פניני עובר לאירופה

הפשרה: מכבי תל אביב זוכתה. פניני ישחק באירופה. מכבי תל אביב וגיא פניני הועמדו לדין הערב (שלישי), בביה"ד המשמעתי של איגוד הכדורסל. ביה"ד קבע כי מכבי פעלה בתום לב ופניני רשאי לחפש קבוצה

יום שלישי 07 אוקטובר 2008
שלמה חסיד

בתום דיון ארוך וסוער במשרדי איגוד הכדורסל, החליט בית-הדין לזכות את מכבי ת"א בטענה כי פעלה בתום לב בהתקשרות שלה עם גיא פניני. בהחלטה נקבע שפניני ראשי בזאת, לשחק בכל קבוצה, וכי הוא רשאי לעבור - ללא תמורה, מצידו או מצד הקבוצה.

יש לציין כי בירושלים טוענים כיום כי פניני גרם להם נזק עצום, מאחר שהם החתימו זר אחר בעמדה שלו וכעת עליהם להמשיך ולשלם לו שכר.

כזכור, פניני היה חייב להודיע עד ה-20 ביולי, אם מצא קבוצה באירופה והטענה הייתה שמכבי תל אביב, תשאיל אותו לקבוצה אירופאית, אולם כל הצדדים נקלעו לבילבול וכעת לא ברור היכן פניני בכלל ישחק בעונה הבאה.

בדיון הסוער הערב אמר שמעון מזרחי: "פעלנו בתום לב ואנחנו מוכנים לבטל את ההסכם. בירושלים מנסים לברוח מאחריות. הם גם לא יהיו מוכנים שפניני ישחק אצלנו, וגם לא מוכנים לשלם את החוזה. ירושלים מתנהגת כמו ילד שרצח את ההורים שלו וטוען שהוא יתום. שירושלים
תצהיר שפניני ישחק אצלה ונשחרר אותו מן ההסכם".

אביו של פניני אמר: "ירושלים סוחטת אותנו באיומים. ירושלים מחכים לנו עם כינים". סוכנו של גיא פניני, עופר יחזקאלי אמר: "ירושלים היא עבריינית".

כאמור, ירושלים טוענים כי הוחתם שחקן בעמדה של פניני, עקב חוסר הודאות לגביו ולקבוצה נזק כספי גדול. 

בסופו של דבר הוחלט שלא להעניש את מכבי תל אביב, על כך שחתמה עם השחקן, שישוחרר מהפועל ירושלים וזאת לא תהיה חייבת לשלם את שכרו. השחקן התחייב לשחק בעונה הקרובה באירופה ורק לאחריה יהיה רשאי לשחק בקבוצה בישראל.

שמעון מזרחי הבהיר לאחר הדיון: "נחתים אותו בסוף העונה הבאה".

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק