הצדיקו את הדירוג

מוקדמות אליפות העולם: שבוע לפני המשחק מול לוקסמבורג דורגה ישראל במקום ה-16 בעולם, מה שהצדיק את הניצחון 1:3 בזכות שערים של בניון (1), גולן (53) וטועמה (84). עוד בבית 2: יוון פירקה 0:3 את מולדובה

שבת 11 אוקטובר 2008
אשר גולדברג

הדבר החשוב ביותר שנגלה אל מול עינינו כאשר צפינו בניצחונה של נבחרת ישראל 1:3 את נבחרת לוקסמבורג במסגרת מוקדמות אליפות העולם 2010, זהו האופי שגילו השחקנים גם לאחר שנקלעו לשוויון מפתיע, אופי שהוליך לניצחון חשוב מול יריבה שתעשה עוד כאב ראש לנבחרת הבאות.

אין ספק כי השילוב של מגיני מכבי נתניה, קלמי סבן ודדי בן דיין בהרכב, תרמו רבות לניצחון הערב. שניהם יחד היו שותפים כמעט בכל מהלך בהתקפה ועלו ללא היכר כדי לעזור ולעבות את הקישור והחלק ההתקפי. נבחרת ישראל מעט נלחצה לאחר השוויון של פטרס, אבל במחצית השנייה הנבחרת הייתה חדורת מוטיבציה כדי לסיים מהר את הסיפור.

כעת מצפה לבחורים של קשטן המבחן הלא פשוט מול נבחרת לטביה, שבבית נראית מצויין. מהמשחק היום אפשר לקחת בעיקר את השערים הנאים, שחוררו את הרשת המארחת. שחקני הנבחרת יחגגו את חג הסוכות שנחגג בעוד כיומיים לקראת המפגש החשוב. 

מחצית ראשונה: בניון הפתיע בפתיחה, פטרס השווה ללוקסמבורג

החלומות של הנבחרת הישראלית לא נראו טוב יותר, כאשר כבר בדקה הראשונה ז'ובר הכשיל ברחבה את עומר גולן ונפסק פנדל מהיר מהרגיל. יוסי בניון בעט את הכדור מצויין פנימה - 0:1 לישראל. 

מסתבר שלוקסמבורג של פעם, זוהי לא אותה נבחרת. המארחת ראתה שהיריב לא מסוכן כל כך ובדקה ה-15 בלבד, פטרס שלח כדור חופשי מצויין, ודודו אוואט ראה רשת - 1:1 בלוקסמבורג. 

בדקה ה-33 יוסי בניון זיהה את בירם כיאל בתוך הרחבה, שלח לעברו מסירה מצויינת, אך ההגנה הלוקסמבורגית הרחיקה לקרן. דקה לאחר מכן מתפרצת של המארחים, אך בשנייה האחרונה בן חיים מנע תגובה מסוכנת. 

8 דקות לסיום המחצית, לוקסמבורג כמעט וקבעה מהפך, כאשר ג'ילס בטמר שלח פצצה, שנעצרה רק בקורה. 

מחצית שנייה: עומר גולן וסלים טועמה סוגרים את הסיפור

חמש דקות מפתיחת המחצית, ישראל החלה ללחוץ. קלמי סבן הגביה כדור טוב לרחבה, אבל עומר גולן נגח אחורה לא מדוייק. 

והנה הלחץ השתלם לכחולים לבנים. בדקה ה-53, בירם כיאל הזין באומנות של ממש את עומר גולן, שחתך ימינה ושלח כדור פנימה - 1:2 לישראל. 

לוקסמבורג נעלמה כליל במחצית השנייה, מה שאיפשר לישראל להמשיך את הלחץ. 7 דקות לסיום המשחק, התקפה מצויינת של הכחולים לבנים, הכדור הגיע לסלים טועמה, שהעביר לשמאל ושלח פגז פנימה- 1:3 בדרך לניצחון ישראלי.

נבחרת לוקסמבורג: גונתן ז'ובר, קינציגר, פאיאן, ריטר, ואגנר, פטרס, בוסי (דניאל דה מוטה, 66), בטמר, לווק, בנסי (יואכים אאורליין 46).  ומוטצס.

נבחרת ישראל: דודו אוואט, קלמי סבן, טל בן-חיים, דקל קינן, דדי בן-דיין, בירם כיאל, גל אלברמן (משה אוחיון, 93), סלים טועמה (בן סהר, 83), יוסי בניון (מאור בוזגלו, 88), עומר גולן ואליניב ברדה.

עוד בבית 2: יוון מפרקת את מולדובה

במשחק הנוסף בבית 2 לא התקשו היוונים לפרק ללא בעיות 0:3 מול הקהל הביתי את מולדובה, שמסתמנת כחלשה ביותר. צמד של חריסטאס תרם ביחד עם שער מהסרטים של קאטסרואניס. הנתון המפתיע: יוון לא ספגה ולו שער אחד מתחילת הקמפיין.  

יוון שלטה ללא הרף מול מולדובה במחצית הראשונה, כך שזה תרם לנבחרתו של אוטו רהאגל, שראה כיצד חריסטאס המצויין כבש (32) לאורחת - 0:1 ליוון. 

היוונים המשיכו לתקוף ומעט לפני תום המחצית שלח קאטסוראניס פצצה לחיבורים עם בעיטה מהסרטים - 0:2 למארחת. 

במחצית השנייה ביוון לא השתנה הרבה, העדות לכך נמשכה בדקה ה-52 כאשר אנג'לוס חריסטאס המצויין כבש צמד לזכות נבחרתו - 0:3 ליוון.

תמונות: רויטרס.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק