דברים שאפי מנסה לומר

לאפי בירנבוים יש כל-כך הרבה סיבות לדאגה, שפשוט לא ברור מאיפה הוא צריך להתחיל את המהפיכה. דורון ברגר פסימי מאוד לגבי העונה הקרובה של מכבי תל-אביב

יום שני 13 אוקטובר 2008
דורון ברגר
"לא טוב". ב-2 המילים האלה בחר אפי בירנבוים לסכם את המשחק המביך של מכבי תל-אביב מול הפועל גליל עליון\עפולה העמק גלבוע או משהו בסגנון הזה. "לא טוב" הן 2 מילים עדינות מדי. פשוט לא יעלה על הדעת שעוד לפני שנזרק הכדור הראשון ביורוליג, אפי בירנבוים יאמר את כל האמת בפרצוף של כולם.

בירנבוים הוא אדם חכם מדי ומנוסה מדי כדי שנחשוב שרק במקרה הוא השתמש בצמד המילים שהוזכר לעיל. כשאתה אומר "לא טוב", אתה מפנה לכל מיני כיוונים. לאוהדים אתה אומר בעצם שלא יצפו לגדולות בפתיחת העונה. עם ההרכב הזה, מכבי תוכל להשיג כמה ניצחונות, אבל לא יותר מזה. לזאגרב, אילן השועל וחבריו ייצאו פסימיים.

 "לא טוב" הוא גם מסר לשחקנים. אפי, שתמיד ידע להסתדר עם החבורה שרצה על הפרקט, שלח כאן מסר ברור: כולכם אכזבה אחת גדולה. אם הייתי יכול, את כולכם הייתי זורק הביתה כבר היום. 

"לא טוב" הוא גם מסר ברור לאנשי התקשורת: אין לכם מה לחתוך אותי. אני יודע שאי אפשר להשתמש בתירוץ שמדובר רק במשחקי אימון ואני יודע, כן אני יודע, שהקבוצה הזו לא תהיה מסוגלת להעפיל לרבע גמר היורוליג. 

והחשוב מכל, "לא טוב", הוא מסר להנהלת הקבוצה: כנראה שנעשו כמה טעויות, אבל אני להבדיל מקודמיי, גבר מספיק להודות כבר בתחילת העונה. חייב לבוא שינוי כי המצב הרבה יותר לא טוב, מאשר "לא טוב".

אז מה צריך אפי לעשות? קשה מאוד לדעת. אין סיכוי שאת קרלוס ארויו הוא ישחרר, והוא גם לא צריך. הבעיה היא שכל הזרים מלבד ארויו, לא מזכירים את הרמה אליה מכבי תל-אביב שואפת ומזכירים את התיירים אשר הגיעו בעונתו של נבן ספאחיה. זה אותו סוג של שחקנים ש"כיכב" במכבי תל אביב באמצע שנות ה-90, כאלה שיכולים להיות כוכבים גדולים בבני-השרון וכוכבים קטנים מאוד בשער 11. 

כמו שזה נראה עד עכשיו, מלבד ארויו, כל הזרים במכבי תל-אביב לא פוגעים, דרק שארפ מבוגר מדי, תהליך ההחלמה של טל בורשטיין עלול להיות ארוך וכואב. יניב גרין שב והוכיח במשחקים האחרונים שהוא שחקן נבחרת מצוין והיחידים שתפקדו לא רע הם ליאור אליהו ועמרי כספי, שאין סיכוי שעליהם יבנה אפי את העונה הקרובה.

כאמור, בירנבוים הוא מאמן מנוסה. הוא ראה את צביקה שרף מגיע משחק אחד מזכייה ביורוליג ו-2 שניות מזכייה באליפות וזה לא הספיק לו כדי לא להיזרק בבושת פנים. הוא זוכר את הזלזול בספאחיה, שזכה באליפות ועם הגרלה פחות כואבת עוד היה מצליח להעפיל לפיינל-פור האירופאי. הוא יודע שבמכבי תל-אביב מצפים בעונה הבאה ללא פחות מדאבל ומהגעה לפיינל-פור בברלין.  פחות מזה, יהיה ממש, אבל ממש "לא טוב".

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק