן ממסירה של רפאלוב, ובעיטה מרחוק של קטן בדקה ה-35 לא מצאו את המסגרת, ולא סיכנו את אוהד כהן.

מכבי פתח תקווה עורכת את החילוף הראשון שלה כבר בדקה ה-40, כאשר באסטיניני יוצא, ובמקומו נכנס שחקן הרכש סטאנוביץ'.

בדקה ה-44, שער של ארבייטמן בנגיחה נפסל בצדק על ידי הקוון, בטענת נבדל.

בדקה ה-48, בפתיחת המחצית השנייה אסולין משווה את המשחק. הכנסת כדור נפלאה של סטאנוביץ' אל ליאור אסולין בין שני הבלמים השאירה אותו מול אדרי,  ואסולין גילגל את הכדור לפינה של אדרי, והשווה את המשחק, בשער הראשון שלו אחרי שנה וחצי.

כמה דקות לאחר השער, חילוף כפול במדי מכבי חיפה, כשרפאלוב וארבייטמן מוחלפים, ובמקומם נכנסים פאנטיני והילד אייל גולסה, שבשבוע הבא חוגג את יום הולדתו ה-17.

תוך קצת יותר מדקה, החילוף של אלישע לוי משתלם. בדקה ה-57, בירם כיאל הקפיץ כדור גדול לרחבה אל פאנטיני שרק נכנס, ופנטיני לא מתבלבל מול אוהד כהן ושלח את הכדור מצויין אל הפינה. השוויון של אסולין החזיק פחות מ-10 דקות, ועכשיו המומנטום הוא של הירוקים. דקה אחר כך פאניטיני השאיר בעקב לגולסה, שלא דייק בבעיטה שלו מ-20 מטרים.

בדקה ה-70, חיפה עורכת את חילופה האחרון, כשאלון חרזי יוצא, ובמקומו נכנס שי מימון הצעיר.

בדקה ה-76, כיאל בעט טוב מרחוק, אבל אוהד כהן היה במקום.

בדקה ה-79, עוד בעיטה מסוכנת של כיאל, אחרי מסירה טובה של פאנטיני הולכת אל מחוץ לסמגרת.

קרן של פתח תקווה בדקה ה-81 כמעט והסתיימה ברשת כאיסמעיל עמר, בעט בוולה מהאוויר בלי לראות את השער אל המשקוף והחוצה.

ובדקה ה-86, פאנטיני גומר את הסיפור עם שער ענק. פאנטיני לקח את הכדור מהפינה השמאלית, עבר שני שחקנים, ונשאר פנוי ממרחק של קצת יותר מ-20 מטרים מהשער, ובהחלטה חכמה, בחר להקפיץ את הכדור מעל השוער במקום להפציץ את השער וביצע את ההקפצה בצורה מושלמת. שער גדול לחלוץ האפריקאי המצויין, שנכנס רק בדקה ה-55, ומאז הספיק כבר לשים צמד.


הרכבים:

מכבי חיפה: אמיר אדרי, אייל משומר, ליאוניד קרופניק, אלון חרזי (שי מימון, 70), פיטר מסיללה, ג'ון קולמה, בירם כיאל, גוסטבו בוקולי, ליאור רפאלוב (גולסה,55), יניב קטן ושלומי ארבייטמן (פאנטיני,55).

מכבי פ"ת: אוהד כהן, קובי גנון, בובאן גרנאצרוב, מוראד מגאמדוב, איסמעיל עמר, עומר בוקסנבוים, סולי צמח, סירמנה דמבלה, טל בן חיים, ליאור אסולין, פאבלו באסטיאניני (סטאנוביץ',40).

צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק