היינו כחולמים

הנבחרת הצעירה של ישראל חלמה לחזור לבמת אליפות אירופה בשנית, אבל נכנעה לאיטליה המצויינת 1:3 בבלומפילד. באלוטאלי (3,25) ואבאטה (75) כבשו לסקוודרה אזורה. תמוז (54) לישראל

יום רביעי 15 אוקטובר 2008
אשר גולדברג

בצל חג הסוכות הנחגג בישראל, אוירת החג זלגה גם לבלומפילד ביפו. נבחרת הצעירה של ישראל ניסתה לעמוד בכבוד מול האריות מארץ המגף והפסידו 3:1 מול איטליה.

מאמנה של נבחרת הצעירה של ישראל, מוטי איווניר, עלה בהרכב סופר התקפי מול הסקוודרה אזורה, הרכב באמת יומרני, שעלה לו כבר בדקה השלישית משער אדיר של באלוטאלי (המצטיין במשחק). הסוס מאינטר סגר את הסיפור מוקדם לישראל, שנראתה כבוייה למרות 16 אלף הצופים שעודדו מאחורה.

בקמפיין הקודם ישראל הצליחה להעפיל, הפעם היה חסר הלב והנשמה, החיבור בין השחקנים היה נראה ברובו כבוי, והקהל שכבר ראה שני שערים ברשת לאחר כ-30 דקות, נעלם בענן נידף ברוח. ישראל אומנם לא תהיה באליפות אירופה הקרובה, אבל עתיד כבר יש וצריך להמשיך באותו קו כדי לחזק את הכדורגל הישראלי.

מחצית ראשונה: באלוטאלי מקדים תרופה למכה

לפני שריקת הפתיחה, מאיה בוסקילה שרה את שירת ה"תקווה", כאשר מאחוריה מתלווים 16 אלף צופים, באוירה אירופאית מצמררת.

דקה אחת על השעון וצ'יגראני בדק ערנות אצל לויטה, עם פגז מ30 מטר שנעצר לקרן. על פתיחה כזאת איווניר לא חלם אפילו בסיוטים, שלוש דקות בלבד על השעון, חלוצה של אינטר, באלוטאלי, שלח פגז מבעיטה חופשית מ-25 מטר פנימה - 0:1 לסקוודרה אזורה. 

נבחרת ישראל דווקא יצא מההלם הראשוני של פתיחת המשחק, אבל כשלא שומרים חלוץ ברמה של אלופת איטליה, מסתבר שזה עולה ביוקר. בדקה ה-25 באלוטאלי הרגיש חופשי מעט יותר מדי, והגנאי/איטלקי שלח פצצה שטוחה פנימה - 0:2 לאיטליה. ישראל מתרחקת.

מספר דקות לאחר מכן, ישראל חיפשה דרך לחזור לתמונת המשחק. רפאלוב פרץ באגף שמאל, שלח ספק רוחב ספק בעיטה, והכדור פגש את המשקוף. 

מחצית שנייה: תמוז הותיר תקווה, אבאטה חתם אותה

מיד בפתיחת המחצית השנייה, מוטי איווניר ערך שני חילופים, כאשר שלח למערכה את יובל אבידור וטל בן חיים במקומם של אבוחצירא וליאור רפאלוב. 

הסצינה מפתיחת המחצית הראשונה כמעט ושוחזרה בשנייה. באלוטאלי הגביה מצויין מאגף ימין, תוך דקה ומצא את ראשו של לאנזאמפאמה, שמצא את הקורה ומזל גדול לישראל.

8 דקות בלבד משריקת המחצית השנייה, גיא אסולין מסר מצויין במסירת עומק לתוך הרחבה, כאשר אלמוג כהן הוכשל ברחבה והשופט הצרפתי שרק לכדור עונשין. טוטו תמוז לקח את הפנדל, החמיץ בפעם הראשונה, אבל לכדור החוזר שלח פנימה - 1:2 לאיטליה, ישראל במשחק. 

בעקבות השינוי ההתקפי של ישראל, ההגנה נותרה מאחור, אחור מדי. בדקהה -75 מתפרצת למופת של הסקוודרה אזורה, כדור עומק זיהה את אבאטה, חופשי ללא כיסוי, עם ריצת 50 מטר לשער, מול לויטה לבד - 1:3 בבלומפילד.

7 דקות מסיום המשחק, פציעה באמצע המשחק של טל בן חיים, שכנראה פרק את כתפו וסבל מכאבים עזים. המשחק נמשך למרות חסרונו של בן חיים, ישראל עמדה בכבוד ונפרד מהקמפיין המצויין עם טעם חמצמץ.

נבחרת ישראל: אוהד לוויטה, ליאור ז'אן, אושרי רואש, רחמים צ'קול, עמרי קנדה, שירן ייני (ביברס נאתכו, 58), אלמוג כהן, שמעון אבו חצירא (יובל אבידור, 46), ליאור רפאלוב (טל בן חיים, 46), גיא אסולין וטוטו תמוז.

נבחרת איטליה: קונסילי, קרישיטו, מרזוראטי, קאנדרבה (בולוזוני, 60), מוטה, צ'יגאריני, דה צ'ליה, מורוזיני, לאנזאפאמה (פיזאנו, 88), אבאטה ובאלוטאלי (אוסבאלדו, 66).

שופט: טוני צ'פרון (צרפת).
איצטדיון: בלומפילד,  לעיני 16 אלף צופים.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק