זה אפשרי לזכות באליפות

מכבי נתניה מתחילה להתרגל לעובדה שהיא במקום הראשון בטבלה, בלם הקבוצה, לואיס מארין לא מפחד מהמילה אליפות ומאמין שהכל אפשרי: "אנחנו עובדים מאוד קשה בשביל לזכות בה"

יום שישי 10 אוקטובר 2008
אביחי קרבצ'יק

במכבי נתניה כבר שכחו מזמן את המחזור הראשון בו הם סיימו בתיקו מאכזב מול מכבי פ"ת של גיא עזורי, כזכור, לאחר אותו משחק מאות מאוהדי נתניה נשארו דקות ארוכות לאחר שריקת הסיום והעבירו את מרבית הביקורת על המאמן לותר מתיאוס, שלטענתם לא בנה את הקבוצה והשקיע שעות רבות בעבודת פרשון ביורו ולא בבניית הקבוצה.    

לאחר אותו משחק הבין מתיאוס כי הוא חייב לעשות שינוי מקצועי על מנת לזעזע את המערכת ובמקביל להתוות דרך חדשה בקבוצה. סילוקם של קיויו, אוקוצ'ה, דגו וצאגי היו חלק במיני מהפכה שתכנן האחרון ומאז הקבוצה של יאמר משיגה ארבעה ניצחונות, שהאחרון הוא על קבוצה גדולה כמו מכבי ת"א, ניצחון שייתן לה הרבה אמונה להמשך הדרך. 

 לירן שטראובר הצהיר בתחילת העונה כי הקבוצה שלו רוצה אליפות, אך אף אחד באמת לא התייחס ברצינות לאמירות של הקפטן, לאחר הניצחון הגדול של נתניה, שהפתיע רבים בדרך הלא קשה שהושג מול הקבוצה של בן שמעון, קולות שונים בתקשורת החלו לדבר על נתניה כמועמדת רצינית לזכייה בתואר. 

 אחת הסיבות המרכזיות לכך שנתניה בצמרת בשנתיים האחרונות וכיום בראש הטבלה היא לואיס מרין, הבלם מקוסטה ריקה, שהובא לקבוצה עוד בתקופת הבנייה של אייל ברקוביץ'. הבלם המחונן מקרין שקט על ההגנה, ויתרה מכך מוסיף מנהיגות ואמונה על הקבוצה מהקופסא. 
 מרין לא מפחד מהמילה אליפות ומאמין שדרך עבודה קשה נתניה יכולה להשיג את התואר: " הכול אפשרי, יש עוד  המון משחקים, אנחנו צריכים לעבור משחק אחר משחק ולראות אם אנחנו באמת אנחנו יכולים לזכות באליפות, אנחנו עובדים מאוד קשה בשביל זה.  אנחנו חייבים לנסות ולשמור על המקום הראשון כמה שיותר זמן". 

 הבלם מקוסטה ריקה לא מתעלם מהעובדה כי הקבוצה שלו חייבת באופן בהול את הקהל של הקבוצה, שידחוף אותה במשחקים הבאים על מנת לתת לה המון כוח לצבור עוד נקודות חשובות בדרך אולי לאליפות.  

לחצו PLAY מתחת לתמונה וצפו במרין ובשחקן הקבוצה רביד גזל אופטימיים במיוחד לקראת ההמשך.

צילום: ליאור מיוחס
עריכה: אבי קרבצ'ק

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק