כן מחוייב המציאות

חץ ביקורת מרכזי הופנה בריגה אל המגן השמאלי, דדי בן-דיין, ששמע טענות בנושא שער השיוון הלטבי, מקשטן, סיני ובניון ששוב דיברו על שער לא מחוייב המציאות. הכול יוכרע בסוף מרץ, תחילת אפריל

יום חמישי 16 אוקטובר 2008
אשר גולדברג

מושג חדש ואמירה מטומטמת חדרה לתוך סלנג האמירות של מאמני הכדורגל שלנו: "קיבלנו שער לא מחוייב המציאות". משום מה, כל שער שסופגת הנבחרת הלאומית או הצעירה הוא מהסוג של לא מחוייב המציאות.

 שער השיוויון  של לטביה עומד בהגדרה הזו. "הבומבות" של בלוטלי גם הן בתוך אמירה זו. לא ברור מדוע השער ממסירה-הרחקה לטבית, שכבש הקפטן בניון, אינו נכלל בלא מחוייב. מדוע ריבאונד הפנדל של טוטו תמוז אינו בתנ"ך הזה?

 אני מאמין שדרור קשטן ומשה סיני נרגעו ולחיצת הידיים של המאמן הלאומי בחדר ההלבשה לשחקניו, מוכיחה שהיו דברים שנאמרו ברגע של אכזבה וכאב. הכוונה היא לטענותיו הראשונות של משה סיני, נגד המגן דדי בן-דיין.

מגינה של מכבי נתניה היה יכול, ע"י בעיטת הרחקה סתמית, לגרום ליו"ר ההתאחדות לגדורגל, אבי לוזון, להתהלך כטווס עד חודש מארס 2009. אבל בן-דיין לא חשב על כדורגל מגעיל ופרמיטיבי, בו מבחן התוצאה קובע. בן-דיין לא שלח את הכדור לרחובות ריגה, אלא גרר איבוד כדור ושער דרמטי מול דודו אוואט, 1:1.

בחדר ההלבשה העצוב, בלי מוסיקה של אייל גולן, בלי ריקודים וצ'אפחות נוסח לוקסמבורג, מצאו דרור קשטן ויוסי בניון זמן להפנות שאלה זהה לבן-דיין: "מדוע לא הועף הכדור בדקה האחרונה?".

לידיעת הכלל - נבחרת לאומית מנצחת ומפסידה כקבוצה. זה גם הסוד הקסום של ההצלחה ומבחן התוצאה.

איווניר לא עמד במילתו

מיד בתום משחק התיקו 0:0 באנקונה נגד איטליה, כבר נשמעו מתוך הנבחרת הצעירה קולות הקוראים לדרור קשטן לשחרר להם מלוקסמבורג את איתי שכטר, בן סהר ומאור בוזגלו.

רק לפני מינויו של איווניר למאמן הצעירה, שמענו ממנו שהבוגרת של קשטן היא מעל הכל. פתאום הופר השקט ואיווניר לא התאפק. הוא גרם לכך שבתקופה הקרובה יאשימו את קשטן וסיני כמי שמנעו מהנבחרת הצעירה להעפיל ליורו 2009 בשבדיה.

ארבעה ימים במארץ 2009

הכל מתנקז עכשיו לתוך ארבעה ימים מלאי קסם ותקוות, בסוף חודש מרץ 2009. נבחרת יוון של אוטו ריגהאל תגיע לאצטדיון ר"ג לקרב על הכרטיס לדרום אפריקה, נגד ישראל. כעבור ארבעה ימים, עוד מפגש ענקים, הפעם באתונה.

אסור לקהל להקל ראש בנבחרת שוויץ שתפגוש באותם ימים את מולדובה ולוקסמבורג. אפשר שאוטומאר היצפלד יגרור פתאום כותרת ענק - "שניים רבים, שלישי זוכה".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק