מי אמר 'אבראו' ולא קיבל?

אורוגוואי כבר השלימה עם הפסד במגרש אולי הכי קשה בדרום אמריקה, 3500 מ' מעל פני הים בבוליביה, אבל אבראו קם מהספסל והשווה בדקה ה-89

יום שלישי 14 אוקטובר 2008
ליאור מיוחס

אין טעם להכנס למינוח 'מגרש בייתי', ביחס למגרש של בוליביה בגובה בו קשה לשחקנים שאינם בוליביאנים לתפקד עקב אוויר דליל בחמצן.
כבר שנים מדובר על הנושא, כולל ניסיונות של פיפא להתערב בעניין, אבל מזה זמן רב, האוויר עושה את האפקט הפסיכולוגי עוד הרבה לפני המשחק.

אורוגוואי הגיעה למשחק בניסיון להוציא נקודה ולחזור עם נזקים מזעריים.
אולי עקב התנאים ואולי עקב סגל חסר, לסלסטה הייתה תכנית משחק פשוטה ובונקריסטית שהתבססה על מתפרצות בלבד, יתכן שזו הסיבה שאקס בית"ר ירושלים, סבסטיאן אבראו נשאר על הספסל בפתיחה.

שער נהדר של הבוליביאני ממוצא ברזילאי - מרסלו מרטינס, העלה את בוליביה ליתרון אחרי 15 דקות. הכישרון העולה הוסיף את השני שלו והוריד את אורוגוואי בהלם למחצית עם צמד ברשת.
קרלוס בואנו צימק ל-2:1 בדקה ה-64, בשלב זה בוליביה הפסיקה לשחק והתמקדה בלחץ ופאניקה. בדקה ה-71 נכנס אקס בית"ר למשחק ו-18 דקות אח"כ כבש בנגיחה את השיוויון ושלח את אורוגוואי הביתה עם נקודה מתוקה.

אורוגוואי שומרת על מקומה אחרי פרגוואי, ברזיל וארגנטינה. בוליביה ממשיכה קמפיין לא מוצלח במיוחד והיא ממוקמת רק שמינית כשבמאזנה אחרי עשרה משחקים רק 9 מקודות.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק