המניה התרסקה

רכשתם מניות להפועל קטמון? לידיעכתם, אחרי שנכשלה במשימתה בעונה שעברה, קבוצת האוהדים הראשונה בישראל פתחה גרוע את העונה. המאמן פוטר, אך בשישי היא הובסה 3:0 מול קרית מלאכי. אז האם יש לה עתיד?

יום ראשון 19 אוקטובר 2008
שלמה חסיד
הפועל קטמון פתחה גרוע מאוד את העונה מה שמעמיד סימני שאלה מסביב לקבוצת האוהדים הראשונה בישראל.

בשבוע שעבר פוטר המאמן מירו בן שמעון אחרי שלושה משחקים בלבד, אולם זה לא עצר את ההתרסקות. ביום שישי הפסידה הקבוצה במשחק ביתי שהועבר לאצטדיון וינטר, מול הפועל קרית מלאכי 3:0.

כעת נשאלת השאלה האם בכלל יש עתיד לאוהדים שרוצים קבוצה או שגם כאן אין ברירה אלא להיכנע לקפיטליזם.

כזכור, קטמון הוקמה בתחילת העונה שעברה לאחר ירידתה של הפועל ירושלים לליגה השלישית. האוהדים המסורים  חברו לקבוצת הפועל מבשרת מליגה א', בתקווה להעפיל לליגה הארצית. אלא שמי שעלתה ליגה הייתה דווקא מכבי בת ים והפועל ירושלים העפילה חזרה ללאומית.

מירו בן שמעון המאמן לשעבר אמר: "הפזיזות שבה פוטרתי משפיעה על המערכת. אין לי ספק שלא היה צריך לפטר אותי ושלא פוטרתי על רקע מקצועי. אני מקבל פידבקים מתוך המערכת ואני יודע שלצעד הנמהר הזה יש השלכה על כל המערכת".

השיטה נכשלה?

"אני חושב שהאוהדים צריכים לעשות בדק בית שם. זה קונץ קטן להפיל את כל האשמה על המאמן, אבל יש פה משהו הרבה יותר בסיסי. הסכמתי לעבוד שם, אחרי שכל השנים אימנתי רק בליגות בכירות וחתמתי שם אחרי שרק שבועיים וחצי לפני כן הופעתי בגמר גביע המדינה עם הפועל אשקלון, אבל זה לא הפריע להם לפטר אותי. השנה בנינו קבוצה שיכולה לעלות ליגה השאלה היא אם יהיה שקט מסביב".

כתב הספורט הראשי של ערוץ 10, גיא לרר הוא מאוהדי ומקימי הקבוצה מנסה להישאר אופטימי: "יש לנו אורך נשימה. זו פשוט פתיחה לא טובה של העונה, הדברים עדיין לא מתחברים וזה ייקח זמן. יש לנו קבוצה טובה ואנחנו לא מאבדים תקווה כמובן. למרות הפתיחה הלא טובה של העונה אנחנו רק 6 נקודות מהמקום הראשון ויש עוד הרבה משחקים ככה שאנחנו בטח לא מאבדים תקווה".

הבנייה של קטמון העניקה תקווה גם לאוהדי קבוצות אחרות. אוהדי מכבי יפו הקימו הקיץ את מכבי קביליו יפו ולפני כשנה הקימו האוהדים המסכנים של קבוצת הכדורסל של הפועל תל אביב את הפועל אוסישקין.  גל סוקולובסקי מבעלי המניות במיזם: "למרות המצב של הפועל קטמון, זה עדיף להם מאשר להישאר בהפועל ירושלים כשהם בידיים של ויקטור יונה ויוסי סאסי. עדיף קבוצה כזאת מאשר המצב הקודם שהיה להם. אני בטוח שהפועל קטמון לא תתרסק וברור לי שכל אוהד שהיה נקלע למצב של קטמון או של הפועל ת"א בכדורסל היה נוהג כמונו ויש עדיין תקווה גדולה לרעיון הזה".

רמי מנדל מרדיו ירושלים ובעל טור בידיעות ירושלים סיכם "אני לא מופתע מהמצב של 'קטמון. בטורים האחרונים שלי הזהרתי אותם שזה מה שהולך לקרות. אם היא לא מצליחה לעמוד ביעדים שלה היא מתפוגגת וקטמון לא מסוגלת לעלות ליגה מכל מיני סיבות בגלל זה מה שיכול להציל אותם זה רק איחוד עם הפועל ירושלים אחרת לא יהיו לא הפועל ירושלים ולא קטמון וכל האשמה תהיה על ראשם של האדונים הנכבדים שמפעילים את שתי הקבוצות האלה".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק