מכבי חייבת להביא רכז

בזמן שבמכבי ת"א שוברים את הראש כיצד לפתור את המשבר שפקד אותם לפני תחילת העונה, אנחנו פנינו למומחי כדורסל, שייעצו למכבי מה לעשות. אפי כנס

יום שלישי 14 אוקטובר 2008
שלמה חסיד

במכבי ת"א ממשיכים לספור הפסדים. ההפסד האחרון לגליל/גלבוע בגביע ווינר היה השביעי ברציפות של החניכים של בירנבוים.

במכבי מחפשים פיתרונות כיצד לצאת מהמשבר ואנחנו פנינו למומחי כדורסל, שהתנדבו לתת עצות למכבי, ששכחה כבר מתי ניצחה לאחרונה.

מי שמכיר היטב את הלחץ במכבי הוא עודד קטש שניצח אותה השבוע. כזכור, קטש היה מאמן מכבי תל אביב בפתיחת העונה שעברה עד שפוטר/התפטר. 

קטש מפרגן: "במכבי יש השנה קבוצה מצויינת אבל כמו בעונה שעברה לוקח זמן עד שמתחברים. יכול להיות שהפיתרון הוא הבאת שחקן נוסף אבל גם במקרה כזה אין פיתרונות קסם צריך זמן. מכבי הוא מועדון שונה מכל מועדון בארץ ובאירופה, יש לחץ גדול ושחקנים שמגיעים מבחוץ לא רגילים לזה. צריך לתת זמן התאקלמות".

יעקב ג'ינו, מאמנה של נהריה לא מבין על מה הפאניקה: "לא מבין את הבהלה סביב מכבי, בכל קבוצה אחרת זה היה מתקבל בטבעיות. בנו שם קבוצה חדשה לחלוטין עם מאמן חדש, שחקנים חדשים והכול חדש. מי שחושב שאפשר לחבר את כל זה ביום אחד הוא כנראה לא מהענף".

מכבי צריכה לעשות שינוי?

"מכבי לא צריכה לעשות שינויים, היא צריכה להירגע, להמשיך לעבוד קשה והתוצאות יבואו. פה צריך סבלנות".

גיא גודס, מאמנה של הפועל ירושלים ועוזרו של שרף במכבי בעונה החולפת אמר: "אני לא חושב שמכבי צריכה לשנות את הסגל, יש להם 12 שחקנים בכירים, אי אפשר להביא עוד שני שחקנים. מכבי הביאה שחקנים טובים העונה". 

יש סיבה להיכנס לפאניקה?

"לפי דעתי, אם הם יחכו בסבלנות הם יעשו מהלך נכון, אבל לי יש את העניינים שלי בירושלים".

ניקולה ווצ'יץ' ניצח את מכבי תל אביב לפני שבוע וחצי בהיכל נוקיה: "מה שקורה במכבי די מזכיר לי את מה שקרה לנו במשחקי ההכנה. לקבוצות חדשות לוקח זמן להתחבר. ממה שראיתי מכבי בנו קבוצה שיכולה לתת לנו פייט בבית המוקדם ביורוליג, כמובן שאם הם יעשו שינוי או שניים ויביאו רכז זה יכול לעזור אבל זה עניינים של מכבי, אני סומך על אפי שהוא מאמן מצויין".

האוהד אילן השועל חושש: "מכבי בבעיה חמורה, צריך עוד רכז שיעזור לארויו. בלעדיו לא נגיע לשום מקום, אני סומך על ההנהלה שלנו שתפעל ובימים הקרובים נראה שינויים כי אחרת נחזור על העונה הקודמת, אני בכל אופן אופטימי ומאמין שנגיע לפיינל-פור בברלין".

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק