הלילה: NBA רחוב

טוב, הכותרת מעט מטעה - זה לא ממש ברחוב, אבל הלילה ב-04:00, ייערך לראשונה בהיסטוריה של ליגת ה-NBA, משחק תחת שמי ארה"ב

שבת 11 אוקטובר 2008
ליאור מיוחס
הלילה (שבת), יערך משחק אימון נוסף במסגרת ההכנות לתחילת עונת 2009 של ליגת ה-NBA, בו ייפגשו חניכיו של טרי פורטר (מאמן פיניקס למי שעוד לא יודע), את חניכיו של ג'ורג' קארל מדנבר. 


את המשחק (משחק אימון יש להזכיר), תשדר רשת הטלויזיה הארצית
TNT והטופ של אנשי התקשורת של הרשת: מארב בראון, צ'ארלס בארקלי ורג'י מילר. 


...אוקיי, אז מה יש לנו עד עכשיו?
 

משחק אימון בין פיניקס לדנבר המשודר ברשת ארצית ע"י מיטב השדרים ו....אה, המשחק יתקיים גם לעייני 16,000 - שום דבר יותר מחריג עד מוזר עד כאן, רק שהמשחק יתקיים תחת כיפת השמיים, במגרש הטניס של 'אינדיאן וולס' שבפאלם ספרינגס, קליפורניה, שכמובן, עבר הסבה לקראת האירוע.
 

על תרגיל שיווקי טוב מזה, קשה לחשוב, אבל תסמכו על דייויד שטרן שימצא עוד דרך לרגש את חובבי הכדורסל. משחק אימון שגורר סיקור עולמי, שידור נרחב לכל רחבי היבשת (והעולם, אם לא סופרים את ישראל), חגיגה של ממש, בעיקר בהתחשב בעובדה שהליגה עדיין מצוייה באוף-סיזן, ולבטח לא אמורה לרגש. דייב מקמנמין מאתר nba.com אפילו התרגש לשמוע שהמאמנים יכבדו את השחקנים והקהל בנוכחותם, שלא כמו במרבית משחקי האימון וקדם העונה.
 

בנוסף לפאן עיסקי-שיווקי מבריק – יש גם פאן ההיסטורי. מאז 1974 לא שיחקו קבוצות NBA במגרש שאינו באולם. אז אגב, זה היה מחוץ לארה"ב - בפורטו-ריקו (ממש רחוק).


אחרי שהתרגשנו, למדנו שיעור בשיווק וגם שקדנו על קצת היסטוריה, למשחק עצמו:


שתי הקבוצות ניצחו את משחק האימון אחרון שלהן כשדנבר לא ריחמה על מינסוטה ופיניקס לא התקשתה מול יוטה.


פיניקס סיימה עונה רעה מאוד, בהתחשב בזו המצפה לסאנס השנה.
סטיב נאש, (אולסטאר 1#) הקנדי הבלתי נלאה, שאקיל אוניל(2#), אמארה סטודמייר(3#), בוריס דיאו, לינארדו ברבוסה, ראג'ה בל, גרנט היל(4#), מאט בארנס, אלנדו טאקר והרוקי המוכשר, רובין לופז... קבוצה שניתן רק לנסות לתאר את היכולות שלה - ללא ספק, מכונת התקפה קטלנית.

פיניקס תפגוש את הנאגטס, קבוצת ההתקפה השנייה בטיבה בעונה שעברה עם 110 נק' למשחק.

דנבר לא עברה שינוי משמעותי בפגרה, מלבד הטרייד שהרחיק את מרכוס קמבי מהרי הרוקיז. הקבוצה של קארל, גם היא, פנטזיה התקפית: אלן אייברסון (אולסטאר 1#), כרמלו אנתוני(2#),  ננה, ג'ואן הווארד, קניון מרטין(3#) ג'יי.אר סמית', לינאס קלייזה ואנתוני קארטר. ממש חלומו הרטוב של כל מייק דנטוני.

 

שאקיל אמר ל-nba.com: "הדאגה היחידה שלי היא מזג האוויר, זה לא דומה למשחק באקלים של אולם ממוזג". נראה שלשאק יש כבר תירוץ להחטאות העונשין שלו במשחק. 

אייברסון, שבספק למשחק, אמר ל-Denver Post: "אני לא יכול לחכות. אני רוצה להיות חלק מהמשחק הזה, מזמן לא שיחקתי מחוץ לאולם, אבל אני לא יכול להתחיל את העונה עם פציעה."

צפו ל-27 מעלות ובריזה קליפורנאית, הרבה אולסטארים וסלים קלים, הרבה התרגשות וציפייה, הרבה כסף (שוב אוטוטריידר.קום), ומנצח אחד – משחק הכדורסל (טוב, גם דייויד שטרן).
 

אגב, בארץ לא ישודר המשחק.
לציפורי הלילה, הנה פרטי המשחק:
“AutoTrader.com Open” outdoor preseason game featuring the Phoenix Suns vs. the Denver Nuggets - TNT

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק