חבורת השלומפרים

שוב הוכח שבהתאחדות לכדורגל יש יותר מדי אנשים שמתעקשים לא ללמוד מהטעויות שהם עצמם ביצעו. לדורון ברגר מתחיל להימאס

יום ראשון 05 אוקטובר 2008
דורון ברגר

 אני לא מכיר את ברק בכר, ולמען האמת רבים מאוהדי הכדורגל לא יזהו אותו אם יעבור לידם ברחוב. גם לא מעניין אותי אם בכר השתמט מצה",ל או שהסיבה שלא התגייס קשורה לבעיה זו או אחרת. מה שלא יקרה, עכשיו כולם יודעים שהמגן המצטיין של קרית שמונה לא היה בצבא.

הביזיון התורן של ההתאחדות לכדורגל הוא כמעט בלתי נתפס. בעבר נחשפו לא מעט שחקנים שלא שירתו בצבא, בכך שזומנו לנבחרת בטרם נעשתה בדיקה לגבי שירותם הצבאי. בשנה וחצי האחרונות זה לא קרה וחשבנו שמישהו באבא הלל 299 למד משהו, אבל מתברר שלא.

מה הבעיה לבדוק עם השחקן את כשירותו לשחק בנבחרת ישראל? חובה על ראשי ההתאחדות לברר עם השחקן את עברו ואת מצבו בהווה ובעתיד הקרוב. אולי המוזמן החדש סובל מבעיה משפחתית חריגה ואולי אשתו כורעת ללדת.  אולי הוא מסובך בחובות ואולי הוא שוקל פרישה בעוד שבוע. ואולי, כן אולי, הוא לא שירת בצה"ל, כנהוג במדינה הדמוקרטית היחידה במזרח התיכון.

בדיוק בשביל זה יש התאחדות לכדורגל, יש מנהל נבחרת, יש מאמן ויש עוזרים. בדיוק לשם כך לא מעט אנשים מקבלים שכר. אבי לוזון מתגאה שבחר אותם אחד אחד כמסיימי תואר באוניברסיטה.  רובם עורכי דין במקצועם, באמת בחורים מצוינים, שפשוט לא מצליחים להבין איך מזמנים שחקנים לנבחרת ישראל.

ארז אליאב היה הקורבן לפני שנתיים. אליאב, מגן/ חלוץ שהגיח מליגה ג' והספיק כבר לפרוש מכדורגל, זומן ואז התברר כי בצבא הוא לא שירת. חבריו סיפרו אז כי הוא הרגיש מבוייש על כך שסודו התגלה ונשבעו כי היה מדובר בסך הכל בבעיה רפואית, שמנעה ממנו לתת את כל כולו לצבא ההגנה לישראל. 

לקורבן החדש קוראים כאמור, ברק בכר. ואולי עכשיו מישהו בהתאחדות ישלם במשהו על השלומפריות הבלתי נתפסת הזאת.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק