זה ייגמר בלוזון

עוד מחזור מביך עבר בליגת העל: בן-שמעון טוען שמכבי ת"א לא התחברה עדיין, עטר לא מבין איך החיבור מתפרק לו, גוטמן דורך במקום והשאר (חוץ ממתיאוס ואלישע לוי), בליגת העל 2

יום שלישי 21 אוקטובר 2008
אשר גולדברג
 בתאוריה, בני-סכנין, בני-יהודה ואשדוד עדיין יכולות לקחת אליפות. התאוריה מול מבחן המציאות, מול מאמנים שרובם המכריע קיבל 'קבוצות אימון' בליגת העל בעיקר בשל הקשרים ומהפך בניהול הכדורגל הישראלי.

לא ירחק היום והיציעים יחלו להתרוקן משיכרון הכדורגל הישראלי. כמו באיטליה ויוון, שם מתפקחים בימים אילו מהבועה והבלוף - ונשארים בבית.

מכבי תל-אביב

המועדון הגדול והפופולארי ביותר בישראל שוקע, ומתעורר מהאשליה והחלום שניסו למכור לאלפי ורבבות אוהדיו. המאמן רן בן-שמעון אינו יודע שקבוצתו חייבת עצירה להתרעננות. בן-שמעון, שידע כבר בחודש מרץ על מינויו הצפוי כמאמן הצהובים, יכול היה לבחור קבוצת שחקנים ראויה יותר לעצמו ולאלפי המאמינים מקרית -שלום.

כבר במשחקי ההכנה בארץ ובהמשך, באירופה, ראו כולם כי המלך הצהוב הוא עירום, פשוט עירום ורק חולצה צהובה לגופו. שחקנים כמו איגור טומאסיץ', ג'ונתן אסוס, רודי חדד, איליה יבוריאן, יאניק קמנאן ודולי ג'ונסון, הם גדולים וטובים רק כשהם משחקים עבור מועדון קטן.

אין ספק שבן-שמעון סתם מתחפר לו. עוד מספר משחקים 'על כלום', יהפכו את החלום של רן לסתם שבר עצוב.

מצחיק לראות את המאמן מיישיר מבט למצלמה ואומר לכל מיקרופון: "עוד לא התחברנו" ו"אנחנו משתפרים".

בית"ר ירושלים

אירועי בית"ר מחייבים, כתמיד, מחקר מעמיק. בשונה ממכבי ת"א שלא מתחברת, בית"ר פשוט מתפוררת ומאבדת את עצמה ואת החיבור שהיה לשחקניה.

שחקנים שהיו אמורים לפרק את הליגה שלנו לחתיכות, כלל לא מתרגשים לנוכח יכולתם החלשה
ובמבט מהצד, אין למצב אף הסבר הגיוני.

אז נכון, הבוס לא תמיד נוהג בהגיון, לא מבין בכדורגל ומוקף ביועצים שלא יבדילו בין מדונה למראדונה (דווקא בין שני המאלדינים הם כן יבחינו), אבל בית"ר ירושלים של קאלה, אלברז, בנאדו, גרשון, עידן טל, פרננדס, אוחיון, בואטנג, יואב זיו, טוטו תמוז, יצחקי, ברוכיאן, זנדברג, בן-שושן, בן-יוסף ודוד אמסלם, לא ממש חייבת מאמן  כדי לחגוג עם אוהדיה את האליפות השלישית ברציפות.

מועדון שלא מתחבר לעברו ובזמן אמת, מועדון שסמלים כמו יוסי מזרחי, אורי מלמיליאן, אלי אוחנה, דני נוימן ואחרים, הפכו לאויביו, כנראה שראוי לחרפת קראקוב כדי להתפקח. לתשומת ליבך, ראובן עטר.


הפועל תל-אביב

היא עדיין "ספינת הדגל באדום", למרות שטרם מצאה לעצמה נמל לעגון בו, במים שקטים ובטוחים. בעונה שעברה, ב-"צוק העיטים", קיבלנו את הפועל ת"א על כר הדשא כפי שהיא - שקטה, בינונית ולא מלהיבה.

להפועל יש אוהדים שכל מועדון היה רוצה להתברך בהם, אבל הם הפכו מזה זמן רב מאוהדים של קבוצת פאר בצמרת, לאוהדי הפועל 'תחתית' ת"א.

מכבי חיפה

הניצחון של הירוקים על בני-סכנין מצביע אל הכיוון אליו מכוונים למרגלות הכרמל.

ההגדרה של "יותר מזל מיכולת", משקפת את עלילות החדווה והרינה בקבוצתו של אלישע לוי. נכון, אמנם הכדורגל לא גדול, אבל השם 'מכבי חיפה' מחליף השנה את השם של בית"ר י-ם.
הקבוצות היריבות מקבלות פיק ברכיים, מחפשות תיקו ויורדות לבונקר - ונענשות.

לעת עתה, את מבחן התוצאה והיכולת לעבור את תקופת החגים בעונג - צלחו הירוקים, כשנכון להיום, היריבה היחידה היא נתניה.


מכבי נתניה

ציון לשבח למאמן הגרמני של נתניה, לותר מתיאוס וכמובן לבעלים, דניאל יאמר.

נתניה מצהירה בקול רם על רצונה הריאלי לזכות באליפות - וזה מבורך. מתיאוס חייב לנקש עוד מעשבי-הבר שבין שחקניו, להתחזק בחלון ההעברות והעיקר, להביא את האוהדים ל'קופסא'.

בלי ביתיות מובהקת בשנה האחרונה של המועדון באיצטדיון ההיסטורי, שמו של מתיאוס לא יתחבר בניגון עם שמות כמו: שמואל פרלמן, דוביד שוויצר, יעקב גרונדמן ומוטל'ה שפיגלר.


מכבי פתח-תקווה

"קבוצת החלומות המתגשמים" של עמוס לוזון קוראת תיגר על ליגת העל.

הגעתו של המאמן גיא עזורי מבורכת, יצירתית ומקצועית.  לוזון ושינו זוארץ מדברים על פריצה קדימה ועל מירוץ לתואר האליפות. עוד מספר שבועות ובשיא הרצינות, אפשר יהיה לתחיל לחלום,  וגם ברצינות על התואר.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק