הבית שיוכרע ראשון

ביום רביעי זה כבר יהיה ברור: ישראל תנצח את לטביה, יוון תנצח ואולי תשפיל את שוויץ וכולם יתכוננו ל"מפגש הכי חשוב בתולדות הכדורגל הישראלי". אשר גולדברג משוכנע ששני המקומות הראשונים בבית 2 כבר תפוסים

יום ראשון 12 אוקטובר 2008
אשר גולדברג

 נתחיל בהימור לא פרוע. מבין 9 הבתים האירופאים של מוקדמות גביע עולם, בית 2, הבית הישראלי יוכרע ראשון, לפחות  מבחינת המקום הראשון והשני. אין לי כמעט ספק בזה. ישראל תסיים שנייה או ראשונה, תלוי במשחק במארס מול יוון.

יום רביעי הוא יום חשוב לכדורגל הישראלי. הנבחרת הצעירה אמורה לתת את הדחיפה, אבל גם בלי הדחיפה הזו, ישראל אמורה לנצח בריגה. וכל זאת למה? פשוט כי ישראל תשחק טוב יותר מאיך ששיחקה בשלושת משחקי המוקדמות שהיו עד כה. וכל זאת למה? כי כמו שאמר אתמול אחד משחקני הנבחרת: "יותר גרוע מזה אי אפשר לשחק". בכלל, לא משנה איך יושג הניצחון, מהתעלות של עומר גולן או פנדל של בניון, פשוט חייבם לנצח.

באתונה אמורה שוויץ לספוג הפסד,אולי אפילו תבוסה. רק מזל ועזרה מהשופט העניקו לשוויצרים שלוש נקודות מול לטביה.  ואז צריכה ישראל להתכונן למשחק מול יווןן שיהיה כמובן "המשחק הגדול בתולדות הכדורגל הישראלי". ואגב, הנבחרת הצעירה. כל כך הרבה נכתב ודובר על כוכביה של איטליה,  על שחקנים מיובה, מילאן ואינטר. אני לא הייתי לוקח אפילו את ג'ובינקו במקום גיא אסולין.

החשבון היווני פתוח

חזרה ליוון. בעבר נפגשנו עם יוון במסגרת מוקדמות המונדיאל ונכשלנו, הפסדנו בתל אביב 3:1; ובאתונה 1:0. ב-1954 (מוקדמות המונדיאל בשוויץ) הפסדנו באתונה 1:0 ובגומלין ברמת גן הפסדנו 2:0 . אולי דווקא דרור קשטן יהיה המאמן הישראלי הראשון שמנצח את היוונים.

בקרוב מספר 2

המסירה של בירם כיאל לעומר גולן, כמעט ואינה זכתה לדברי אהדה ותעודה הראויה. אם המוסר היה יוסי בניון כבר היו משווים את המסירה למסירת של מראדונה.

אבל גם בלי פרסום, בירם כיאל יהפוך בקרוב לשחקן מספר 2 של הנבחרת, אחרי הקפטן יוסי בניון.

 

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק