ארסנל חובבנים

שמינית גמר ליגת האלופות: ללא חצי מהרכב הכוכבים, הצליחו התותחנים לנצח ב'אמרויות' 0:1 קטן משער בפנדל של רובין ӕאן פרסי את רומא האיטלקית

יום שלישי 24 פברואר 2009
אייל כהן

רומא חיפשה תוצאה ואכן השיגה זאת. הג'ילארוסי אומנם הפסידו 1:0 ߑאיצטדיון האמרויות בלונדון לארסנל, אבל לקראת הגומלין יש על מה לדבר.

ללא חצי מהרכב הכוכבים, נאלץ ארסן ונגר להרכיב הרכב מהפכני, שכלל את בנטדנר  בהתקפה לצידו של ואן פרסי. למרות החיסרון ארסנל שלטה יותר ורומא כלל לא נראתה על המגרש. התותחנים יגיעו ߜאולימפיקו עם שער אחד יתרון ויקוו שעד אז מסכת הפצועים תחזור להיות בריאה יותר.

אילו אצל היריבה, רומא לא התעלתה לרמה גבוהה, חוץ מבעיטה אדירה של מוטה, שנעצרה בקושי ע"י אלמונייה. הרומאים חיפשו בעיקר תוצאה, עשו זאת ויחשבו בעיקר על הגומלין. חסרונו өל וויצ'יניץ' הורגש בחדות של ההתקפה, שבעטו רק 6 פעמים אל מול 14 של התותחנים.

מחצית ראשונה: ואן פרסי אחד קטן

התותחנים החלו בבליץ לעבר השער הרומאי, אך לא מצאו את המסגרת זה אחר זה. בדקה ה-ȱ7 מוטה עלה להתקפה ושלח כדור לשער, אבל אלמונייה בקצות האצבעות הצליח למנוע שער יתרון לג'ילארוסי. 

בדקה ה-35 ארסנל סחטה פנדל לזכותה, כאשר מקסס הכשיל מאחור את ואן פרסי, ספק הכשלה, אבל השופט בו לארסן קבע הכשלה ורובין ואן פרסי ההולנדי<įstrong> הפציץ לפינה - 0:1 לארסנל. 

מחצית שנייה: ארסנל שמרה על שער נקי

ארסנל קיוותה להגדיל את היתרון וכמעט עשתה זאת במיידי במחצית השנייה, כאשר הכדור הגיע לבנדטנר בפינה, אבל החלוץ הדני בעט לשחקים. 

20 דקות לסיום, רומא החלה לעלות יותר קדימה. בעיטה אדירה של ריסה, הכדור שרק ליד העמוד ויצא החוצה.

ארסנל: אלמונייה, דיאבי (סונג, 62), סאגנה, טורה, נאזרי, גאלאס, ואן פרסי, דӠילסון, קלישי, בנדטנר (ולה, 67), אבואה (ראמזי, 82). 

רומא: דוני, מקסס, טוטי, טאדאי, מוטה, לורייה (דיאמוטנה, 71), דה רוסי, ריסה, באפטיסה (ווצ'יניץ', 82), פרוטה ובריגהאי (פיזארו, 57).

תמונה: גטי אימג'.̼/strong>

תגובות