קשטן לא עושה חשבונות

באופן די נדיר, אף שחקן של אלופת המדינה בכדורגל, בית"ר ירושלים לא פתח בהרכב הנבחרת ולא היווה גורם משפיע גם כמחליף. בירושלים כולם דווקא מפרגנים למאמן הלאומי

יום ראשון 12 אוקטובר 2008
שלמה חסיד

נבחרת ישראל פתחה בשבת בלוקסמבורג בהרכב שלא כלל אף שחקן של הדאבליסטית בית"ר ירושלים. נשאלת השאלה כיצד קרה שהאלופה ומחזיקת הגביע הגיעה למצב שאף שחקן שלה לא משחק בהרכב הנבחרת.

 למי ששכח, בית"ר זכתה בעונה שעברה בדאבל בקלילות  ובמשחקים הוקדמים של הנבחרת כיכבו אבירם ברוכיאן, יואב זיו, משה אוחיון  ואף שמואל קוזוקין שפתח בהרכב בשני המשחקים מול שוויץ ומולדובה.  במוצאי שבת היה לבית"ר נציג אחד,  כמחליף.  משה אוחיון,  ששיחק חצי דקה בלבד.

 ז'אן טלסניקוב, שחקקן העבר של בית"ר שמאמן את קבוצת הנוער של בית"ר, דווקא מפרגן למאמן הנבחרת הלאומי: "אני חושב שקשטן צודק, שמעון גרשון, מיכאל זנדברג ושחקנים אחרים שלנו לא בכושר. בנבחרת משחקים הטובים ביותר בזמן נתון ואני בטוח שהמצב הזה ישתנה. אני מכיר את קשטן, הוא לא מאמן שעושה חשבונות. הוא רוצה להצליח ומי שבכושר הטוב ביותר, משחק". 

גם המנהל המיתולוגי של בית"ר, אברהם לוי,  מפרגן: "דרור קשטן לקח שלוש אליפויות בבית"ר ירושלים ונשאר מחובר למועדון. הוא בעל המקצוע מספר 1 בכדורגל ואף אחד לא יכול לערער על מה שהוא אומר. אם דרור אומר שהשחקנים של בית"ר לא מספיק טובים, הוא צודק. בית"ר היום בשפל גדול, למרות שאני תופס מאלברמן שחקן של בית"ר, ככה שאי אפשר לומר שאף בית"רי לא היה שם". 

ככה נראית אלופה?

"בכל מקרה בית"ר צריכה לעבור מהפכה רצינית כדי לזכות בתואר גם העונה ואם קשטן לא נתן לאף שחקן מבית"ר לפתוח זה רק אומר כמה מצבה קשה היום".

העיתונאי הירושלמי הוותיק רוני דיאון, מתקשה לזכור מצב דומה:  "לפי דעתי יש מקום לשלב בנבחרת את אבירם ברוכיאן, שחקן מהיר שיכל לפטם בכדורים את אליניב ברדה ועומר גולן. חבל שהוא לא רק שלא פתח אלא גם לא שולב, כך שנמנעה מקשטן האפשרות להעלות אותו ולתקן את הטעות שלו".  

גם אוהדי בית"ר מרוצים מכך שקשטן לא מתרשם משמות. גיא ישראלי, מנהיג אירגון ה"לה פאמיליה" אהב את ההחלטה של קשטן, אבל דווקא מהסיבות הלא כל כך נכונות. ישראלי אמר: "מצויין שאף שחקן שלנו לא פותח, כל עוד משחק בהרכב הנבחרת שחקן ערבי מבחינתי זו נבחרת פלסטין, אני מת שהם יפסידו וטוב שאף שחקן שלהם לא פתח". 

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק