ממשיכים הערב

אחרי שנהנינו אמש בשמימנית גמר ליגת האלופות מצפים לנו עוד שני מפגשים גדולים בין יובה שתתארח אצל צ'לסי, וליברפול שנודדת לספרד לס۠טיאגו ברנבאו. וזה עוד לא הכל. אבל על הכל לחצו והכנסו לפורום ASOCCER

יום רביעי 25 פברואר 2009
ו שוב,לא על מה שנתן כי זה כבר כולם יודעים,אלא יותר כמה מגיע לו,כמה מגיע לו לזכות שוב בגביע הזה,כמה מגיע לו לענות לכל הקוטלים והמבקרים,כמה מגיע לו גם לקבל את שחקן השנה בעולם,כדי שכולם יכירו בגדולתו,לא רק אנחנו,כדי שכולם יוכלו סוף סוף להניח את החצים נגדו ולהסכים שמדובר באחד מגדולי הכדורגלנים של כל הזמנים ולא רק של יובנטוס ואיטליה,שמדובר באגדה וסמל שכמוהו נשארו אחדים בעולם הכדורגל.
זכייה שלו ושל יובה בגביע גם סוף סוף תחזיר אותנו למפה,תוציא אותנו באמӪ לדרך חדשה ותשכיח את זה שבילינו בליגה השניה וסבלנו בשנים האחרונות,מצד שני,אפשהו מקננת בי התחושה שרק הפסד שיוביל לפיטוריו של ראנירי באמת תקח אותנו קדימה,הוא פשוט לא מספיק טוב בשבלנו,לא מספיק ווינר,לא זה שיוביל אותנו להיות שוב כוח דומיננטי באירופה ובאיטליה.ȼbr/> הגישה שלו שלא נותנת מקום לצעירים שגדלו במועדון גם שהם יותר טובים מחלק משחקני ההרכב מרגיזה,החוסר יכולת שלו לקחת החלטת קשות או לעשות חילופים בזמן והעובדה שעד עכשיו בכל הקריירה שלו ברגע האמת הוא עשה במכנסיים קפא במקום היא מה שמובילה אותי לחשוב שאולי אין מנוס,אבל אני בטוח גם שעם זאת כולנו נעדיף לסבול אותו כמה שנים בתמורה לגביע הנכסף,רק בשביל אלכס וגם בשביל פאבל נדבד,כי באמת מגיע לו,כי מגיעה לו ההזדמנות לתקן את אותו כרטיס צהוב מטופש שאולי בגללו לא זכינו באלופות בפעם האחרונה,מגיע לו ולנו נותר רק להחזיק אצבۢות ולקוות שבסוף העונה ראנירי יוכל לגשת ליציע ולהגיד לנו לאוהדים הביאנקונרים ,'אמרתי לכם'.


נכתב ע"י עמרי(Bianconeri).שחקני המפתח של אייסוקר:


פטר צ'ך - האיש והקסדה

במשחק הראשון של צ'לסי בשמינית גמר ליגת האלופות, יפגוש פטר צ'ך, אולۙ השוער הטוב בעולם, מתמודד רציני מאוד על התואר הלא רשמי הזה, ג'יאנלויג'י בופון. יש שיגידו שזה בכלל לא כוחות, ושהאיטלקי הוותיק הרבה יותר טוב ויציב מצ'ך, והם גם כנראה צודקים,. אך מה שרובם כנראה שוכחים זה שגם לצ'ך יש הרבה מה להציע, אפילו אם הוא עוד לא ב'קלאסהȧ של בופון.
השוער הצעיר נולד בעיר פיזן שבצ'כיה, וגדל במחלקת הנוער של המועדון המקומי - אבל בעמדה שתפתיע רבים. מסתבר שצ'ך הצעיר שיחק כחלוץ, ורק לאחר ששבר את רגלו כשהיה בן כ10, החליט לעבור להיות שוער, וזו כנראה ההחלטה הטובה ביותר שעשה בקריירה - שכן כבר ӑהופעת הבכורה שלו המוקדמת שלו(בגיל 17) בביסאני היה ברור שמדובר במשהו מיוחד. הגובה העצום יחד עם האתלטיות המרשימה, הגמישות יוצאת הדופן והידע המצוין על המשחק, יצרו שוער שמוקדם מאוד היה אפשר להבחין שיגיע לטופ העולמי. לאחר רק שנתיים בביסאני, החליט המועדון הגדולȠבצ'כיה, סלאביה פראג, לרכוש את השוער שאז היה רק בן 19. גם בפראג הוא לא נשאר הרבה זמן, ואחרי עונה אחת עם 27 הופעות הוא החליט לעבור לצרפת, כאשר המועדון ראן החליט לרכושו בתמורה לסכום של 5 מיליון יורו - סכום לא מבוטל על שוער באותה התקופה. ובראן צ'ך באמת פרח. ב۩נתיים הוא שיחק בכל משחקיה למעט 5, וביסס את מעמדו כאחד השוערים הטובים בצרפת, כאשר הוא הוביל את המועדון הצרפתי למיקום שיא בליגה - המקום התשיעי בעונת 2003-2004. ואחרי העונה הנהדרת הזו, החליט מוריניו להביא אותו לקדמת הבימה האירופית.
וצ'ך לא אכזב. עם 25 ߩערים נקיים ב37 הופעות, הוא הוביל את ההגנה המפחידה של צ'לסי לעונה עם 15 ספיגות בלבד וכמובן גם לאליפות, וכבר אז חלק הכתירו אותו כשוער הטוב בעולם. ואחרי שהצליח לספוג רק 7 שערים יותר בעונה העוקבת ושוב הצליח לזכות באליפות - כבר היה ברור לכולם שהוא הטוב בעולם.<͢r/> אבל אז הגיעה עונת 2006/07. רק חודשיים לאחר פתיחת העונה, צ'ך ספג פציעה ששינתה לו את הקריירה. במהלך התמודדות על כדור, השוער הצ'כי ירד לדשא, וברכו של סטיבן האנט, מגנה של רדינג, התנגשה לו בעוצמה היישר לגולגולת. צ'ך פונה מיד לבית חולים, בפציעה שלאחר מכן התגלתה כאחת שתשבית אותו עד ינואר 2007.
יש שאומרים שצ'ך לא התאושש מאז, שהוא כבר לא אותו שוער ושהבטחון שלו אבד. אולי דווקא נגד יובנטוס, נגד שוער שנחשב לטוב בעולם, צ'ך יוכיח לכולם שהוא עדיין אותו שוער, קסדה או לא קסדה. כי יכולת כמו שהייתה לצ'ך לא שוכחים,Ġגם לא אחרי זעזוע מוח...

תגובות

טלספורט בפייסבוק