ויוה לה פרנסמן

ליגת העל: 88 דקות חיכו ברמת גן לשער, ואז הגיע הנסיך ביוואן פרנסמן הדרום אפריקאי, ששלח פצצה לרשת והעניק שלוש נקודות למכבי נתניה על מכבי ת"א, ששבה למקום הראשון

יום ראשון 05 אוקטובר 2008
אשר גולדברג

מסתבר שהנוסטלגיה לא שיחקה תפקיד במכבי תל אביב, שחזרה לשחק באופן חד פעמי באיצטדיון רמת גן והשאירה שם את הנקודות בהפסד 1:0 מול מכבי נתניה, ששבה למקום הראשון בטבלה.

לא היה חסר הרבה כי המשחק המרכזי היה נרשם כמשחק המשעמם של העונה עד כה, אבל רגע אחד מבריק בדקה ה-88 משער משום מקום, של פרנסמן, העניקו לנתניה את מלוא שלוש הנקודות מול מכבי תל אביב האפטית והחסרת יצירתיות.

רן בן שמעון אומנם פתח עם הרכב סופר התקפי, אבל הישועה לא נרשמה ברמת גן. יכולת חלשה של הקישור האחורי, שאמור להזין את החלק ההתקפי לא היה ולא נברא ולכן המשחק היה צולע וברובו משעמם. לבן שמעון עוד המון עבודה, בעיקר על החיבור המנטאלי בין השחקנים, שנראה מנוכר במרבית הדקות. 

מחצית ראשונה: פתיחה טובה, סיום צולע

בדקה ה-7 מכבי תל אביב החלה לשלוט במרכז השדה. אבי יחיאל הצטרף להתקפה, עט על כדור חוזר בהתקפה ושלח בעיטה לחיבורים, שטראובר היה שם כדי למנוע שער בטוח. דקה לאחר מכן גם ישראלביץ' בחן את השוער הנתנייתי, שעצר בעיטה שטוחה. 

בדקה ה-30 צפינו במצב הקורץ הראשון למכבי נתניה, כאשר כדור חופשי של שליו מנשה, התנגש עם המשקוף ומשם החוצה. מזל גדול לתל אביבים. שתי דקות לסיום המחצית, אבי יחיאל זיהה את שיבחון בתוך הרחבה תוך כדי מתפרצת, אבל הקשר החינני החטיא את הכדור.

מחצית שנייה: דקה אחת שווה 90 דקות

לירן שכטר ניסה את מזלו מ-20 מטר, הכדור ננעץ ברגלו של טומאסיץ' וכמעט חדר לרשת, עד הידיים של יבריץ' (49). בדקה ה-62 של המשחק ביצעה מכבי תל אביב חילוף, כאשר רודי חדד נכנס במקומו של יאניק קאמנן. 

האירוע ה"מעניין" במשחק נערך בדקה ה-65 כאשר טומאסיץ' שוב סיכן את יבריץ', מסר אחורה והשוער המסכן הרחיק בראש וכמעט כבש שער עצמי לא רע. 

רבע שעה מהסיום כמעט וכמעט ראינו שער במשחק שבאמת חסר בו מתח ודרמה. שליו מנשה זיהה מאגף שמאל את בן דיין, שהגיע בריצה ושלח כדור ל-קורה.4 דקות לסיום תבריזי שיחרר במהירות אדום לטומאסיץ', אך בהחלטת הקוון שונתה ההחלטה והוציא צהוב. 

שתי דקות לסיום חיכינו חיכינו והאמת היה שווה. מסירה מדוייקת של בן דיין לכיוונו של פרנסמן, שהפציץ מ-30 מטר לקורה ופנימה, יבריץ' לא יכל לעצור - 0:1 ססגוני לנתניה.

מכבי תל אביב: יבריץ', טומאסיץ, מישאלוף (דן רומן, 77), ז'אן, יחיאל, ג'ונסון, ישראלביץ', בוזגלו, שבחון, קאמנן (רודי חדד, 62) ויבוריאן.

מכבי נתניה: שטראובר, חיימוביץ', מרין, פרנסמן, בן דיין, סבן, כהן, מנשה, אומברטו (רביד גזל, 89), שכטר ובה (אלנתן סלמי, 92). 

שופט המשחק: איתן תבריזי.

איצטדיון רמת גן.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק