בוז לכחולי המדים

התנהגות השוטרים במגרשים חוצה את כל הגבולות ופוגעת קשה בחווית הצפייה במשחקים שגם ככה לא קלה לאוהדים. עד מתי ?

יום שני 20 אוקטובר 2008
שלמה חסיד
אם לא מספיקה לאוהדי הכדורגל הרמה האפסית שמוצגת במשחקים, תופעה פסולה נוספת הולכת ומתרחבת בדמות המכות שחוטפים האוהדים משוטרי היס"מ המוצבים במגרשים, כאשר אוהדים רבים מתלוננים על מכות רצח שקיבלו לחינם.

בשבת האחרונה היו אלה אוהדי הפועל קטמון שתורם הגיע לחטוף פיצוצים מהיסמניקים. שי גולומב, ראש ארגון האוהדים הארצי אמר: "שוחחתי עם אוהד קטמון, מנכ"ל של חברת היי-טק, בן אדם בן 45 שאני מאמין לו שהוא הגיע למשחק לא בשביל להתפרע אלא רק בשביל לעודד ובכל זאת הוא קיבל מכות נמרצות מהיסמניקים". 

"אין ליס"מניקים האלה הכשרה בכלל להתמודד עם אוהדי כדורגל. ביום יום הם מתמודדים מול עבריינים. אין להם מה לחפש במגרשים והדבר הכי גרוע זה שהם מסתובבים בלי תגים וכשמבקשים מהם תעודה מזהה זה רק מרגיז אותם עוד יותר, חבריהם מגוננים עליהם ולא מוסרים את הפרטים ורק האוהדים סובלים".

דני כהן, מראשי אוהדי בית"ר ירושלים, משוכנע: "צריך להוציא את השוטרים מהמגרשים. הם עושים יותר אי סדר מאשר סדר. אין להם מה לחפש שם. הם מקבלים שכר גבוה בשביל לא לעשות כלום, רק לבוא ולראות את המשחק. עכשיו, בשביל להצדיק את המשכורות השערורייתיות שלהם הם מכניסים מכות רצח לאוהדים. אני חושב שהם גיבורים על ילדים קטנים שלא עשו להם כלום וחבל שבמדינת ישראל זה המצב מבחינת ראשויות החוק".

אחד האירועים היותר זכורים התרחש לפני מספר שנים באצטדיון בלומפילד כשאוהד הפועל תל אביב ספג מכות, למרות שרק העיר לשוטר. אריאל ברקו, מאוהדיה הידועים של הפועל ת"א, אמר: "היס"מניקים מכניסים לנו מכות רצח לחינם. הם עולים ליציע, לא מבחינים בין ימינם לשמאלם, ומרביצים לנו בסגנון של משטרים אפלים שאני לא רוצה להזכיר מההיסטוריה הלא רחוקה". 

בך אישית פגעו?

"אני אישית חטפתי מהם מכות כמה פעמים. צריך להבין שאנחנו באים לעודד את הקבוצה ולא להתפרע, אבל הם עשו להם מנהג לבוא למגרש בשביל לריב. אין אוהד כדורגל שלא מכיר את התופעה שבלי ספק פוגעת קשה בחווית ההליכה למגרשי הכדורגל".

אילן השועל, מראשי אוהדי מכבי, סיכם: "המשטרה היא פשוט בושה וחרפה, ארגון שהוא ביזיון, בושה למדינה שכאלה אנשים לובשים מדים. חטפתי מהם מכות במגרש בסכנין לפני כמה שנים. לפני שבועיים, ביציאה מהמשחק שלנו נגד מכבי נתניה תופס אותי שוטר ואומר לי שהוא אוהד מכבי נתניה, שהם ניצחנו אותנו 0-1 ועכשיו הוא ייתן לי דו"ח של 500 שקל לא חשוב על מה, רק בגלל שאני אוהד של מכבי ת"א. התלוננתי על השוטר הזה אבל לא נראה לי שזה יעזור, ככה זה עם המשטרה".


תגובות

b

טלספורט בפייסבוק