תכנית השינויים של גאידמק

הקיצוץ בחצי מתקציב בית"ר ירושלים יצא לדרך בקרוב. יצחקי, גרשון, טל, זנדברג וקאלה יתבקשו לקצץ מחצית משכרם. בואטנג יעשה שרירים. לתמוז אין קבוצה באירופה. הבעלים נוחת. קנס לתמוז

יום חמישי 23 אוקטובר 2008
אשר גולדברג
תכנית הקיצוצים והשינויים שמתכנן ארקדי גאידמק בבית"ר ירשולים תוצג בקרוב בפניו של היו"ר איציק קורנפיין. המהלך מתוכנן להתחיל להתבצע בתוך שלושה שבועות, מיד אחרי הבחירות לראשות עיריית ירושלים, בהן מתמודדת מפלגתו של גאידמק "צדק חברתי".

גאידמק אמור לנחות בתוך 24 שעות בישראל, אליה ישוב אחרי ביקור בן מספר שבועות ברוסיה. הבעלים מתכוון לקצץ ביותר מ-50 אחוזים את תקציב בית"ר ירושלים שיעמוד על 45 מיליוני שקלים בלבד.

גאידמק לא ישקיע כספים מעבר לעונה הזו, בה חוזי השחקנים בטוחים כביכול ברשות לבקרה התקציבית. השחקנים בעלי שכר השיא שמרויחים מעל 400 אלף דולר בעונה ויש להם חוזה המשך גם לשנתיים הבאות יאלצו לקצץ בשכרם חד משמעית.

נודע ששמעון גרשון, מיכאל זנדברג ועידן טל, בעלי השכר הגבוה, יוזמנו ראשונים לשיחת השינוי. גורם המקורב למהלך סיפר כי שלושת השחקנים אינם בתכניות של בית"ר לעונה הבאה ואינם פוטנציאל למכירה לחו"ל, לכן יתבקשו לקצץ בשכרם באופן חד צדדי. שלושת אלו נמצאים בגל הראשון של השינוי ובכל מקרה לא יוגש עבורם כסף לבקרה התקציבית.

מי שיסרב לקיצוץ - יוקפא ויהיה מחוץ לסגל כמו שנהגו בעבר הקרוב מכבי ת"א והפועל ת"א מול שחקנים שלא היו בתכניות (דגו, תמיר כהן, לירן כהן, אסולין, עובד ואחרים).

דרק בואטנג לא ימשיך בעונה הבאה. יעשה נסיון למכור אותו בחלון ההעברות בחודש ינואר, אבל בואטנג אינו ממהר לשום מקום. לשחקן הגנאי חוזה עד סיום העונה וכבר בינואר יוכל לנהל מו"מ עצמאי עם כל מועדון ארופאי מבלי שבית"ר ירושלים תהיה מעורבת בהליך או תקבל עבורו כסף.

ברק יצחקי מוגדר כנפילה עסקית. צירופו בסכום ענק ששולם לבלגים וחוזה מכביד היו בין השאר מהסיבות לפיטורי שדרת האימון והניהול החל מיצחק שום ואלי ארזי.

טוטו תמוז עושה כמו תמיד קולות של אירופה אבל בפועל יודעים במועדון שאין לו שום הצעה רצינית. גם תמוז יתבקש לחפש מועדון חלופי.

בנושא הקפטן והסמל הותיק דוד אמסלם, זו הולכת להיות עונת הפרידה שלו והכוונה היא להציע לו תפקיד ניהולי מקצועי במועדון.

היו"ר איציק קורנפיין והמאמן ראובן עטר יתבקשו לשלב כבר במשחקים הקרובים שחקנים תוצרת בית בהרכב כמו שמואל קוזוקין, עידן ורד והשוער אריאל הרוש.

שחקן בבית"ר ירושלים אמר בנושא: "כולנו יודעים שצפוי שינוי וזה לא חדש. ישנה תקופה של אי ודאות בכל הקשור לארקדי גאידמק. בשלב זה צריך סבלנות, להמתין לבחירות בדצמבר ולראות את הרוח הנושבת מעל בית וגן".

טוטו תמוז נקנס בסך 2,000 דולר בעקבות זריקת הנעל במשחק מול הפועל פתח תקווה.


תגובות

b

טלספורט בפייסבוק