ישראל סחטה 0:0 באיטליה

האיטלקים היו טובים יותר לאורך רוב המשחק אבל לא מצאו את הרשת במשחק שנגמר ב-0-0 שמעביר את ההכרעה לשבוע הבא בבלומפילד. בכורה לבן חיים ואבו חצירא בהרכב

שבת 11 אוקטובר 2008
מערכת TELESPORT
תוצאה מצויינת לנבחרת הנוער של ישראל שהצליחה לחלץ תיקו 0-0 במשחק החוץ הקשה באנקונה. הנבחרת האיטלקית הייתה טובה יותר ברוב דקות המשחק אבל לא הצליחה להכניע את לויטה המצויין, ואת ההגנה הישראלית שנלחמה והשקיעה את כולה בלמנוע מג'יובינקו וחבריו מלמצוא את השער.

כעת, ההכרעה עוברת לבלומפילד, כשהנבחרת שלנו תהיה חייבת ניצחון כדי לעלות לאליפות אירופה, ולעשות סנסציה שנה שנייה ברציפות אחרי שהדיחו בשנה שעברה את הנבחרת הצרפתית.


מהלך המשחק:

איטליה כבר מהדקה הראשונה נראית טוב (הרבה יותר טוב מצוות הצילום של המשחק) כשסיגירני בחן את לויטה בבעיטה חופשית מרחוק כבר אחרי דקה וחצי, אבל הבעיטה הלכה למרכז השער והשוער הישראלי הדף טוב.

בדקה ה-6, מרקו אנדראולי, הבלם האיטלקי, ניסה להפתיע בוולה מחוץ לרחבה, אבל הכדור שקפץ על הרצפה לא היה מספיק חזק ולויטה השתלט עליו טוב.

הנבחרת המקומית ממשיכה להראות את העליונות שלה, כשבדקה ה-10 ג'יובניקו חתך לאמצע ובעט חזק, אבל מחוץ למסגרת.

האיטלקים היו קרובים לעלות ליתרון בדקה ה-17. הגבהה לרחבה הגיע לראשו של אוסבלדו, שנגח לכיוונו של מרקו מוטה, ההגנה לא סגרה טוב, גם היציאה של לויטה לא הייתה מוצלחת במיוחד אבל הבלם נגח מקרוב מעל השער.

אחרי המצב המצויין לאיטלקים, הנבחרת שלנו נכנסה קצת למשחק, כשבדקה ה-21 ניסיון בעיטה של אבידור מ-18 מטרים לא פגש את המסגרת, חמש דקות מאוחר יותר אלמוג כהן בעט מקצת יותר מ-25 מטרים אבל רק למרכז השער.

הנבחרת האיטלקית נרגעה מעט, וישראל מתחילה להיות הקבוצה הבולטת במגרש. בדקה ה-39 ישראל קיבלה מצב מצויין מבעיטה חופשית על סף הרחבה, אך הבעיטה של נאתכו הייתה גבוה מעל השער. דקה אחר כך, הבלם האיטלקי אנדראולי נפגע בפניו ממרפק לא מכוון של אבו חצירא, ובוקטי נכנס במקומו להרכב.

ההזדמנות הראשונה במחצית השנייה הייתה של ג'יובינקו בדקה ה-48, שאחרי פריצה יפה הוכשל מחוץ לרחבה, וניגש בעצמו לבעוט, בעיטה שהלכה סמוך לקורה השמאלית של לויטה.

החילוף הראשון בנבחרת נערך בדקה ה55, כשטל בן חיים (של פתח תקווה) נכנס במקומו של אבידור,להופעת בכורה.  ישר אחר כך ניסיון של מרקיסיו מחוץ לרחבה לא היה מספיק מדויק, ועף החוצה. אחרך כך גם אקווה פרסקה הגיע למצב מצויין בתוך הרחבה, כשמ-5 מטרים בעט גבוהה ולא מדויק. משחק חלש מאוד לאקווהפרסקה, חלוצה של קליארי. 

עוד חילוף בשורות הנבחרת לקראת הדקה ה-60, שכרפאלוב, שהרבה ציפו שיפתח בהרכב, נכנס במקומו של נאתכו. חילוף התקפי של איוניר, בדקות שהאיטלקים שולטים במשחק וקרובים לכבוש.  

בדקה ה-63 מרקיסיו בבעיטה חופשית מפתיעה מהפינה, ניסה להפתיע את לויטה, אבל השוער המצוין מגיב טוב ומרחיק לקרן.  חילוף שני אצל האיטלקים, כשאקווהפרסקה,  אחרי משחק חלש במיוחד מוחלף על ידי אבאטה. בדקה ה-70, קאזירגי עורך את חילופו האחרון, כשדוסנה, שהיה טוב, אבל ספג כרטיס צהוב מהפתיחה הוחלף על ידי מורוסיני.

האיטלקים שולטים ללא עוררין במשחק, ורק מזל מונע מהם פעם אחר פעם להשיג את שער הניצחון.  בדקה ה-80 ישראל עורכת את חילופה האחרון, גיא אסולין, שנעלם במחצית השנייה הוחלף על ידי עומר פרץ.

מצב ענק לאיטלקים בדקה ה83, אוסבאלדו קיבל מסירת עומק נפלאה קרוב לשער, אבל יציאה נפלאה של לויטה הצילה את הנבחרת משער בטוח. עד הסיום האיטלקים המשיכו ללחוץ, אבל לא הצליחו למצוא את הרשת, ישראל יוצאת מרוצה מהמשחק עם תיקו, שמחזיר אותה לארץ אופטימית ועם סיכויים מצוינים לעלות לשלב הבא.ההרכב המלא של הנבחרת: אוהד לוויטה, עמרי קנדה, רחמים צ'וקול, ליאור ג'אן, אושרי ראש, שירן ייני, אלמוג כהן, ביברס נתכו, גיא אסולין, יובל אבידור, ושמעון אבו חצירא.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק